آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
اخبار کشور
۱۱

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: 789 نفر در روز نخست ثبت نام، کاندیدای انتخابات مجلس یازدهم شدند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: در روز نخست ثبت نام انتخابات مجلس یازدهم، تعداد 956 نفر به ستادهای ثبت نام مراجعه کرده که ثبت نام 789 نفر تایید نهایی شده است.

سیداسماعیل موسوی سخنگوی ستاد انتخابات کشور عصر دیروز در پایان ساعت کاری نخستین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: تا ساعت 18 روز یک شنبه تعداد 956 نفر در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی به ستادهای ثبت نام مراجعت کرده که ثبت نام 789 نفر تایید نهایی شده است.

وی افزود: از این تعداد 789 نفر موفق شدند ثبت نام کنند که 726 نفر مرد معادل 92 درصد و 63 نفر زن معادل 8 درصد هستند. ثبت نام 167 نفر در حال بررسی است. سخنگوی ستاد انتخابات گفت: بیشترین ثبت نام برای استان تهران با 221 نفر و کمترین تعداد برای استان کهگیلویه با 6 نفر است؛ نسبت به دوره قبل درصد قابل توجهی افزایش داشته ایم.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور پیش از ظهر یک شنبه با حضور در ستاد انتخابات کشور از این ستاد بازدید کرد و در جمع اصحاب رسانه حضور یافت.

به گزارش میزان، رحمانی فضلی در جمع خبرنگاران گفت: با هماهنگی های صورت گرفته میان همه دستگاه های اجرایی و شورای نگهبان و آمادگی های لازم در بیش از 208 فرمانداری، ثبت نام در تمام این فرمانداری ها آغاز شده است.

وی از همه مسئولان اجرایی در کشور خواست تا در فرآیند برگزاری انتخابات مر قانون را رعایت کنند و گفت: بعد از فرآیند ثبت نام ها باید بلافاصله هیئت های اجرایی را انتخاب و به شورای نگهبان معرفی کنیم.