آرشیو دو‌شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۳۹
جامعه
۱۸

کوتاه از جامعه

تحویل 18 هزار واحد مسکونی به خانواده معلولان تا پایان سال

ذوالفقار یزدان مهر، معاون امور مشارکت های مردمی بهزیستی کشور گفت: 1057 واحد مسکونی آماده تحویل به خانواده های معلولان است و تا پایان سال هم 18 هزار واحد مسکونی به خانواده معلولان تحویل داده می شود عمده این واحدها، به خانواده های دارای دو معلول تعلق گرفته است .

وی ادامه داد: بر اساس تعهدی که در سال جاری داشتیم باید7600 واحد مسکونی تحویل مددجویان بهزیستی می شد که خوشبختانه با برنامه ریزی و هم افزایی خوبی که با بنیاد مستضعفان، قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، قرارگاه خاتم الانبیا، بسیج سازندگی و مجمع خیرین حامی معلولان صورت گرفت؛ تا به حال 9000 واحد مسکونی تحویل مددجویان شده و براساس برنامه پیش بینی شده تا پایان سال این رقم به 18 هزار واحد خواهد رسید./ فارس

آغاز به کار پایگاه بیمه شدگان از دی ماه

طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: براساس قانون، باید اطلاعات بیمه شدگان درمانی در پایگاه بر خط متمرکز شود و پایگاه بر خط بیمه شدگان در دی ماه آغاز به کار می کند.

وی افزود: در حال حاضر پایگاه های جمعیتی بیمه شدگان متفاوت است و اطلاعات بیمه شدگان متمرکز نیست. به دنبال این موضوع، استحقاق سنجی خدمات نیز از این پایگاه انجام می شود. همچنین با راه اندازی این پایگاه، همپوشانی بیمه ای به حداقل می رسد.

به گفته موهبتی در حال حاضر حساب انفرادی به اسم بیمه شدگان وجود ندارد و با راه اندازی پایگاه برخط بیمه شدگان، میزان هزینه کرد بیمه برای افراد منحصر به فرد، ثبت و مشخص می شود./ مهر

افزایش 15درصدی فوتی های تصادفات مهر

سازمان پزشکی قانونی اعلام کرد: 1670 نفر در مهر امسال در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با 1447فوتی، 4/15درصد افزایش یافته است.

براساس گزارش سازمان پزشکی قانونی کشور، از کل فوتی های حوادث رانندگی در کشور مهر امسال 1295نفر مرد و 375نفر زن بودند.

در این گزارش تاکید شده است: در مهر ماه امسال همچنین 32هزار و 808 مصدوم حوادث رانندگی به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد 23هزار و 765نفر مرد و 9043نفر زن بودند.

این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 4/6درصد افزایش یافته است. / جام جم دیلی

نیاز به گروه های خونی A و AB

مرتضی طباطبایی، مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: به دنبال کاهش ذخایر خون و با توجه به فراخوان اهدای خون در هفته گذشته، لازم به ذکر است که تا پایان این هفته به اهدای بیشتر خون از سوی هموطنان به خصوص هموطنان با گروه های خونی منفی A و AB مثبت نیاز داریم.

وی ادامه داد: در واقع در حال حاضر با توجه به فراخوانی که برای اهدای خون انجام شد، ذخیره خون در استان تهران مطلوب است، اما به دلیل این که ذخایر خون در بیمارستان ها و مراکز درمانی کم شده است باید این ذخایر ترمیم شود؛ بنابراین نیاز است که مردم نوعدوست تهران مانند همیشه انتقال خون را یاری کنند و تا پایان این هفته بیشتر از هر زمان دیگری برای اهدای خون به بیماران و نیازمندان به خون و فرآورده های خونی استقبال و اقدام کنند تا با استمرار این موضوع شرایط در هفته آینده بهتر شود./ ایرنا