آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
ورزش
۴

کوتاه از ورزش

خادم الشریعه پانزدهم، فیروزجا بیست و نهم

 رده بندی جدید فدراسیون جهانی شطرنج برای ماه دسامبر منتشر شد که در بخش استاندارد مگنوس کارلسن نروژی قهرمان حال حاضر جهان با 2872 واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج بازان جهان در بخش استاندارد قرار دارد. همچنین فابیانو کاروانا آمریکایی با 2822 واحد ریتینگ و دینگ لیرن چینی با 2801 واحد ریتینگ در رده های دوم و سوم برترین شطرنج بازان جهان قرار گرفتند. در این رده بندی علیرضا فیروزجا و پرهام مقصودلو نمایندگان ایران به ترتیب در رده های 29 و 43 ایستادند. در بخش استاندارد برترین شطرنج بازان بانوی جهان هو یفان چینی با 2664 واحد همچنان صدرنشین است. سارا خادم الشریعه بانوی شطرنج باز ایران با 2487 واحد ریتینگ در رده پانزدهم برترین شطرنج بازان بانوی جهان جای دارد.

همدردی آزمون با ژیوبا

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران با هم تیمی و دوست خود در زنیت همدردی کرد و عنوان کرد او شایسته احترام بیشتری از سوی هواداران روسیه است. به گزارش اسپورت باکس، سردار آزمون درباره انتقادهایی که از آرتم ژیوبا می شود گفت: این انتقادات درست نیست. من و او هر دو تلاش می کنیم تا صرف نظر از هر شرایطی به هم کمک کنیم. وقتی او در موقعیت بهتری است و من مقابل دروازه هستم به او پاس می دهم و او هم همین طور است. آرتم پسر کوچکی نیست و زن و بچه دارد و مثل آکنفیف و چرچسوف خیلی برای تیم ملی روسیه تلاش کرده و شایسته احترام بیشتری است.

او در ادامه درباره مقایسه شرایط خود بعد از جام جهانی با ژیوبا گفت: بعد از جام جهانی من نیز همین شرایط را داشتم و شرایط طوری بود که مادرم بیمار شد. هیچ وقت این اتفاقات را فراموش نمی کنم و به همین خاطر با ژیوبا همدردی می کنم.

کولاکوویچ در تهران

سرمربی تیم ملی والیبال ایران، بامداد امروز وارد تهران شد تا آغازگر اردوهای تیم ملی برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک 2020 توکیو از روز چهارشنبه باشد. شروع اردوی تیم ملی در غیاب لژیونرها و همچنین دراگان کوبیلیسکی و دانیل میشیچ، دستیاران صرب ایگور کولاکوویچ خواهد بود. این دو به دلیل مشکلات صدور ویزا با چند روز تاخیر وارد تهران می شوند.

اسامی بازیکنان دعوت شده به اردو هم امروز پس از جلسه کادر فنی تیم ملی با محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال اعلام خواهد شد.

لغو اعزام بانوان پینگ پنگ باز