آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۵
سیاست
۳

رییس مجلس در نشست خبری: مجلس ریل گذاری می کند نه دخالت در همه امور

ممکن است اشکالاتی در هر نهادی وجود داشته باشد اما نهاد مجلس یعنی نمادی که از کل ملت نمایندگی می کند و تخریب مجلس تخریب کلیت ملت است؛ لذا ممکن است در فصل انتخابات، هیجانات سیاسی بروز و ظهور کند.

اگر کار سیاسی بر اساس صدق و مروت نباشد، دیوار کجی است که اگر خراب شود روی سر مردم فرود می آید لذا کسانی که با دروغ و افترا و تخریب نمایندگان ملت قصد فضاسازی دارند، دلسوز ملت نیستند؛ آن هم زمانی که ما با دشمن بدسگالی مواجه هستیم که به دنبال تخریب و مساله سازی در کشور است.

[در مجلس دهم] 165 سوال در صحن مجلس دهم از وزرا مطرح شده، همچنین یک مورد سوال از رییس جمهور در دستورکار قرار گرفت. 6 مورد تحقیق و تفحص در صحن مجلس قرائت شد که موضوعات آن مرتبط با صندوق فرهنگیان، سازمان تامین اجتماعی، قانون هدفمندی یارانه و... بود. 6 مورد استیضاح در صحن مجلس مطرح شد که 2 مورد از آن به عدم رای اعتماد منجر شد. علاوه بر این 13 مورد گزارش ماده 234 درباره تخلفات دستگاه ها داشتیم که 12 مورد به قوه قضاییه ارجاع شد و 31 مورد هم گزارش کمیسیون ها به صحن بوده که مواردی از حادثه پلاسکو، سیل، احیای دریاچه ارومیه، حوادث تروریستی اهواز، اجرای اصل 44 قانون اساسی و موسسات اعتباری و مالی را شامل می شود البته این گزارشات مجزا از گزارش دیوان محاسبات درباره تفریغ بودجه است که هر سال در مجلس قرائت می شود.

اینکه یک نهادی که امام هم فرمودند در راس امور است به معنای این نیست که مجلس در همه امور دخالت کند. بالاترین مقام در کشور مقام معظم رهبری است آیا ایشان در همه امور دخالت می کنند؟ رهبری جهت ها را مشخص می کند. مرتبه بعد مجلس است که ریل گذاری می کند.

انجام کار در قوای مختلف به معنی این نیست که مجلس در راس امور نیست. جایگاه در راس امور بودن مجلس این است که در مرتبه ای پایین تر از رهبری ریل گذاری کند که در این 3 دوره اخیر آنچه شاهد بودم، مجلس دهم هم ظرفیت خوبی دارد؛ به طوری که تنوع افکار بیشتر از مجالس قبلی است و همین کمک می کند که آرای مردم در مجلس گفته شود.

فکر می کنم نظراتی درباره عملکرد شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا وجود داشته باشد که در این زمینه تاکید می کنم این موضوع امری موقتی است، مقام معظم رهبری برای شرایط فعلی فرمودند ساز و کاری در نظر گرفته شود و ما مقید هستیم که در این شورا قانونگذاری نشود مگر اینکه ضرورت ایجاد شود به طور مثال در بحران ارز این موضوع باید مهار می شد، تاکید می کنم این شورا هرگز نمی خواهد جایگزین مجلس شود و نباید هم بشود.

تقریبا 3 دوره وکیل مردم شریف قم بوده ام که برای من افتخار بود؛ مردم قم حق بسیار زیادی بر گردن ایرانی ها دارند زیرا پیشرو در تشیع و انقلاب بودند اما به صورت کلی برنامه ای برای آینده و حضور در مجلس ندارم.

سهمیه بندی بنزین مربوط به امروز و دیروز نبوده و از سال 88 مطرح بود، همچنین این سوال همواره بیان می شد که آیا یارانه های پنهان به اقتصاد کشور لطمه می زند یا خیر و آیا توزیع عادلانه است یا خیر. اقتصاددانان برجسته از طیف های مختلف در زمینه افزایش نرخ بنزین اتفاق نظر داشتند. مسیری که پیش از افزایش نرخ بنزین دنبال می شد، باعث اتلاف منابع و افزایش شکاف طبقاتی می شد لذا این اتفاق به صورت یک مرتبه رخ نداد. در این خصوص بحث علاج مطرح بود و اینکه قانون هدفمندی قانون دقیقی است و دولت باید آن را درست اجرا کند به این معنا که حمل و نقل عمومی، مترو و راه آهن باید تقویت شود از این رو نباید این قانون به صورت یک وجهی اجرا شود بلکه باید همه ابعاد آن مدنظر باشد.

[درباره راهکار پایان تنش ها میان ایران و امریکا، برای از بین بردن تنش ها و رفع آن]: اراده سیاسی همیشه هست و افرادی هستند که گفت وگوهایی دارند اما روش باید اصلاح شود چرا که برخی کشورها تلاش دارند درها را ببندند اما دیدند که درها بسته نشد و روش گذشته هم جواب نداد. همچنین زمانی می خواستند ایران را از اقدامات خود منصرف کنند که در نهایت اوباما نامه ای نوشت و گفت غنی سازی را قبول می کند و از ما برای مذاکره دعوت کرد لذا اگر مسوولان امریکایی عقل داشته باشند، می توانند مساله را حل کنند.

