آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
صفحه اول
۱

اخبار اقتصادی

دپوی 1000 کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی

خبرها از دپوی حدود هزار کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی به دلیل ابهام در اجرای استاندارد 127 برنج سازمان استاندارد حکایت دارد.

به گزارش تسنیم، براساس مصوبه وزارت صمت و ابلاغیه گمرک، واردات برنج به کشور از ابتدای آذر سال جاری آزاد شده است؛ درحالی که برنج های ثبت سفارش شده بعد از آذر به صورت عادی ترخیص شده، اما برنج های ثبت شده قبل از این ماه همچنان باید در انبار تحت کلید باشند.

نکته جالب توجه این که خبرها از دپوی حدود هزار کانتینر برنج در گمرک شهید رجایی حکایت دارد. پیگیری ها نشان می دهد به جز موضوع ممنوعیت واردات که از ده روز پیش لغو شده موضوع اختلافات گمرک و سازمان استاندارد مانع ترخیص این هزار کانتینر کالا از گمرک شده است.

پیگیری ها از گمرک شهید رجایی نشان می دهد، برخی از این محموله ها در خصوص اجرای استاندارد 127 برنج دچار مشکلاتی شده اند؛ درحالی که در مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار آمده است، با عنایت به شرایط جنگ اقتصادی کشور و لزوم تامین مستمر کالاهای اساسی، اجرای استاندارد اجباری بخش فیزیکی تا پایان سال 99 به تعویق افتد. در ضمن با توجه به تخصیص ارز 4200 تومانی به این کالا کنترل رفع تعهد ارزی این کالا به عهده دستگاه مسوول است و از این بابت تکلیفی متوجه سازمان ملی استاندارد نیست.

دریافت رمز پویا از طریق پیامک امکان پذیر است

بانک مرکزی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد آن دسته از هموطنانی که قادر به استفاده از راهکارهای مبتنی بر گوشی تلفن همراه هوشمند نیستند می توانند رمز دوم پویا را از طریق پیامک دریافت کنند.

 روابط عمومی بانک مرکزی، اعلام کرد در این روش دارندگان کارت های بانکی در حین انجام خریدهای اینترنتی یا پرداخت های نیازمند به رمز دوم کارت، با انتخاب گزینه دریافت رمز پویا از طریق پیامک، درخواست خود را ارسال کرده  و بانک صادرکننده کارت نیز، رمز دوم پویا را به شماره تلفن همراه دارنده کارت می فرستد. برای دریافت رمز دوم پویا از طریق پیامک لازم است دارندگان کارت های بانکی با مراجعه به شعب بانک صادرکننده کارت یا از سایر روش هایی که در سایت بانک اطلاع رسانی شده است، شماره تلفن همراه خود را معرفی و صحت آن را تایید کنند.

دسترسی سازمان امور مالیاتی به اطلاعات مالی پزشکان

رئیس سازمان امور مالیاتی گفت: حتی اگر پزشکان کارتخوان نصب نکنند، به میزان درآمد آنها دسترسی داریم و حتما مالیات حقه را از آنها مطالبه خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، بعد از اجباری شدن نصب کارتخوان میان پزشکان با وجود گذشت چند ماه همچنان درصد زیادی از آنها از این موضوع فرار کرده و به طرق مختلف از قانون گریزان هستند؛ در حالی که امیدعلی پارسا، رئیس سازمان امور مالیاتی  در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر آخرین اقدام سازمان برای دریافت کامل مالیات از پزشکان توضیح داد: همان طور که قانون تاکید کرده بود باید پزشکان دستگاه کارتخوان نصب کنند، اما اگر افرادی باشند که در این بین تخلف کرده و کارتخوان نصب نکنند باید بدانند ما از منابع دیگری که در اختیار داریم به طور حتم به میزان درآمد آنها دسترسی خواهیم داشت. وی ادامه داد: در خردادسال آینده که اظهارنامه های مالیاتی پزشکان را دریافت می کنیم درآمد مشمول مالیات آنها با توجه به اظهارنامه و سایر منابع اطلاعاتی دریافت خواهد شد و مالیات حقه را از آنها می گیریم.