آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
ورزشی
۹

قرعه کشی رقابت های جام ملت های اروپا

آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه مرگ

قرعه کشی رقابت های یورو 2020 در حالی برگزار شد که تیم های آلمان، فرانسه و پرتغال در گروه F این رقابت ها، با هم همگروه شدند، گروهی که لقب «مرگ» به خود گرفته است.

قرعه کشی رقابت های سال آینده یورو 2020 شنبه شب در بخارست رومانی برگزار شد و مهم ترین اتفاق، قرار گرفتن تیم های فرانسه و آلمان، قهرمان های دو جام جهانی اخیر و پرتغال، مدافع عنوان قهرمانی یورو در یک گروه بود.

از 24 تیمی که سال آینده در یورو حضور خواهند داشت، تکلیف صعود 20 تیم مشخص شده و تکلیف چهار تیم نهایی را برنده های چهار گروه حاضر در مرحله پلی آف مشخص خواهند کرد.

قرعه کشی کامل رقابت های یورو 2020

گروه A: ایتالیا، سوئیس، ترکیه، ولز

گروه B: بلژیک، روسیه، دانمارک، فنلاند

گروه C: اوکراین، هلند، اتریش (تیم چهارم این گروه از بین تیم های بلاروس، گرجستان،مقدونیه و کوزوو مشخص می شود)

گروه D: انگلیس، کرواسی، جمهوری چک (تیم چهارم این گروه از بین تیم های اسکاتلند، رژیم اشغالگر قدس،نروژو صربستان مشخص می شود)

گروه E: اسپانیا، لهستان، سوئد (تیم چهارم این گروه از بین تیم های بوسنی، ایرلند شمالی،اسلواکی و ایرلند جنوبی مشخص می شود)

گروه F: آلمان، فرانسه، پرتغال (تیم چهارم این گروه از بین ایسلند،بلغارستان،مجارستان و رومانی مشخص می شود)

برنامه بازی های پلی اف

بازی های پلی آف یورو در روزهای بیست و ششم و سی و یکم مارس 2020 (هفتم و دوازدهم فروردین 1399) انجام می شود و تیم ها به صورت نیمه نهایی و فینال در چهار گروه به رقابت می پردازند.

بر این اساس 16 تیم در چهار سطح به مصاف هم خواهند رفت. در هر سطح چهار تیم حاضر هستند و دو به دو با هم بازی می کنند. برنده ها هم در یک بازی تکلیف تیم صعودکننده (یک تیم از هر سطح و مجموعا چهار تیم) را مشخص می کنند. در سطح اول، برنده بازی ایسلند- رومانی مقابل برنده بازی بلغارستان- مجارستان می ایستد و برنده دو بازی در یک دیدار برای معرفی تیم صعودکننده به میدان می روند. ایسلند و بلغارستان میزبان دو بازی یادشده هستند.

در سطح دوم، برنده بازی بین بوسنی و هرزگوین و ایرلند شمالی به مصاف برنده جدال اسلواکی و جمهوری ایرلند می رود. مانند گروه اول، برنده دو بازی برابر هم قرار می گیرند. بوسنی و اسلواکی میزبان این دو بازی نام گرفته اند.

دو بازی نیمه نهایی سطح سوم بین اسکاتلند و رژیم صهیونیستی از یک سو و نروژ و صربستان از سوی دیگر انجام می گیرد. اسکاتلند و نروژ میزبان این دو دیدار هستند. برنده دو بازی در یک دیدار تکلیف تیم صعودکننده را مشخص خواهد کرد.

در گروه چهارم هم برنده بازی گرجستان- بلاروس رو در روی برنده بازی مقدونیه- کوزوو می ایستد. گرجستان و مقدونیه میزبان هستند و برنده دو بازی در یک نبرد فینال گونه چهارمین و آخرین تیم راه یافته از طریق پلی آف را مشخص می کند.

گروه A... ایسلند- رومانی/ بلغارستان- مجارستان

گروه B... بوسنی- ایرلندشمالی/ اسلواکی - ایرلندجنوبی

گروه C... اسکاتلند- رژیم صهیونیستی/ نروژ- صربستان

گروه D... گرجستان- بلاروس / مقدونیه شمالی- کوزوو

قطعی شدن 7 کشور میزبان

رقابت های یورو 2020 برخلاف دوره های گذشته، به طور منسجم در یک کشور برگزار نمی شود، بلکه در 12 شهر در سراسر اروپا برگزار می شود که تاکنون تنها 7 کشور میزبان صعودشان به یورو قطعی شده است. شهرهای میزبان گروه های مختلف به این شکل است:

گروه A... رم و باکو

گروه B... سن پترزبورگ و کپنهاگن

گروه C... آمستردام و بخارست

گروه D... لندن و گلاسکو

گروه E... بیلبائو و دوبلین

گروه F... مونیخ و بوداپست

تنها تیم های سید یک که فرصت میزبانی ندارند، تیم های بلژیک و اوکراین هستند. این دو تیم فقط می توانستند در گروه های B یا C قرار بگیرند (بقیه سرگروه ها باید در گروه هایی قرار بگیرند که امکان میزبانی داشته باشند) و با توجه به اختلافات سیاسی اوکراین و روسیه، مشخص بود که شاگردان آندری شوچنکو با هلند در گروه C قرار می گیرد و بلژیک با روسیه و دانمارک در گروه B؛ موضوعی که باعث عصبانیت بلژیکی ها شده بود زیرا بلژیک که یکی از بهترین آمارها در مرحله مقدماتی را داشت، نه تنها امکان میزبانی را ندارد، بلکه باید یک سفر طولانی به سن پترزبورگ داشته باشد.