آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۵
ورزش
۱۴

تساوی بدموقع یوونتوس مقابل ساسولو

رونالدو نگذاشت دیبالا گل بزند

یوونتوس در هفته چهاردهم رقابت های سری آ در زمین خودش مقابل ساسولو با نتیجه 2- 2 متوقف شد. شاگردان ساری در این بازی مقابل تیم دوازدهم جدول عملکرد خوبی به نمایش نگذاشتند و دو امتیاز حساس را در کورس صدرنشینی از دست دادند. با این مساوی یووه 36 امتیازی شد و به نوعی صدر جدول را به رقبا تعارف کرد.

یوونتوس در این بازی از ابتدا از حضور رونالدو در ترکیب خودش بهره برد. رونالدو که امشب باید در مراسم توپ طلای فرانس فوتبال با مسی و فن دایک رقابت کند اصلا نمایش خوبی نداشت. ستاره پرتغالی که در هفته های گذشته درگیری های زیر پوستی ای با ساری هم پیدا کرده بود، نتوانست کار خاصی برای نجات تیمش از تساوی خانگی انجام دهد. او گرچه گل دوم تیمش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رساند اما در موقعیت سازی ناموفق عمل کرد. با این حال نمایش نه چندان خوب رونالدو باعث نشد ساری دست به تعویض او بزند و این بازیکن تمام طول مسابقه را بازی کرد. ساری پیش از بازی گفته بود امیدوار است رونالدو توپ طلا را ببرد و حالا با نگه داشتن او در زمین نشان داد دلش نمی خواهد مواجهه ای با ستاره تیمش داشته باشد. با این حال بعد از سوت پایان مسابقه ویدیویی در شبکه های مجازی منتشر شد که نشان می دهد اگر ساری، رونالدو را بیرون می کشید کسی به او خرده نمی گرفت. در دقیقه 70 و در حالی که یووه به شدت در پی زدن گل برتری بود دیبالا که به عنوان یار تعویضی وارد زمین شده بود، خودش را در موقعیت گلزنی قرار داد اما ضربه این بازیکن را رونالدو تقریبا از روی خط دروازه برگشت داد تا گل برتری تیمش به ثمر نرسد. البته که نمی توان پذیرفت رونالدو عمدا این کار را انجام داده ولی به هر حال هواداران یوونتوس، رونالدو را عامل مساوی تیم شان برابر ساسولو می دانند.

این بازی و چند بازی قبلی که رونالدو نتوانسته درخشش خاصی در سری آ داشته باشد در نتیجه انتخاب مرد سال فوتبال جهان تاثیری ندارد، چراکه رای گیری ماه قبل تمام شده است. اما اگر طبق افشاگری برخی رسانه ها مسی فاتح توپ طلای 2019 شود، باتوجه به وضعیت رونالدو هیچ کس منتقد این انتخاب نخواهد شد. از آن طرف هم ممکن است رونالدو انتخاب شود و در این صورت مخالفان انتخاب او با مقایسه وضعیت رونالدو و مسی در همین چند هفته قبل، حسابی توپ طلای رونالدو را زیر سوال خواهند برد.