آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
شهرستان ها
۷

5 هزار ویزیت رایگان در مناطق محروم توسط پزشک بسیجی

پزشک نخبه بسیجی پای ثابت اردوهای جهادی بوده و همدردی با مردم مناطق محروم را رسالت پزشک متخصص و متعهد بسیجی می داند.

دکترمحمد ایرجیان جراح و متخصص ارتوپدی(فلوشیپ جراحی مچ پا و زانو) یکی از آن بسیجیان مخلص و پاک دل است که با علم و تخصص خود در حال خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم و کم برخوردار است.

محمد ایرجیان یکی از نخبگان جامعه پزشکی است که با اشاره به آغاز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خود در بسیج دانشجویی دانشگاه گفت: در سال 73 در دانشگاه آزاد اسلامی تبریز دانشجوی پزشکی بودم با همراهی دوستان خوب و مخلصی که داشتم بسیج دانشجویی را در دانشگاه آزاد راه اندازی کردیم و از همان دوران فعالیت های بسیج دانشجویی را ادامه داده و اکنون نیز عضو بسیج جامعه پزشکی بوده و همچنان فعالیت های جهادی با محوریت بسیج پزشکی را ادامه می دهم.

وی از لحاظ علمی نیز خوش درخشیده است به طوری که رتبه های بالای علمی را با سهمیه آزاد و بدون استفاده از هیچ گونه سهمیه ای کسب کرده است، به طوری که می گوید «در سال 83 در دوره تخصص از بین 15 هزار پزشک  شرکت کننده در دوره دستیاری رتبه 114 را کسب کرده و از رشته سخت ارتوپدی دانشگاه علوم پزشکی تبریز پذیرفته شدم.» موفقیت در آزمون سخت دستیاری نشان از سخت کوشی، تلاش و داشتن روحیه بسیجی وی است که توانست در عرصه رقابت در سطح کشور رتبه خوبی را کسب کند.

پزشک نخبه بسیجی علاوه بر موفقیت در آزمون دستیاری دوره های تخصصی و آموزشی ارتوپدی را در کشورهای آلمان، اتریش و ترکیه سپری کرده است.

اردوهای جهادی یکی از عرصه های خدمت رسانی ایثارگرانه و بدون منت بسیجیان است

اردوهای جهادی یکی از عرصه های خدمت رسانی ایثارگرانه و بدون منت بسیجیان است، اردوهای جهادی در مناطق محروم از تعمیر و احداث خانه برای نیازمندان، رفع مایحتاج ضروری خانواده ها و ویزیت رایگان بسیج جامعه پزشکی از جمله فعالیت هایی است که بسیجیان در صف اول این خدمات رسانی هستند.

اعضای مختلف رده های بسیج از بسیج سازندگی، بسیج کارگری، اصناف، بسیج جامعه پزشکی وقتی در داخل بسیج فعالیت می کنند انسان های پاک و خالصی هستند و برای رضای خداوند برای مناطق محروم قربت الی الله فعالیت می کنند.

ایرجیان پای ثابت اردوهای جهادی در مناطق محروم، مستضعف و کم برخوردار است که با اشاره به حضور مستمر خود در اردوهای جهادی می گوید: طبق فرمایش حضرت امام خمینی رحمت الله علیه مردم مناطق محروم ولی نعمتان انقلاب هستند، بر خود وظیفه می دانم به همراه سایر متخصصان حوزه سلامت در بسیج جامعه پزشکی در اردوهای جهادی شرکت کرده و مرهمی به آلام و دردهای مردم محروم در مناطق کم برخوردار باشیم.

وی با اشاره به تعداد ویزیت های رایگان در مناطق محروم شهرستان های مختلف گفت: تعداد ویزیت های رایگان در اردوهای جهادی و بیمارستان های صحرایی در مناطق محروم از دستم خارج شده، بیماران مختلفی را در شهرستان های خداآفرین، چارایماق، هشترود و سایر شهرستان ها ویزیت کرده ام.

 5 هزار ویزیت رایگان در مناطق محروم در اردوهای جهادی

10 سال است که به صورت مداوم در اردوهای جهادی شرکت کرده و شاید بتوان گفت در این 10سال در ماموریت های جهادی تک تخصصی و اردوهای جهادی بیش از 5 هزار نفر به صورت رایگان ویزیت شده و چندین عمل جراحی رایگان انجام داده ام.

ایرجیان رسالت یک پزشک متعهد بسیجی را همدردی با مردم اعلام کرد و افزود: در شرایط فعلی در اثر بی کفایتی و بی تدبیری و ناکارآمدی برخی از مسئولان عموم مردم از نظر اقتصاد و معیشت تحت فشار بوده و در تنگنا هستند در چنین شرایطی پزشکان دلسوز و متعهد که دارای تخصص های بالای علمی هستند خود را از مردم جدا نمی بینند، همچنان که در هشت سال دفاع مقدس جامعه پزشکی شهدا، اسرا و جانبازان زیادی تقدیم انقلاب کرده و  11 شهید محور مقاومت جبهه اسلامی در کل کشور از پزشکان متعهد و متخصص هستند.

 عمل جراحی کم تهاجمی در سطح بالا با هزینه و تعرفه دولتی

این پزشک نخبه بسیجی تنها فردی است که در منطقه شمال غرب کشور عمل جراحی کم تهاجمی را در سطح بالا با هزینه و تعرفه دولتی و نظام پزشکی انجام می دهد. وی این موضوع را باعث افتخار ذکر کرد و گفت: برای بسیج جامعه پزشکی افتخار است که چنین فرد متخصصی در سطح بالا چنین عمل های جراحی را انجام می دهد که فشار و هزینه زیادی برای بیمار تحمیل نشود.

ایرجیان با اشاره به پیشرفت های صورت گرفته در علم ارتوپدی ادامه داد: علم ارتوپدی با وجود ارتوپدهای خوب و قدیمی و جوانان جویای نام و محقق پیشرفت می کند ولی این فعالیت ها باز هم کم است و لازم است در بحث آموزش و پژوهش دقت ها و حمایت های بیشتری صورت گیرد.

وی با اظهار ناراحتی از کیفیت پایین برخی مقالات در این حوزه اظهارداشت: متاسفانه وجود مقالاتی که به صورت حقیقی ارائه نمی شوند باعث آسیب زدن به این علم می شود. متاسفانه مقالات به صورت آمارسازی است که این موضوع آفتی برای جامعه پزشکی به شمار می رود. در حالی که مقالات باید کاربردی باشند نه صرفا برای ارائه آمار و ارقام، بنابراین لازم است محققان و پژوهشگرانی که در این زمینه تحقیق می کنند به این جنبه ها نیز ارج گذاشته و اهمیت دهند.

پزشک نخبه بسیجی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های تمام بسیجیان در عرصه های مختلف گفت: بسیج قشر خاصی نیست، طبق فرمایشات مقام معظم رهبری هر فردی که بتواند در راه اسلام و کاهش گرفتاری مردم قدم بردارد در زمره بسیجیان قرار دارد.

بسیجی بودن به پر کردن فرم بسیجی نیست هر فردی که به خاطر رضای خداوند و حفظ دستاورهای نظام جمهوری اسلامی در رشته های مختلف به صورت صادقانه و خالصانه در جهت گره گشایی امور هموطنان خود فعالیت می کند یک بسیجی است.