آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
حوادث
۱۹

تلنگر

دام شیطانی مدیر شرکت برای دانشجوی پزشکی

دانشجوی پزشکی که برای تامین هزینه های دانشگاه به عنوان کارگر خدمات کار می کرد، قربانی نیت شیطانی کارفرمایش شد.

به گزارش جام جم، اواخر تابستان امسال دختر جوانی با مراجعه به پلیس از کارفرمای خود به دلیل آزار و اذیت شکایت کرد و گفت: «دانشجوی رشته پزشکی هستم و مدتی قبل هم با همسرم به اختلاف برخوردیم و از هم جدا زندگی می کنیم. بعد از آن مشکل مالی پیدا کردم و در سایت دیوار دنبال کار می گشتم تا مخارج تحصیلم را تامین کنم. یک آگهی نیاز به نظافتچی و کارت پخش کن دیدم و به دلیل نیاز شدید مالی به ناچار با آن تماس گرفتم. محل کار در سیدخندان بود و من در آنجا مشغول به کار شدم و حدود پنج ماهی بود در آنجا کار می کردم. یک روز کارفرمایم به اجبار مرا مورد آزار و اذیت قرار داد.» با طرح شکایت از سوی دختر جوان به نام بیتا، ماموران اقدام به دستگیری متهم کردند و پرونده برای رسیدگی به شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک استان تهران ارجاع شد. روز گذشته متهم در دفاع از خود گفت: «اتهام خود را قبول ندارم. من با بیتا ارتباط دوستی داشتم، اما هرگز او را به زور مورد آزار قرار ندادم. من نمی دانستم که او شوهر دارد و می خواستم او را به عقد موقت خودم درآورم.»

بیتا در مورد اظهارات متهم در دادگاه گفت: «من در مورد او تحقیق کرده ام و متوجه شدم که او با انتشار آگهی استخدام، دام شیطانی خود را برای دختران جوان دیگر هم پهن کرده است.»

دادگاه بعد از بررسی محتویات پرونده، متهم را به تحمل 99 ضربه شلاق محکوم کرد.

مجازات قصاص برای بوکسور جنایتکار

مرد بوکسور که در جنایتی هولناک دو دخترش و پدر و مادرزنش را به قتل رسانده بود، با رای دادگاه به یک بار قصاص نفس و پرداخت دیه سه زن مسلمان و همچنین پرداخت دیه صدمات غیرمنتهی به فوت قربانیان محکوم شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، مهر سال قبل، مرد جوانی همراه برادرش به کلانتری نبرد مراجعه و به قتل چهار عضو خانواده اش اعتراف کرد. او در اولین اعتراف خود به ماموران گفت: «شب قبل از جنایت با همسر سابقم مشاجره کرده بودم. ما از هم جدا شده بودیم، اما به خاطر بچه ها در کنار هم بودیم. با رفتن همسرم به خانه برادرش به حالت جنون رسیدم. برای همین اقدام به قتل اعضای خانواده ام کردم. مادر و پدر لیلا آن شب خانه ما بودند و من بعد از خوراندن داروی خواب آور به دخترانم و مادر و پدر همسر سابقم، هر چهار نفر را به قتل رساندم.» بعد از اعترافات متهم و بازسازی صحنه قتل، پرونده برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری ارجاع شد. متهم در جلسه رسیدگی اتهامات خود را انکار کرد و گفت: «صبح روز حادثه وقتی از خواب بیدار شدم، دیدم که اهل خانه به قتل رسیده اند. نمی دانم چه کسی آنها را به قتل رسانده است.» دادگاه بعد از بررسی مستندات پرونده، نظر به دادخواست اولیای دم، متهم را محکوم به یک بار قصاص نفس و پرداخت دیه سه زن مسلمان و همچنین پرداخت دیه صدمات غیرمنتهی به فوت قربانیان کرد.

بازداشت 3 قاتل در 2 جنایت

مردی که پدرزنش را کشته و زن و مردی که به انگیزه سرقت، مردی را به قتل رسانده بودند در دو عملیات جداگانه پلیسی بازداشت شدند.

به گزارش جام جم، سردار مظاهری، فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی در این باره گفت: مرد میانسالی اختلاف هایی با همسرش داشت. او با دیدن همسرش در یکی از خیابان های بجنورد دعوایش شد و بعد از پایان این دعوا همسر او به خانه پدرش رفت. مرد خشمگین در حالی که چاقویی به دست داشت ساعاتی بعد به خانه پدرزنش رفت و بعد از دعوا با آنها همسرش و پدر او را با ضربه های چاقو زخمی کرد. او قصد فرار داشت که با تماس تلفنی به موقع همسایه ها با پلیس ماموران در محل حاضر شدند و او پیش از فرار بازداشت شد.  این در حالی بود که پدرزن متهم ساعاتی بعد به دلیل شدت خونریزی فوت شد.

وی همچنین با اعلام این که در یکی از روستا های بجنورد هم یک زوج جوان پس از سرقت خودرو، اوراق هویتی و کارت های بانکی مردی جوان او را به قتل رساندند، گفت: قاتلان، آن مرد را به خانه یکی از بستگانش منتقل کردند و قصد آتش زدن با هدف از بین بردن شواهد را داشتند که با ورود نیرو های انتظامی به آن خانه جسد قبل از سوختن کشف و قاتلان دستگیر شدند.