آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۶
بانک و بیمه
۱۲

خبر بنگاه ها

راه اندازی قابلیت استعلام قبوض در همراه بانک سینا

گروه بنگاه ها : در راستای تکمیل خدمات قابل ارائه در همراه بانک سینا و تامین نیاز بانکی هموطنان، امکان استعلام قبوض در این سامانه فراهم شده است. به گزارش روابط عمومی بانک سینا، برای ارتقای کیفیت خدمات نرم افزار همراه بانک سینا، با تمهیدات اندیشیده شده در نسخه جدید این نرم افزار علاوه بر امکان اسکن بارکد قبوض و دریافت پیامک های قبض از تلفن همراه مشتری (ویژه اندروید)، قابلیت استعلام قبوض ویژه گوشی های اندروید و IOS در بخش پرداخت قبوض همراه بانک سینا نیز فعال شده است. با این قابلیت مشتریان و کاربران امکان استعلام قبوض آب، برق و گاز را دارند و پس از پرداخت قبض هم می توانند میزان مصرف خود را با میانگین مصرف منطقه مقایسه کنند.

افزایش سرمایه بیمه اتکایی امین به 3500 میلیارد ریال

گروه بنگاه ها : هیات مدیره بیمه اتکایی امین پیشنهاد خود را برای افزایش سرمایه به مجمع عمومی فوق العاده این شرکت بیمه ای ارائه کرد. به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شرکت بیمه اتکایی امین با نماد «اتکام» و با توجه به ماده 3 دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 17 مردادماه 95 هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار و اوراق بهادار) گزارش توجیهی خود را برای افزایش سرمایه از مبلغ 3000میلیاردریال به مبلغ 3500 ریال از محل سود انباشته، سایر اندوخته ها به منظور شرایط خاص اقتصادی کشور و نیاز بیمه گران اتکایی به سرمایه بیشتر برای نگهداری ریسک های بیمه ای بزرگ در داخل کشور ارائه کرد. بر این اساس، انجام افزایش سرمایه یادشده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده بیمه اتکایی امین است.

بیمه «ما» پیشرو در سامانه های مدیریت هوشمند

گروه بنگاه ها : شرکت سهامی بیمه «ما» اپلیکیشن مدیریت هوشمند و ارزیابی عملکرد بیمه «ما» را پس از ستاد و شعب سراسر کشور در دفاتر نمایندگان خود راه اندازی می کند. شرکت بیمه «ما» با هدف تحول در مدیریت تمام عناصر سازمان و همچنین بهبود فرآیندهای موجود بین بیمه گر و بیمه گذار نسبت به طراحی و راه اندازی اپلیکیشن مدیریت هوشمند و ارزیابی بیمه «ما» در دفاتر نمایندگان سراسر کشور اقدام خواهد کرد. در فاز اول این اپلیکیشن با توجه به اهمیت موضوع دریافت سریع و بر خط نظرات کلیه مراجعان اعم از بیمه گذاران، زیان دیدگان و بیمه شدگان از کیفیت خدمات دریافت شده، با همکاری شرکت آلونی و با شناسنامه دار کردن تمام عناصر سازمان اعم از پرسنل، نمایندگان، اموال، اماکن و بیمه گذاران وایجاد امکان نظرسنجی با اسکن QR کد توسط بیمه گذاران اقدام به ارزیابی عملکرد نمایندگان، شعب و پرسنل بیمه «ما» شده است.

برگزاری همایش ملی بیمه و توسعه از فردا

گروه بنگاه ها : رئیس پژوهشکده بیمه، در نشست خبری بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه گفت: بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه، با موضوع «افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش ها و راهکارها» در دو روز 12 و 13 آذرماه 1398 و در دو بخش نشست های علمی و نشست های عمومی صنعت بیمه برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی پژوهشکده بیمه، دکتر حمید کردبچه اظهار کرد: نشست های علمی در روز دوازدهم آذر ماه جاری ساعت 8 تا 16 در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه الزهرا (س) و با حضور رئیس کل و اعضای هیات عامل و مدیران بیمه مرکزی، دبیرکل و هیات رئیسه سندیکای بیمه گران ایران، مدیران عامل و اعضای هیات مدیره شرکت های بیمه، روسای انجمن های صنعت بیمه، محققان و استادان پژوهشکده، صنعت بیمه و دانشگاه ها برگزار می شود. کردبچه افزود: در روز نخست همایش، مجموع مطالعات و مقالات مورد تایید در کمیته علمی در قالب 9 پنل تخصصی ارائه و بررسی خواهد شد.

