آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
صفحه آخر (جهان)
۱۲

رژیم صهیونیستی اعلام کرد: فلسطینی ها طی 2 سال گذشته 2600 موشک به اسرائیل شلیک کرده اند

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از شلیک 2600 فروند موشک از غزه به اراضی اشغالی طی دو سال اخیر خبر داده است.

رژیم صهیونیستی در 2 سال گذشته در چند عملیات سعی داشت تا مقاومت فلسطین در غزه را وادار به  عقب نشینی کند. اما دستیابی گروه های فلسطینی به موشک های پیشرفته، معادلات نبرد را به هم ریخت و اسرائیل در سه جنگ اخیر هربار توانست تنها 48 ساعت مقاومت کند و در نهایت پیشنهاد آتش بس داد. اکنون ارتش رژیم صهیونیستی نیز از حجم بالای شلیک موشک های فلسطینی به اسرائیل در دو سال اخیر خبر داده و ابراز نگرانی کرده است. رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرده، پس از گذشت تقریبا سه سال و نیم آرامش پس از عملیات «صخره سخت»(2014)، داده ها نشان می دهد که طی دو سال گذشته 2600 موشک از غزه به اراضی اشغالی شلیک شده است. طبق این گزارش، این آمار میانگین 3.5 موشک در روز را نشان می دهد و 1500 موشک فقط طی سال جاری میلادی به اراضی اشغالی شلیک شده است. این رسانه عبری زبان در ادامه گزارش داده که، اولین موشک در سال 2001 از غزه شلیک شد و پس از گذشت یک سال 35 موشک دیگر نیز به سمت اراضی اشغالی شلیک شد، این تعداد در سال 2005 به 1000 فروند موشک افزایش یافت و نخستین موشکی که عسقلان را هدف گرفت در سال 2006 شلیک شد. گروه های مقاومت فلسطین این موشک ها را در پاسخ به تجاوزات مداوم رژیم صهیونیستی به ملت بی سلاح فلسطین به اراضی اشغالی و شهرک های صهیونیست نشین شلیک می کند.

ادعای عجیب سازش با حماس

از سوی دیگر تلویزیون رژیم صهیونیستی ادعا کرده، در حالی که صحبت ها درباره سازش با حماس رو به افزایش است، نفتالی بنت، وزیر جنگ این رژیم، از ارتش اسرائیل خواسته بررسی های امنیتی جدی را در مورد امکان ایجاد یک جزیره مصنوعی مقابل سواحل نوار غزه انجام دهد! به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی 21، دانه وایس، تحلیلگر سیاسی شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی نوشته، پروژه ساخت جزیره مصنوعی سال ها قبل پیش از آنکه یسرائیل کاتس، وزیر خارجه فعلی و وزیر ارتباطات سابق مطرح کند، ارائه شده بود، پس از برقراری آرامش امنیتی در نوار غزه بار دیگر صحبت ها درباره این پروژه مطرح شدند و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم موافقت اولیه خود را با تشکیل کادری از وزارت خانه های مربوطه برای بررسی جزئیات پروژه اعلام کرد.

وایس مدعی شد: «یکی از مهم ترین دلایل برای ارائه دوباره این طرح، آرامش امنیتی است که به تازگی بر نوار غزه حاکم شده و اینکه دو طرف یعنی حماس و اسرائیل به شبه توافق هایی رسیدند و در چند هفته اخیر فرصت مهمی برای برقراری سازشی گسترده در نوار غزه ایجاد شد». این تحلیلگر سیاسی به نقل از کاتس نوشته، پروژه جزیره مصنوعی سال ها قبل به عنوان تنها راه حل تامین تمامی نیازهای ساکنان غزه از جهان خارج، ایجاد راهی برای جدایی قطعی اسرائیل از این منطقه و حفظ مرزهای امن با اسرائیل ارائه شد! وایس در ادامه اعلام کرده، بنت در روزهای اخیر با آویو کوخاوی، فرمانده ارتش اسرائیل دیدار و درباره پیشبرد این پروژه توافق کرده است. همچنین آن دو ایجاد فرودگاهی در غزه با بودجه بین المللی را بررسی کرده اند. کیهان برای بررسی این ادعای عجیب با دفتر حماس در تهران تماس گرفت اما موفق با گفت و گو با نماینده این جنبش در ایران نشد.