آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
ورزش
۱۷

واکنش ها به قرعه کشی یورو 2020

قرعه کشی مرحله نهایی مسابقات فوتبال یورو 2020 انجام شد و تیم های مختلف حریفان خود را شناختند. از 24 تیم حاضر در این مسابقات، تکلیف 20 تیم مشخص شده و چهار تیم بعدی در چند ماه آینده و در جریان بازی های پلی آف مشخص می شود. بیشترین واکنش ها به این قرعه کشی مربوط به گروه F است که آلمان، فرانسه و پرتغال حضور دارندو به زعم همه گروه مرگ این مسابقات است.

یواخیم لوو، سرمربی ژرمن ها در واکنش به قرعه تیمش گفت: در گروه مرگ قرار گرفته ایم، اما ما تیم جوانی داریم و انتظارات از این تیم جوان بسیار بالاست. این رقابت ها یک چالش بزرگ برای ما به شمار می آید. رقابت های یورو انگیزه بسیار خوبی برای بازیکنان است تا خود را ثابت کنند. ما به عنوان صدرنشین به مرحله بعد راه پیدا کرده ایم و نهایت تلاش خود را به کار می گیریم تا بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم.

یکی دیگر از نکات جذاب این گروه، قرار گرفتن فرانسه و پرتغال است که در یورو 2016 به فینال رسیدند و در نهایت کریس رونالدو و هم بازی هایش در خاک فرانسه قهرمان شدند. دیدیه دشان، سرمربی فرانسه که در مراسم قرعه کشی حضور داشت بعد از اعلام قرعه کشی، به شکست برابر پرتغال در فینال یورو 2016 اشاره کرد و گفت: بازی تلخی بود اما آن را فراموش کرده ایم. به دنبال انتقام نیستیم. شرایط تغییر کرده است و می خواهیم بازی خوبی را به نمایش گذاریم. دشان در مورد تیم های حاضر در این گروه نیز گفت: این سخت ترین گروه رقابت های یورو 2020 است، اما باید آن را بپذیریم. شرایط همین است. این یعنی بازیکنان فرانسه باید هرچه زودتر آماده شوند.

فرناندو سانتوس، سرمربی پرتغال نیز در مورد این گروه گفت: این سه تیم، قهرمان های سه رقابت بزرگ اخیر بین المللی فوتبال هستند. گروه دشواری است که دو مدعی و یک کاندیدا برای قهرمانی در آن حضور دارند. ما می خواهیم به شانس خودمان باور داشته باشیم.