اعضای این پنل ها متشکل از اعضای هیات عامل بیمه مرکزی، مدیران و صاحب نظران صنعت بیمه، استادان و پژوهشگران دانشگاه و پژوهشکده بیمه هستند. رئیس پژوهشکده بیمه خاطرنشان کرد: در روز نخست نشست های علمی، پنل های تخصصی موضوعات «ضریب نفوذ بیمه، حقایق و واقعیت های آماری»، «نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش محرک های انگیزشی، بازاریابی و رضایت مندی مشتریان در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش قیمت تمام شده، سیاست های قیمتی و خدمات پس ازفروش بر ضریب نفوذ بیمه»، «محصولات بیمه ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه ای با نیازهای مشتری- بیمه های اموال و مسوولیت»، «محصولات بیمه ای، نیازسنجی و انطباق محصولات بیمه ای با نیازهای مشتری- بیمه های اشخاص»، «نقش ساختار بازار و نهادها در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش توسعه برون مرزی، ارتباطات بین المللی و رونق تولید در ضریب نفوذ بیمه»، «نقش فناوری اطلاعات در ضریب نفوذ بیمه» بررسی خواهد شد. وی ادامه داد: نشست های صنعت، در سیزدهم آذر ، ساعت 8 الی 17:30 در سالن همایش های برج میلاد برگزار می شود. برنامه صبح همایش طبق روال سالانه در بخش نخست به سخنرانی مقامات عالی رتبه و معرفی چهره ماندگار سال 1398 صنعت بیمه اختصاص دارد و در بخش دوم گزارشی از حقایق آماری ضریب نفوذ بیمه ارائه خواهد شد. رئیس پژوهشکده تصریح کرد: برای اولین بار در همایش سال جاری، برنامه های ویژه ای برای طرح و بررسی موضوعات حرفه ای و فنی صنعت بیمه در قالب 8 پنل حرفه ای در بعدازظهر روز دوم همایش در نظر گرفته شده است. برنامه ریزی محتوایی و اجرایی این پنل ها توسط سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه ای صنعت بیمه صورت گرفته است. کرد بچه همچنین اظهار کرد: پنل های تحت مدیریت سندیکای بیمه گران ایران در قالب موضوعاتی مانند «شبکه فروش و چالش های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ نمایندگان شرکت های بیمه»، «شبکه فروش و چالش های آن در توسعه بیمه و ضریب نفوذ بیمه؛ شبکه کارگزاری بیمه»، «فرصت ها و چالش های توسعه بیمه زندگی و افزایش ضریب نفوذ»، «ارزیابی ریسک، خسارت و اکچوئری در بیمه» برنامه ریزی شده است. رئیس پژوهشکده بیمه ادامه داد: همچنین پنل های تحت مدیریت انجمن حرفه ای به موضوعاتی مانند «تحول دیجیتال و افزایش ضریب نفوذ بیمه»، «اصلاح ساختار و افزایش ضریب نفوذ بیمه»، «حفظ حقوق بیمه گذاران عامل افزایش ضریب نفوذ»، «نوآوری فنی و افزایش ضریب نفوذ بیمه» اختصاص دارد. وی اعلام کرد: ضریب نفوذ بیمه از 1/ 1 درصد در سال 88 به 38/ 2 درصد در سال 97 رسید که نشان می دهد با شرایط اقتصادی ایران، صنعت بیمه در سال رشدی 8 درصدی داشته است.