آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
صفحه اول
۱

دور دنیا

حزب الله : دنبال فروپاشی لبنان نیستیم

رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان ضمن هشدار نسبت به دخالت های خارجی در لبنان و سوءاستفاده از خلآ سیاسی موجود در این کشور تاکید کرد که این حزب نمی خواهد لبنان به مرحله فروپاشی برسد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه عربی 21، هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اظهار کرد: لبنانی ها باید واقع گرایانه به رخدادهای کشور بنگرند و تمامی گروه های سیاسی، تظاهرکننده و رسانه ها باید برای دستیابی به راه حلی جهت حفاظت از کشور تلاش کنند. اگر کشور سقوط کند و به انحطاط کشیده شود، آن وقت عده ای پشیمان خواهند شد اما پشیمانی سودی ندارد. رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان در ادامه این سخن سید حسن نصرا...، دبیرکل این حزب را یادآور شد که برای حزب الله اهمیت دارد کشور باثبات بماند و کسی که می تواند مانع از فروپاشی کشور شود، خود لبنانی ها هستند. او در پایان برای مشکلات لبنان سه علت را اعلام کرد، عملکرد سیاسی ضعیف، وضعیت اقتصادی و پولی و فشارهای سیاست خارجی.

تاکید اتحادیه عرب بر ایجاد مرکز آموزش نظامی عربی

اتحادیه عرب بر اهمیت ایجاد مرکز آموزش نظامی عرب برای آموزش مشترک نیروهای مسلح عرب تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، در افتتاحیه بیست و چهارمین دور از همایش هیات های آموزش نیروهای مسلح عرب، طارق عبدالسلام، مدیر اداره نظامی و شورای صلح و امنیت عربی در اتحادیه عرب به نیابت از خلیل ابراهیم الذوادی، رئیس بخش امور عربی و امنیت ملی به سخنرانی پرداخت. وی تاکید کرد، هدف از تاسیس مرکز آموزش نظامی، تقویت روابط بین ارتش کشورهای عربی و فراهم آوردن فضای مساعدی است تا پایه و اساس همکاری و مشارکت نظامی عرب را در بالاترین سطوح قرار داده و به تبادل مهارت ها در زمینه های مختلف نظامی بپردازد.

یونان از ناتو می خواهد در برابر ترکیه بایستد

نخست وزیر یونان یکشنبه گفت که قصد دارد در اجلاس جدید سران سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) که سه شنبه و چهارشنبه در لندن برگزار می شود، برای حل مشکل دیرینه با ترکیه از اعضای ناتو کمک بگیرد.

به گزارش فارس و به نقل از آسوشیتدپرس، کریاکس میتسوتاکیس نخست وزیر یونان در نشست حزب دموکراسی نوین گفت که از اعضای دیگر ناتو درخواست خواهد کرد در مواجهه با ترکیه و تلاش این کشور برای تجاوز به حاکمیت یونان به ویژه توافق اخیر ترکیه با لیبی در محدود کردن مرزهای دریایی در دریای مدیترانه، از آتن حمایت کنند.

نخست وزیر یونان در نشست حزب حاکم دموکراسی نوین گفت، وقتی یکی از اعضای ناتو آشکارا قوانین بین المللی را نقض کند، این ائتلاف نظامی با رویکردی خنثی که به ضرر یونان است ، نمی تواند بی تفاوت بماند.