آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
ورزش
۱۷

فوتبال اروپا

مورینیو «دله الی» را احیا کرد

یکی از بازیکنانی که بعد از آمدن ژوزه مورینیو در تاتنهام احیا شده، دله الی است که در سه بازی اخیر تاتنهام سه گل به ثمر رسانده است. به گزارش میرر، ژوزه مورینیو درباره درخشش دله چنین نظری دارد: از نظر من الی هافبک نیست و می تواند هر وقت بخواهد برای کمک به حمله به خط جلو اضافه شود. ما این اجازه را به او داده ایم و پیشرفت او در این پست خیلی برای من خوب بوده است. واقعا نمی توانم بیشتر از این از او چیزی بخواهم. او فوق العاده بوده است. من قبل از این که به تاتنهام بیایم، خیلی دله الی را نمی شناختم. البته می دانستم بازیکن باکیفیتی است ولی الان بیشتر درباره او فهمیدم.

منچستر در فکر شکار ویدال

نشریه انگلیسی میرر خبر داد که باشگاه منچستر یونایتد برای جذب آرتورو ویدال دست به کار شده است. گفته می شود بر همین اساس مسوولان شیاطین سرخ با مدیر برنامه ویدال تماس تلفنی گرفته اند. برنامه تیم انگلیسی جذب این هافبک در پنجره نقل و انتقالات زمستانی است. منچستر یونایتد برای جذب این هافبک جنگنده باید 13 میلیون پوند بپردازد اما کار آسانی را پیش رو ندارد؛ زیرا اینتر نیز به دنبال این بازیکن شیلیایی است. این در حالی است که ویدال چند روز پیش در مصاحبه ای گفته بود وضعیت خود را بررسی می کند و در صورت نیاز در زمستان اردوگاه کاتالونیا را ترک خواهد کرد. هافبک تیم ملی شیلی در سال 2018 از بایرن مونیخ به بارسلونا آمد و در طول یک سال گذشته برای آبی- اناری ها 40 بازی انجام داده و شش گل به ثمر رسانده است.

2 بازیکن چلسی در تیررس یووه

طی ماه های اخیر صحبت های زیادی درباره علاقه باشگاه یوونتوس به ویلیان، ستاره برزیلی چلسی مطرح شده بود اما به نظر می رسد بیانکونری غیر از ویلیان به جذب پدرو دیگر بازیکن آبی های لندن نیز علاقه مند باشد. به گزارش رسانه های ایتالیایی، با توجه به این که قرارداد ویلیان و پدرو به زودی به پایان می رسد، باشگاه یوونتوس علاقه زیادی به جذب این دو بازیکن نشان داده و در همین رابطه فابیو پاراتیچی، مدیر ورزشی این باشگاه، برای مذاکره با مدیران چلسی به لندن سفر کرده است. پدرو در ماه ژانویه 33 ساله خواهد شد اما با وجود این مائوریتزیو ساری به سبک بازی او علاقه زیادی دارد. این اتفاق در مورد ویلیان 31 ساله نیز صدق می کند و این ستاره برزیلی نیز یکی از بازیکنان مورد علاقه سرمربی ایتالیایی یووه به حساب می آید.

ششمین توپ طلای مسی؟

فهرستی از نامزدهای دریافت توپ طلای 2019 در شبکه های اجتماعی منتشر شده که مدعی است در حال حاضر رده بندی نهایی انجام شده و لیونل مسی برنده توپ طلای امسال خواهد بود. البته پیش از این هم رسانه های زیادی اعلام کرده بودند لیونل مسی بیشترین شانس را برای به دست آوردن ششمین توپ طلای خود دارد؛ ولی با ویرژیل فن دایک، مدافع لیورپول رقابتی تنگاتنگ دارد. در این فهرست که در شبکه اجتماعی توییتر منتشر شده، مسی در نهایت با 446 امتیاز موفق شده از فن دایک که 382 امتیاز دارد پیشی گرفته و برنده توپ طلا شود. در این فهرست محمد صلاح دیگر ستاره لیورپول در رتبه سوم و کریستیانو رونالدو در رتبه چهارم قرار گرفته اند.