آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۶
خبر
۸

سایه روشن

محاکمه علی دیواندری غیرعلنی شد

دنیای اقتصاد : جلسه محاکمه علی دیواندری مدیرعامل سابق بانک های ملت و پارسیان به دستور قاضی، غیرعلنی برگزار شد.به گزارش فارس، با گذشت دوازده جلسه از محاکمه علنی علی دیواندری مدیرعامل سابق بانک های ملت و پارسیان ، قرار بود روز گذشته هم به رسم جلسات قبلی، سیزدهمین جلسه محاکمه این متهم به صورت علنی با حضور رسانه ها برگزار شود اما با تصمیم قاضی دادگاه، جلسه محاکمه دیواندری غیرعلنی شد و دلیل آن هنوز مشخص نیست.همچنین به گزارش تسنیم؛ پرونده «علی دیواندری» مدیرعامل سابق بانک های ملت و پارسیان به جز دیواندری که هم اکنون رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی است، 9 متهم دیگر دارد که یکی از آنها فلاحتیان از بدهکاران کلان بانکی است و در دست رسیدگی شعبه اول دادگاه های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی قرار دارد.این پرونده به خاطر اقدامات متهمان در انجام فعالیت های پوششی در قالب شرکت های تراستی برای دور زدن تحریم ها تشکیل شده است.به گزارش فارس، در این پرونده که 9 متهم با اسامی علی دیواندری، مجید سعادتی، بهروز مختاری، رحمت الله باختری، مهدی فلاحتیان، اسماعیل احدی، سمانه حضرتی آشتیانی، وحید نمازی و حسین ابوالحسنی دارد، سه متهم آن یعنی رحمت الله باختری، سمانه حضرتی آشتیانی و مجید سعادتی متواری هستند.

واکنش عطریانفر به کناره گیری لاریجانی

اعتمادآنلاین نوشت : محمد عطریانفر، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی، گفت: «اگر جریان اصلاح طلب نتواند به دلایل معلوم چهره های شاخص خود را به فضای انتخاباتی 1400 وارد کند، می توان گفت احتمال دارد حمایتی را که در سال های 92 و 96 از روحانی داشتند در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم از علی لاریجانی به عمل بیاورند.»وی گفت: «آقای لاریجانی در انتخابات چند دوره گذشته ریاست جمهوری به عنوان یکی از گزینه های اصلی کاندیداتوری مطرح می شد، اما ایشان عقلانیت به خرج می داد و به انتخابات ورود نمی کرد. در انتخابات ریاست جمهوری نهم هم شرکت کرد که آن اتفاق برای لاریجانی تجربه خوبی بود.»عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران در ادامه صحبت هایش گفت: «درباره آقای لاریجانی باید این را در نظر داشت که شرایط او نسبت به سال 84 در کل فرق کرده است. به هر حال تجربه سه دوره ریاست مجلس کافی است تا او به عنوان یکی از نامزدهای اصلی و شاخص انتخابات 1400 مطرح شود.»

تکذیب اظهارات منتسب به الیاس حضرتی

ایسنا نوشت : روابط عمومی حزب اعتماد ملی مطالب منتشر شده در برخی رسانه های فارسی زبان خارج از کشور منتسب به الیاس حضرتی - قائم مقام حزب اعتماد ملی و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی - درباره تعداد جان باختگان و بازداشت شدگان اعتراضات اخیر را تکذیب کرد.

دعوت از اصولگرایان برای ثبت نام در انتخابات

ایسنا نوشت : شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، طی بیانیه ای از چهره های اصولگرا، با تاکید بر محوریت زنان و جوانان دعوت کرد در انتخابات مجلس ثبت نام کنند.

شرط جدید در کسرخدمت های سربازی بسیج

ایسنا نوشت : سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی سربازان نیروهای مسلح اعلام کرد که کسرخدمت های سربازی مربوط به بسیج تنها به افراد دارای مهارت تعلق خواهد گرفت.سردار موسی کمالی گفت: مهارت های زیادی که موردنیاز نیروهای مسلح و کشور است دسته بندی شده و افرادی که دارای این مهارت ها باشند یکسری مشوق ها در اعزام به خدمت خواهند داشت. همچنین شرایطی ایجاد شده تا سربازان در حین خدمت نیز مهارت آموزی کنند. در پایان خدمت قرارگاه مهارت آموزی به دنبال آن است که امکان اشتغال این افراد را نیز فراهم کند.

5 استان در صدر شیوع آنفلوآنزا

ایسنا نوشت : معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه موج اخیر بیماری آنفلوآنزا از دو هفته دیگر فروکش می کند، گفت: در حال حاضر هیچ مشکلی از نظر تامین داروهای آنفلوآنزا نداریم.علیرضا رئیسی در پاسخ به اینکه در کدام استان های کشور بیشترین بروز و شیوع آنفلوآنزا وجود دارد، گفت: استان های گلستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و اهواز استان هایی هستند که بیشترین بروز و شیوع بیماری آنفلوآنزا در آنها گزارش شده است.

فراخوان سازمان انتقال خون

ایرنا نوشت : مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به فراخوان اهدای خون در هفته گذشته که به دنبال کاهش ذخایر خون در رسانه ها انجام شد، گفت: تا پایان این هفته نیاز به اهدای بیشتر خون از سوی هموطنان به خصوص هموطنان با گروه های خونی منفی، A و AB مثبت داریم.سید مرتضی طباطبایی افزود: در حال حاضر با توجه به فراخوانی که برای اهدای خون انجام شد، ذخیره خون در استان تهران مطلوب است، اما به دلیل اینکه ذخایر خون در بیمارستان ها و مراکز درمانی کم شده است باید این ذخایر ترمیم شود؛ بنابراین نیاز است که مردم نوع دوست تهران مانند همیشه انتقال خون را یاری کنند و تا پایان این هفته بیشتر از هر زمان دیگری برای اهدای خون به بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده های خونی استقبال و اقدام کنند تا با استمرار این موضوع شرایط در هفته آینده بهتر شود.

مدارس تهران امروز تعطیل نیست

انتخاب نوشت : محمد تقی زاده، معاون عمرانی استاندار تهران درباره احتمال تعطیلی مدارس در روز دوشنبه (امروز) گفت: با توجه به بهبود شاخص های کیفیت هوای تهران امروز تمامی مدارس شهر در تمامی مقاطع دایر خواهد بود.

تداوم ممنوعیت ترافیکی برای کامیون ها

همچنین به گزارش «ایسنا» رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از پایان طرح ترافیکی زوج و فرد از منازل خبر داد و در عین حال گفت که ورود و تردد کامیون ها به شهر تهران ممنوع است. سردار محمدرضا مهماندار ادامه داد: از شهروندان نیز می خواهیم که اگر کامیونی را در حال تردد در معابر داخلی شهر یا در حالت روشن و تخلیه و بارگیری دیدند، موضوع را به پلیس اطلاع دهند.