آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
حوادث
۱۰

بازداشت 2 عامل اغتشاشات اخیر در محله شهدا

معاون هماهنگ کننده پلیس پیشگیری پایتخت از بازداشت دو نفر از اغتشاشگران محله شهدا خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سرهنگ علیرضا ناصری نژاد گفت: در پی ناآرامی به وجود آمده پس از سهمیه بندی بنزین، یکی از جایگاه های سوخت در محله شهدا دچار خسارت های مالی شد که شناسایی و دستگیری عامل یا عاملان این اغتشاش در دستور کار ماموران کلانتری 110 شهدا قرار گرفت.

ناصری نژاد با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی، دو عامل اصلی این اغتشاشات که با سر و صدا و بلوا قصد داشتند مردم را به آتش کشاندن جایگاه سوخت ترغیب کنند، شناسایی شدند، افزود: با شناسایی متهمان مشخص شد که هر دو اغتشاشگر از متهمان با سابقه بوده که پیش تر توسط ماموران کلانتری 110 شهدا و سایر کلانتری های همجوار به علت درگیری و شرارت دستگیر شده اند.

وی با اشاره به بازداشت هر دو متهم در عملیات های منسجم و هماهنگ گفت: متهمان به همراه مستندات جرم ارتکابی برای کشف جزئیات پرونده در اختیار پلیس امنیت عمومی قرار گرفتند.

عاملان نا آرامی های اخیر در شیراز، گلستان، کردستان و کرمانشاه دستگیر شدند

عاملان اغتشاشات اخیر در شیراز ، گلستان ، کردستان و کرمانشاه که با آتش زدن بانک ها ، مراکز دولتی و مغازه ها سعی در ناامنی کردن شهرها را داشتند ، توسط نیروهای انتظامی دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار کیهان از شیراز فرمانده انتظامی استان فارس گفت: دو برادر سابقه دار که عاملان اصلی تخریب بانک های شیراز از جمله در بلوار امیرکبیر بودند، شناسایی و دستگیر شدند.

سرتیپ رهام بخش حبیبی اظهار داشت: در اغتشاشات اخیر کلان شهر شیراز، آشوبگران و اغتشاشگران تعدادی از بانک ها را تخریب و خسارت های زیادی به آنها وارد کردند.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع، شناسایی و دستگیری عاملان این تخریب ها به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی قرار گرفت.

وی گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، دو متهم که با هم برادر بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر شدند.

حبیبی با اشاره به اینکه متهمان در تحقیقات پلیس به تخریب و آتش سوزی بانک های شیراز از جمله بانک های بلوار امیرکبیر اعتراف کردند، تصریح کرد: این دو برادر دارای سابقه کیفری هستند که با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

2 لیدر اغتشاشات اخیر در استان گلستان دستگیر شدند

فرمانده انتظامی گلستان هم از دستگیری دو نفر از لیدرهای اغتشاشات اخیر در شهرستان علی آبادکتول خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان سردار روح الامین قاسمی با بیان اینکه این دو نفر شامل یک زن و یک مرد، در فضای مجازی با انتشار فراخوان و پخش تصاویر تجمعات غیرقانونی، اقدام به تحریک مردم کرده بودند، تصریح کرد: در هماهنگی با مقام قضائی در عملیاتی غافلگیرانه و هدفمند هر دو متهم در مخفیگاه شان دستگیر شده اند.

25 نفر از عناصر اصلی اغتشاشات در کردستان دستگیر شدند

به گزارش سایت پلیس ، فرمانده انتظامی کردستان هم گفت: با هماهنگی مراجع قضایی، 25 نفر از سرشاخه ها و عناصر اصلی اغتشاشات در شهرهای مریوان و سنندج دستگیر شدند و از آنها سه قبضه سلاح جنگی و مقادیری سلاح سرد نیز کشف شد.

سردار علی آزادی با اشاره به اینکه عناصر اصلی ناامنی در کردستان در اظهارات خود به اغتشاش، تخریب، آتش زدن اماکن عمومی و دولتی، تعرض به برخی از فروشگاه های شهر و برهم زدن نظم و امنیت عمومی اعتراف کردند، اضافه کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

4 تن از اغتشاشگران در کرمانشاه و جوانرود دستگیر شدند

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه هم از دستگیری چهار نفر از سردسته های اغتشاش و ناامنی روز 25 آبان در شهرهای کرمانشاه و جوانرود خبر داد.

سردار علی اکبر جاویدان با بیان اینکه سه نفر از افراد دستگیر شده در شهر جوانرود و یک نفرهم در کرمانشاه اقدام به ایجاد آشوب و ناامنی کرده بودند، تصریح کرد: آشوبگران جوانرود بین 17 تا 27 سال و آشوبگر دستگیر شده شهر کرمانشاه نیز 32 سال سن دارند.