آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۶
خودرو
۱۶

جهان خودرو

رنو و نیسان در مسیر تقویت اتحاد

دنیای اقتصاد : اتحاد خودروسازان نیسان موتور، رنو و میتسوبیشی به توافقی برای ایجاد یک شرکت جدید با تمرکز بر تحقیق و توسعه فناوری های نوین صنعت خودرو دست یافته اند. براساس گزارش خبرگزاری کیودو، این سه خودروساز قرار است یک برنامه منسجم را در ماه ژانویه اعلام کنند. منابع آگاه به این خبرگزاری ژاپنی گفته اند این پروژه مشترک با هدف تحکیم اتحاد بین سه شرکت ایجاد خواهد شد؛ اتحادی که از نوامبر 2018 و با بازداشت کارلوس گوسن، رئیس پیشین این اتحاد، تضعیف شده است. از هفته گذشته، تیم مدیریتی جدید در نیسان امور این خودروساز را به دست گرفته اند. رنو هم به دنبال یک مدیر ارشد اجرایی است. در راستای همین تحولات مدیریتی، این سه خودروساز به تازگی و طی بیانیه ای اعلام کردند که قصد دارند تا پست دبیرکل را برای اتحاد خود ایجاد کنند تا هماهنگی برای تقویت بهره وری تولید، منسجم تر از گذشته شود. قرار است دبیرکل گزارش های دوره ای خود را به هیات مدیره و مدیران عامل سه خودروساز ارائه دهد.

 
حمایت کرملین از بازار خودروی روسیه

دنیای اقتصاد : دولت روسیه برنامه دارد تا در قالب یارانه 78 میلیون دلاری در سال 2020 برای حمایت از خرید خودرو به مردم وام دهد. انتظار می رود که فروش خودرو در سال 2019 با افت 2/ 2 درصدی به 76/ 1 میلیون دستگاه برسد. گفته می شود رشد کند اقتصادی و کاهش درآمدها، در افت رونق بازار خودروی روسیه بیشترین تاثیر را بر جای گذاشته اند. دولت روسیه طی سال های گذشته راهکارهای مختلفی را برای حمایت از خرید خودرو اجرا و حتی تلاش کرده تا با پایین آوردن سود وام های بانکی برای خرید خودرو را خود جبران کند. در ماه اکتبر، فروش خودرو در روسیه با افت 2/ 5 درصدی نسبت به همین زمان در سال گذشته مواجه و به 152 هزار و 57 دستگاه رسید. به علاوه تا پایان اکتبر و در بازه 10 ماه سال 2019، رقم فروش با 42/ 1 میلیون دستگاه نسبت به 10 ماه سال گذشته، افت 4/ 2 درصدی را ثبت کرد.

 
پایان همکاری پژو و چانگ آن

دنیای اقتصاد : گروه خودروسازی پژو-سیتروئن بنا دارد تا سهام خود را در کارخانه مشترک با گروه چانگ آن به فروش برساند. این کارخانه تولید برند لوکس دی اس، زیرمجموعه گروه پژو را در چین عهده دار است. یک سخنگوی پژو هم با تایید این خبر گفت که پژو قصد دارد تا با فروش سهامش در این کارخانه، از پروژه مشترک همکاری با چانگ آن کنار بکشد. چانگ آن نیز در ابتدای ماه نوامبر از آمادگی خود برای همکاری با شریک جدید خبر داده بود. این همکاری که از سال 2011 آغاز شده است اکنون به دلیل ناکامی دی اس در بازار چین، پایان خواهد یافت. سخنگوی پژو اما یادآور شد که قطع همکاری در این کارخانه با چانگ آن باعث نخواهد شد تا حضور و توسعه برند دی اس در چین متوقف شود. وی همچنین گفت که قرار است برنامه ای منسجم برای حضور پررنگ تر برند دی اس طی هفته های آتی آماده و اجرایی شود. کارخانه دی اس که هم اکنون در جنوب چین واقع است با ظرفیت بسیار کمتر از 200 هزار دستگاه فعالیت می کند.