آرشیو یک‌شنبه ۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۹
اقتصاد
۴

خبر

قیمت دلار در کانال 11 هزارتومانی

قیمت هر اسکناس دلار آمریکا در جریان معاملات شنبه دوم آذر 98 صرافی های بانکی، همچنان در کانال 11 هزارتومانی قرار گرفته و برای خرید 11 هزارو 700 تومان و برای فروش 11 هزارو 800 تومان است.به گزارش مهر، در جریان معاملات شنبه دوم آذر 98 صرافی های بانکی، قیمت هر اسکناس دلار آمریکا برای خرید 11 هزارو 700 تومان و برای فروش 11 هزارو 800 تومان است که نشان می دهد قیمت این ارز همچنان در کانال 11 هزارتومانی قرار دارد.همچنین قیمت هر اسکناس یورو برای خرید 12 هزارو 900 تومان و برای فروش 13 هزار تومان است.

ثبت اعتراض به عدم واریز کمک معیشتی از امروز

آخرین مرحله از کمک معیشتی دولت شب شنبه ساعت 24 به حساب سرپرستان خانوارها واریز می شود و جاماندگان از دریافت این مبلغ از روز یکشنبه می توانند اعتراض خود را از طریق سامانه #6369* ثبت کنند.

به گزارش مهر، دولت پس از اعمال تغییرات در نرخ بنزین و افزایش دو هزارتومانی هر لیتر بنزین آزاد، با ارائه گزارشی اعلام کرد درصدد جبران گرانی بنزین و پرداخت همه عواید حاصل از افزایش نرخ این کالا به مردم است.

در این راستا اعلام شد به جامعه هدفی 60  میلیون نفری (18 میلیون خانوار) شامل «مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، زنان سرپرست خانوار، بازنشستگان، مستمری بگیران، معلمان، روستاییان و عشایر، کارگران، کارمندان و اقشار کم درآمد» هر ماه مبلغی بر اساس بعد خانوار واریز خواهد شد که بر این مبنا برای خانوارهای تک نفره 55 هزار تومان، دونفره 103 هزار تومان، سه نفره 138 هزار تومان، چهارنفره 172 هزار تومان و پنج نفره و بیشتر 205 هزار تومان در نظر گرفته شد.

سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد واریزی مربوط به آبان ماه در سه مرحله انجام خواهد شد که دوشنبه شب و چهارشنبه شب هفته گذشته مرحله نخست و دوم این طرح برای یک گروه حدود 40 میلیون نفری واریز شد.

در ادامه نیز مقرر شده است شنبه شب دوم آذرماه مرحله سوم واریزها به حساب سرپرستان خانوار 20 میلیون نفر باقی مانده واریز شود؛ با این حساب، مجموع دریافت کنندگان کمک معیشتی دولت به 60 میلیون نفر خواهد رسید. بر اساس اعلام وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از واریز آخرین مرحله یعنی شنبه شب، افرادی که موفق به دریافت این مبلغ نشده باشند، از یکشنبه می توانند اعتراض خود را با شماره گیری  #6369* و حتما با استفاده از خط تلفن همراهی که به نام سرپرست خانوار است، ثبت کنند.

لازم به تاکید است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ پیامکی برای افرادی که مشمول می شوند، ارسال نمی کند، بنابراین هر پیامکی که به خانوارها مبنی بر «شناسایی آنها به عنوان مشمول این طرح» ارسال شود، کلاهبرداری است.