آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۴
صفحه آخر (جهان)
۱۲

قمپز وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی

از این پس مواضع ایران را در سوریه می زنیم!

وزیر جنگ جدید رژیم صهیونیستی اعلام کرد که تل آویو از این پس، مواضع ایران را در سوریه هدف قرار خواهد داد. این در حالی است که صهیونیست ها طی سال های اخیر همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا مواضع کشورمان را در سوریه بزنند، ولی تلاش آنها بیهوده بوده است.

«نفتالی بنت» با بیان اینکه به دنبال خروج کامل ایران از سوریه است، گفت که تل آویو از این به بعد، هرگونه حضور نظامی ایران در سوریه را هدف حمله قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری فارس، بنت مدعی شد که در تلاش است سیاست اسرائیل در قبال حضور نظامی ایران در سوریه را تغییر دهد. به گفته وی، تل آویو اکنون به دنبال اخراج کامل نیروهای ایرانی از سوریه است.

پیش از این ، سران رژیم صهیونیستی مدعی شده بودند که فقط پایگاه ها و مواضع مرتبط با شلیک های راکتی را هدف حمله قرار می دهند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه گفت: ما نمی توانیم از طریق حملات هدفمند، ایران را متوقف کنیم. جلوگیری از استقرار ایران (در سوریه)، بسیار کم هزینه تر از دفاع کامل از اسرائیل است.

ورود کامیون های نظامی آمریکا به سوریه

شبکه تلویزیونی السوریه گزارش داد، 20 کامیون نظامی ارتش آمریکا حامل کمک های لجستیک، از عراق وارد استان «حسکه» سوریه شدند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، کاروانی مرکب از حدود 20 خودروی زرهی و تانکر های سوخت متعلق به نیرو های آمریکایی، به سمت جنوب در جاده الشدادی-دیرالزور حرکت کردند.

این در حالی است که بنا بر اعلام رسانه های سوریه، یک کاروان نظامی آمریکایی متشکل از 80 سرباز و تجهیزات نظامی مختلف شامل پشتیبانی لجستیک، خودرو های زرهی و تانک، به شهر «رمیلان» در استان حسکه وارد شدند.

در همین حال، «میخائیل بوگدانف» معاون وزیر خارجه روسیه، دیروز از حضور ارتش آمریکا در نزدیکی میدان های نفتی سوریه در شمال این کشور، انتقاد کرد و گفت، این اقدام سبب می شود اوضاع در سوریه، وخیم تر شود.

آزاد سازی 3 روستا در حومه ادلب

نیروهای ارتش سوریه طی عملیاتی، موفق شدند بر سه روستا در جنوب شرق استان«ادلب» مسلط شوند.

در جریان عملیات ارتش سوریه برای بازپس گیری روستاهای مذکور نیز ده ها تن از تروریست ها، ازجمله چهار سرکرده گروه تروریستی «اجناد قفقاز» ، به هلاکت رسیدند. طی روزهای گذشته ارتش سوریه دست به تحرکات گسترده ای در اطراف استان حسکه زده بود.