آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۶
خودرو
۱۶

خبر بنگاه ها

پیشنهاد یک قطعه ساز برای برون رفت صنعت خودرو از بحران

گروه بنگاه ها : نایب رئیس انجمن همگن قطعه سازان خودروی استان تهران درخصوص مشکلات صنعت خودرو و قطعه سازی گفت: یکی از علل به وجود آمدن تنگناهای اقتصادی برای قطعه سازان، دولتی بودن صنعت خودرو در کشور است زیرا دولت با داشتن سهام اندک در خودروسازی ها نسبت به عزل و نصب مدیران خودروسازان بزرگ دخالت می کند.

 امیرحسین جلالی در مورد مصادیق تصمیمات غیر اقتصادی خودروسازان افزود: سرمایه گذاری غیر مولد در سایت های متعدد داخلی و خارجی که از بودجه جاری در خودروسازان تغذیه می شود یکی از این موارد بوده که اثرات مخرب استفاده از نقدینگی جاری برای سرمایه گذاری بلندمدت و غیرمولد؛ برای اهل فن روشن است. از طرف دیگر تغییرات زودهنگام مدیران اجرایی راهبردهای اقتصادی بلندمدت را از خودروساز سلب می کند و در نهایت تصمیمات کلیدی دچار روزمرگی می شوند.  مدیرعامل شرکت ایسکرا اتوالکتریک ایران راه حل های برون رفت از این شرایط را تشکیل یک کارگروه مرکب از خودروسازان، بانک مرکزی و بانک های عامل و اعضای تشکل های واقعی قطعه سازان دانست و تاکید کرد صورت های مالی چند سال اخیر خودروسازان تجزیه و تحلیل و راهکاری 10 ساله اتخاذ شود.  جلالی افزود: شرکت های اصلی خودروسازان باید از شرکت های زیرمجموعه آنها که مدیریت و راهبردهای جداگانه دارند جدا شوند تا شرکت اصلی بتواند فقط به ارتقای کیفیت و تولید فکر کند.

فروشگاه های ارائه لوازم جانبی بی ام و در تهران

گروه بنگاه ها : شرکت پرشیا خودرو به تازگی فروشگاه های موسوم به «بوتیک» خود را بیش از پیش گسترش داده است و سعی در ارائه کالاهای «اکسسوری» بی ام و کرده است. شبنم رفیع نژاد، مدیر بازاریابی پرشیاخودرو با تشریح هدف تاسیس مجموعه بوتیک های پرشیاخودرو گفت: بوتیک های پرشیاخودرو که از حدود یک ماه پیش کار خود را با دو شعبه در تهران آغاز کرده اند، در درجه اول محل هایی برای گردهم آمدن علاقه مندان برندهای ب ام و و مینی بوده که در کنار آن فضایی برای دیدار و گفت وگوهای دوستانه فراهم شده است. وی در ادامه افزود: مهم ترین بوتیک پرشیا خودرو در مرکز خرید مدرن الهیه است که این مرکز خرید به عنوان یک مرکز خرید لاکچری شناخته می شود. شهرام نوروز مدیر بوتیک پرشیا خودرو، مهم ترین دلیل انتخاب این مجتمع تجاری برای ارائه این خدمات متفاوت و لوکس را وجود حدود 7 هزار دستگاه خودروی ب ام و در شعاع 2 کیلومتری مجتمع مدرن الهیه اعلام کرد و گفت: هدف ما از ارائه خدمات خودرویی، لایف استایل و اکسسوری ب ام و در مجتمع مدرن الهیه و افزایش انتخابی متفاوت برای مشتریان این مجتمع تجاری لوکس است.