آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۹۶۴۸
بین الملل
۹

اخبار بانک ها

پرداخت بالغ بر 627 هزار میلیارد ریال تسهیلات عقود اسلامی در بانک ملی ایران

بانک ملی ایران بیش از 627 هزار میلیارد ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامی از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه پرداخت کرده است. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این تسهیلات در یک میلیون و 15 هزار و 534 فقره و در قالب عقود مضاربه، مشارکت مدنی، فروش اقساطی، جعاله، خرید دین، قرض الحسنه و... تخصیص داده شده است.

این بانک 41 هزار و 513 میلیارد ریال تسهیلات در 57 هزار و 743 فقره در قالب عقد مضاربه پرداخت کرده است. در بخش مشارکت مدنی نیز شعب بانک ملی ایران 39 هزار و 828 فقره تسهیلات به ارزش 202 هزار و 272 میلیارد ریال تسهیلات اعطا کرده اند.پرداخت تسهیلات قرض الحسنه نیز در بانک ملی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است به طوری که در هفت ماه ابتدای امسال این بانک 231 هزار و 454 فقره تسهیلات به ارزش بیش از 56 هزار و 216 میلیارد ریال در قالب قرض الحسنه به متقاضیان پرداخته است.از مجموع تسهیلات پرداختی بانک ملی ایران، سهم فروش اقساطی 516 هزار و 27 فقره تسهیلات به ارزش 213 هزار و 189 میلیارد ریال و اجاره به شرط تملیک 832 میلیارد ریال است.  همچنین شعب بانک ملی ایران در مدت مذکور  130 هزار و 764 فقره تسهیلات جعاله به ارزش 40 هزار و 203 میلیارد ریال پرداخت کرده اند.در بخش خرید دین نیز 20 هزار و 307 فقره تسهیلات به ارزش 35 هزار و 767 میلیارد ریال، مرابحه 16 هزار و 466 فقره تسهیلات به ارزش 18 هزار و 935 میلیارد ریال و در بخش سلف دو هزار و 769 فقره تسهیلات به ارزش 18 هزار و 98 میلیارد ریال پرداخت شده است.

تجلیل از مدیرعامل بانک ملت به عنوان چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور​​​​​​​

در دومین آیین تجلیل از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور با محوریت برندهای مسئولیت پذیر اجتماعی، از مدیرعامل بانک ملت به عنوان مدیر موثر در رونق تولید، تجلیل شد.به گزارش روابط عمومی بانک ملت، در این مراسم که با حضور دکتر مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری همایش در مرکز همایش های سازمان صدا و سیما برگزار شد، تندیس چهره نامی صنعت و اقتصاد کشور به دکتر محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت اعطا شد. بر اساس این گزارش، ایجاد محیط فرهنگی مناسب در محل کار برای تمرین و کاربست مسئولیت اجتماعی، ارائه مدل مناسب برای افشای مولفه ها و شاخص های مسئولیت پذیری در شرکت ها، بررسی تاثیر مسئولیت اجتماعی سازمان ها بر وفاداری مشتریان، ایجاد ارتباط بین مسئولیت اجتماعی کسب و کار با برند سازمانی، از جمله اهداف و محورهای همایش تجلیل از چهره های نامی صنعت و اقتصاد کشور بود.

از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور؛ مدیرعامل بانک پاسارگاد به عنوان خیر نمونه کشوری انتخاب شد

مدیرعامل بانک پاسارگاد به دلیل همت و تلاش برای ساخت کتابخانه های عمومی در مناطق کمتر توسعه یافته ایران، از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به عنوان خیر نمونه کشوری انتخاب شد.به گزارش روابط عمومی بانک پاسارگاد، دکتر مجید قاسمی مدیرعامل بانک پاسارگاد به سبب اقدامات ارزشمند در ایفای مسئولیت های اجتماعی و ساخت چندین کتابخانه در مناطق کمتر توسعه یافته کشور، از سوی دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی مورد تقدیر قرار گرفت و به عنوان خیر نمونه کشوری معرفی شد.در بخشی از این لوح تقدیر آمده است: «از اینکه با بهره گیری از فیض لایتناهی الهی، با همت و حمیت وسیع و وثیق با مشارکت و معاضدت مالی و با تعمیق شناخت آثار خیرات و برکات احسان و نیکوکاری، سخاوتمندانه و کریمانه در امر خیر ساخت کتابخانه های عمومی اهتمام ورزیده اید، سپاسگزاری نموده و به شکرانه این توفیق الهی و عمل صالح، از حضرتعالی قدردانی می نمایم.»گفتنی است بانک پاسارگاد در راستای ایفای رسالت های اجتماعی خود و در جهت ارتقای سطح دانش و بهره مندی هم میهنان از امکانات آموزشی و تحصیلی مناسب، در مناطق مختلف کشور اقدام به ساخت چندین مدرسه و کتابخانه عمومی کرده است.