آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۷
استان ها
۱۹

خبر استانی

راه اندازی واحد تولید «پارافین کلره» در آذربایجان شرقی

دنیای اقتصاد - تبریز - سیما نیک رفتار : نخستین واحد تولید «پارافین کلره» در کشور در مجتمع کلرپارس آذربایجان شرقی راه اندازی شد. استاندار آذربایجان شرقی در حاشیه راه اندازی این واحد تولیدی با تاکید بر استفاده از فناوری های جدید در واحدهای تولیدی و صنعتی استان گفت: با توجه به تحولات فناوری در بخش های مختلف صنعتی اگر همپا با این تحولات حرکت نکنیم در آینده خطر تعطیلی واحدهای تولیدی ما را تهدید می کند.

محمدرضا پورمحمدی با بیان اینکه فرآیند تولید محصولات در شرکت کلرپارس دانش بنیان است، اظهار کرد: در این مجتمع انواع محصولات استراتژیک تولید می شود و دارای ارزش افزوده بالایی برای کشور و به تبع آن برای استان بوده و باید مورد حمایت قرار گیرد. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه صادرات مزیت بزرگی برای این مجتمع تولیدی است، اظهار کرد: حفظ بازار، ارتقای کیفیت و کنترل قیمت تولید از شاخص های مهم صادراتی بوده و باید با تلاش بیشتر بازارهای صادراتی را حفظ کرد. مدیرعامل کلرپارس نیز در این مراسم گفت: پارافین کلره به عنوان مکمل در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و جزو کالاهای واسطه ای محسوب می شود. ابوالفضل باباپور افزود: با تولید این محصول علاوه بر تامین بخش عمده ای از نیازهای کشور و جلوگیری از خروج ارز به خارج، به خارج از کشور نیز صادر می شود که نخستین محموله صادراتی به جمهوری آذربایجان صادر شده است. وی با بیان اینکه این مجتمع بزرگ ترین تولیدکننده کلر و مشتقات آن در کشور به حساب می آید، اظهار کرد: این شرکت علاوه بر پارافین کلره محصولات دیگری مانند سودسوزآور، آب اکسیژنه، پرکلرین، کلرور فریک، آب ژاول، هیدروژن و اسیدکلریدریک تولید می کند.

برای نخستین بار بخش A - frame دستگاه حفاری ساخته شد

دنیای اقتصاد - اهواز : رئیس اداره سازندگی مدیریت عملیات حفاری خشکی - 3 شرکت ملی حفاری ایران گفت: برای نخستین بار A - frame یک دستگاه حفاری در این بخش طراحی و ساخته شد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران، علیرضا رضایی افزود: این تجهیز با توجه به نیاز دستگاه حفاری 50 فتح طراحی و ساخته شده است. وی اظهار کرد: این اقدام برای استفاده بهینه از امکانات موجود شرکت با هماهنگی اداره بازرسی و مدیریت پژوهش، فناوری و مهندسی ساخت نقشه های اجرایی طراحی و ساخت این بخش اساسی از دستگاه حفاری توسط متخصصان و کارکنان واحد سازندگی عملیات - 3 کلید خورد. وی با اشاره به اینکه دستگاه حفاری 50 فتح در زمان حاضر در عملیات تعمیر چاه های نفت و گاز کاربست دارد، اضافه کرد: برای راه اندازی سریع دستگاه و پیوست آن به ناوگان عملیاتی شرکت همسو با وظایف جاری و خدمات دهی این بخش به مناطق عملیاتی، ساخت این سازه در اولویت اجرا تعریف شد.