من حتی در مجلس دهم هم نظرم بر این بود که ورود نکنم اما آن زمان هم بزرگان و آقایان با من تماس داشتند که به نحوی شد که مرا قانع کردند. البته این بار هم برخی از بزرگان و علما نامه نوشتند یا شفاهی صحبت کردند؛ ولی من تلاش کردم آنها را قانع کنم، زیرا 12 سال برای حضور در این عرصه بس است و به نظرم می آید این، یک تصمیم لحظه ای نیست بلکه روی آن فکر کرده ام و امیدوارم همان مسیر ادامه پیدا کند.

طرح افزایش قیمت بنزین دو وجه داشت؛ یکی مشورتی و دیگری تصمیم گیری. اما آن چیزی که رهبر معظم انقلاب در جلسه خارج فقه فرمودند حق مطلب را ادا کردند و اگر چه برخی حواشی پیرامون جلسه سران قوا مطرح می شود، اما من از زمان اجرای این طرح مطلع بودم و پنجشنبه هم با آقای رحمانی فضلی درباره آن صحبت کردم؛ حتی چند روز پیش از آن، به نمایندگان در جلسه غیرعلنی درخصوص اجرای چنین طرحی خبر دادم و آقای مصری هم به مجلس گزارش داد.

همیشه امیدوارم هم موافقانم و هم مخالفانم خوشحال باشند؛ من فرزند کوچکی از مجلس هستم و از محضر نمایندگان استفاده می کردم، زیرا افراد خبره و کارشناسی هستند و کارهای اساسی انجام می دهند و این عرصه خالی نیست. ما دشمن هم نیستیم، در یک نظام کار می کنیم؛ شاید نظرات سیاسی ما متفاوت باشد، اما انقلاب را بحق می دانیم و وظیفه ای که بر دوش مان باشد انجام می دهیم.

برنامه ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری آینده ندارم.

نمی توان گفت که اروپایی ها نمی خواهند اقدامی به نفع ایران انجام دهند البته بعضی ها معتقدند که آنها نمی توانند اقدامی را انجام دهند، برخی در داخل کشور هم با این نظر موافق هستند اما در هر حال نتیجه آن برای ما یکی است. اروپایی ها بعد از خروج امریکا از برجام هیچ اقدامی به نفع ایران نکردند، حال چه نخواستند و چه نتوانستند. اروپا برای این معادله باید راه حل پیدا می کرد البته برخی از کشورهای اروپایی تکاپوهایی دارند که نمی دانم چقدر منجر به نتیجه می شود.

اگر آنها از چنین مکانیزمی (مکانیزم ماشه) استفاده کنند ما در تعهدات برجامی تجدیدنظر می کنیم، این طور نیست که آنها از هر ظرفیتی استفاده کنند و ما هیچ اقدامی انجام ندهیم. اگر عنصر نامطلوبی در صحنه بین المللی مقررات را زیر پا بگذارد، سایر کشورها باید مانع از اقدامات او شوند نه آنکه به بی قانونی ها دامن بزنند. جمهوری اسلامی ایران بیش از یک سال صبر کرد هرچند همچنان معتقدیم راه گفت وگو و دیپلماسی باز است.

ما قانون تصویب کردیم و در آن به کیفیت انتخابات با استانی شدن و افزایش نگاه ملی به مجلس و تعیین چارچوب برای هزینه تبلیغات کاندیداها توجه کردیم اما شورای نگهبان به مصوبه مجلس ایراد گرفت بنابراین مجلس کار خودش را انجام داد.

حتما رضایت مردم یک اصل است؛ بر همین اساس است که یارانه های غیرعادلانه به ضرر قاطبه مردم است، منتهی باید برای مردم توضیح داده شود. کل ساز و کار نظام برای رضایت مردم و بهبود اقتصاد است اما بعضی اوقات آن طور که در نظر گرفته شده، منعکس نمی شود. در این زمینه رسانه ها و اقتصاددانان و خود دولت باید توضیحات لازم را ارایه می کرد.

درباره رایزنی ها با شورای نگهبان در بحث تایید صلاحیت ها: رایزنی ها همیشه وجود داشته و بنده به عنوان رییس مجلس در این سه دوره با خانم ها و آقایانی روبرو می شدم که می گفتند توجه کافی نشده و رد شده اند، که ما هم پیگیری می کردیم. در این زمینه گاهی به مقام معظم رهبری نامه می نوشتم که ایشان به شورای نگهبان ارجاع می دادند و گاهی تماس هایی می گرفتیم که حقی ضایع نشود. البته برخی مواقع موثر واقع می شد و در برخی مواقع نمی شد. در این دوره هم اگر احساس کنیم حقی ضایع شد، طبق وظیفه پیگیری های لازم را انجام خواهیم داد.

این سوال وجود دارد که آیا باید قانون اساسی تغییر کند، خودم فکر می کنم تاکنون از همه ظرفیت های قانون اساسی استفاده نکرده ایم هر چند که قانون اساسی وحی منزل نیست.

بحث قطع اینترنت توسط شورای امنیت ملی کشور اخذ شده و تصمیمی موقتی بود البته این موضوع زود رفع شد و البته بخشی از قطعی اینترنت منطقه ای بود.

تصمیم افزایش نرخ بنزین می توانست در زمان و از راه های دیگری انجام شود، این موضوع می توانست از راه های دیگری انجام شود اما مجموعه ای که در دولت بود به این جمع بندی رسید و شاید این افراد فکر نمی کردند این موضوع اینقدر تبعات داشته باشد البته این موضوع فرصتی بوده تا بازنگری شود که در کدام بخش ها نقص وجود دارد.