آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
ورزشی
۹

پایان رقابت های کاراته وان مادرید 2019

مهدی زاده و گنج زاده مردان طلایی کاراته کشورمان ایران با 2 طلا و 2 برنز نایب قهرمان کومیته مردان جهان شد

سرویس ورزشی: تیم ملی کاراته ایران با کسب 2 طلا و 2 برنز به کار خود در رقابت های لیگ جهانی کاراته وان مادرید 2019 پایان داد.

پرونده حضور تیم ملی کاراته ایران در هفتمین مرحله رقابت های کاراته وان مادرید 2019 با کسب 2 مدال طلا و 2 مدال برنز بسته شد. دیروز و در روز پایانی این رقابت ها، سجاد گنج زاده در وزن 84+ با برتری برابر جاکوت فرانسوی مدال طلای هفتمین مرحله لیگ جهانی کاراته وان مادرید 2019 را به دست آورد. گنج زاده در رقابت فینال برابر حریف فرانسوی خود صاحب برتری  شد تا مدال طلای سنگین وزن را به دست آورد.

گنج زاده روز شنبه در گروه دوم این وزن بعد از یک دور استراحت «مارتینز» از اسپانیا را 3 بر صفر شکست داد و در ادامه یک بر صفر «آنجلو کاسیچ» از کرواسی را از پیش رو برداشت و سپس با پیروزی 4 بر 2 در پیکار با «کاگاوا» از ژاپن به نیمه نهایی صعود کرد. او در نیمه نهایی برابر حریف شیلیایی خود به برتری 3 - 3 دست یافت تا فینالیست شود.

دیگر طلایی ایران امیر مهدی زاده بود. مهدی زاده در دیدار فینال برابر عبدالرحیم اوزر عمر از ترکیه با نتیجه صفر - صفر ، با رای داوران پیروز شد تا صاحب نشان طلا شود. مهدی زاده در روز نخست این رقابت ها (جمعه) ابتدا برابر ولوزو کامیلیو از شیلی با نتیجه 3 بر 2 پیروز شد. او در دور دوم حاج عامر یونس اولاد از بلژیک را 2 بر یک شکست داد. مهدی زاده در دور سوم برابر استیون دا کاستا از فرانسه که 3 طلای کاراته وان 2019 و طلای مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه اش دارد به برتری رسید. نماینده کاراته ایران در دور چهارم ماسا میچی فونا هاشی از ژاپن را شکست داد تا راهی نیمه نهایی شود. کاراته کاتای کشورمان در نیمه نهایی نیز برابر هینوتوشیهارا از ژاپن با نتیجه دو بر صفر به برتری رسید تا نخستین فینالیست کاروان کاراته ایران در مادرید باشد.

مدال های برنز عباسعلی و اباذری

دیروز حمیده عباسعلی و صالح اباذری نیز به مدال برنز رسیدند. در وزن 68+ بانوان حمیده عباسعلی با برتری یک بر صفر برابر آیاکو سایتو از ژاپن به مقام سوم رسید. عباسعلی در روز دوم رقابت ها پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم و سوم برابر حریفانی از هلند و آلمان پیروز شد اما در دور چهارم برابر حریف یونانی اش شکست خورد تا به جدول شانس مجدد برود. عباسعلی در جدول شانس مجدد برابر حریف انگلیسی اش پیروز شد تا به دیدار رده بندی برسد.

صالح اباذری هم دیروز در وزن 84+ کیلوگرم با برتری 2 بر صفر برابر مهدی عاشوری از ایران به مدال برنز رسید. اباذری هم مثل عباسعلی در دور نخست استراحت داشت و در ادامه «اندرس اوزرس» از لتونی را شکست داد و سپس «برایان ایر» از آمریکا را 5 بر صفر از پیش رو برداشت و با برتری 3 بر صفر مقابل «گوگیتا»ی گرجستانی راهی نیمه نهایی شد. اباذری در مرحله نیمه نهایی برابر حریف فرانسوی اش شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد.

دست پورشیب و آسیابری به مدال نرسید

ذبیح الله پورشیب در وزن 84- و علی اصغر آسیابری در وزن 75- دیگر نمایندگان ایران در دیدار رده بندی بودند که با قبول شکست برابر حریفان خود دستشان از رسیدن به مدال طلا کوتاه ماند. در روز اول و دوم هفتمین مرحله رقابت های لیگ جهانی کاراته وان مادرید سارا بهمنیار در وزن 50- ، طراوت خاکسار در وزن 55- ، رزیتا علیپور در وزن 61- ، بهمن عسگری در وزن 75- نمایندگان کاراته ایران بودند که با باخت مقابل حریفان از گردونه رقابت ها خارج شدند. در پایان رقابت های کومیته مردان، قزاقستان با دو طلا و یک نقره قهرمان شد. ایران با دو طلا و دو برنز نایب قهرمان شد و ترکیه با یک طلا، یک نقره و یک برنز سوم شد. نکته جالب اینجاست که ژاپن به عنوان مهد کاراته جهان با 17 کاراته کا در بخش مردان به مادرید سفر کرده بود، اما در نهایت با یک برنز به کار خود پایان داد.