آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۷
خبر
۸

خبر

تصویب موادی از لایحه بودجه 99

ایرنا : هیات دولت روز یکشنبه جلسه خود را در دو نوبت صبح و عصر به ریاست حسن روحانی، رئیس جمهوری برگزار کرد و در این جلسه تعدادی از مواد لایحه بودجه سال 1399 کل کشور، مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

همچنین ادامه رسیدگی به این لایحه به جلسات آتی موکول شد.اعضای دولت همچنین، در راستای تکلیف مندرج در قانون حمایت از معلولان، آیین نامه اجرایی تشکیل ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور برای افراد دارای معلولیت را به تصویب رساندند. هدف از تشکیل ستاد مذکور، نظارت و هماهنگی به منظور مناسب سازی و دسترسی پذیری کشور برای معلولان است و کلیه دستگاه های مشمول موظفند از زمان تصویب و ابلاغ این آیین نامه، ضمن نظارت بر امر مناسب سازی ساختمان ها و اماکن عمومی، به گونه ای عمل کنند که مناسب سازی ساختمان های مربوط، حداکثر ظرف سه سال پس از ابلاغ این آیین نامه به طور کامل پایان پذیرد. دولت همچنین، سازمان ملی استاندارد ایران را موظف به تدوین استانداردهای طراحی درگاه ها و وب گاه های الکترونیکی (سامانه های ارائه خدمات الکترونیکی) کرد وکلیه دستگاه های مشمول را مکلف به مناسب سازی و دسترسی پذیری افراد دارای معلولیت، ظرف سه ماه پس از ابلاغ این آیین نامه، کرد.

وزیر کشور با اشاره به حوادث اخیر: به دنبال منفعت جناحی نباشید

ایسنا : عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه نشست خود با استانداران با بیان اینکه در حوادث اخیر کشور برخی به دنبال رقابت سیاسی و کسب منافع جناحی بودند، اظهار کرد: این موضوع، موضوعی ملی و مربوط به امنیت کشور بود و نباید این موضوع را در چارچوب رقابت های سیاسی و منفعت اندیشی مورد توجه قرار دهند. او افزود: در این جلسه استانداران متناسب با استانی که در آن قرار دارند گزارشی را از حوادث اخیر دادند. تلاش شد که نقاط آسیب، دلایل شروع و نحوه مدیریت در این حوزه بررسی شود. قرار شد استانداران مواردی را جمع آوری کنند و آن را به وزارت کشور بدهند تا وزارت کشور نسبت به اقدامات انجام شده و شرایط استان تصمیمات لازم را اتخاذ کند.

مطهری: استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست

فارس : علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان که به همت بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران برگزار شد، درباره سوالی پیرامون افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: در این که در این موضوع بسیار بد عمل شد تردیدی نیست.

اقدام عجیب و بسیار تندی داشتند و مردم را اصلا توجیه نکردند. مطهری تصریح کرد: اینکه به صورت ناگهانی این کار را انجام دادند بی احترامی به مردم بود برای همین ما به دنبال استیضاح وزیر کشور هستیم؛ حتی اگر در شرایط عادی بودیم در حد استیضاح رئیس جمهوری هم پیش می رفت. خسارتی که بعد از این اتفاق وارد شد قابل گذشت نیست ولی اکنون استیضاح رئیس جمهور به صلاح نیست.

لاریجانی اشتباه کرد

نماینده مردم تهران در مجلس تاکید کرد: مجلس از جزئیات و زمان اجرای طرح سهمیه بندی خبر نداشت. اصلا بعد از این جریان نمایندگان می خواستند تصمیم را برگردانند ولی بعد که پیام رهبری آمد این کار انجام نشد؛ آقای لاریجانی هم اشتباه کرد که گفت مجلس خبر داشته است. درباره مساله بنزین آقای روحانی هم چون می خواست بگوید مخالف بودم و به من تحمیل شد گفت که من از زمان اجرا خبر نداشتم. وقتی هم دولت اصرار رهبری را دید طرح را آورد. البته من نمی گویم رهبری از جزئیات طرح خبر داشته یا نه.

انتقاد آشنا از رویکرد صداوسیما در پوشش اعتراضات اخیر

خبرآنلاین : حسام الدین آشنا، نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه ای به محسنی اژه ای خواستار ابلاغ اعتراض شورای نظارت درخصوص رویکرد تقلیل گرایانه صداوسیما در پوشش اعتراضات آبان 98 شد. در بخشی از این نامه آمده است: همان گونه که مستحضرید طرح سهمیه بندی بنزین، مصوب سران قوا و مورد تایید مقام معظم رهبری بوده است.

بررسی بخش های خبری صداوسیما و برنامه های گفت وگومحور آن نشان می دهد با فروکش کردن اعتراضات به سهمیه بندی بنزین، رویکرد صداوسیما نیز به هدف گیری دولت تغییر پیدا کرده است. این مواجهه سیاست زده و جناحی با یک مساله ملی، تقلیل موضوع و برخلاف وظیفه صداوسیما به عنوان رسانه ملی است.» در ادامه نماینده رئیس جمهور در شورای نظارت، الزاماتی را که باید صداوسیما در پوشش و بررسی اعتراضات آبان ماه 98 مورد توجه قرار دهد، بیان کرده و خواستار بی طرفی سازمان شده است.

دستگیری 79 نفر در خوزستان

در خبری دیگر به گزارش «ایسنا» مدیرکل ضدتروریسم وزارت اطلاعات اعلام کرد: با اقدامات شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) در استان خوزستان، 79 نفر از عناصر اصلی حمله به مراکز عمومی و خصوصی، پایگاه های نظامی و انتظامی و مردم شناسایی و در حین و بعد از اغتشاشات دستگیر شدند. به گزارش «ایسنا» از این افراد 13 قبضه انواع اسلحه از جمله کلاشینکف و کلت کمری، لباس نظامی، پلاک جعلی خودرو و تابلوی ایست و بازرسی کشف و ضبط شده است.

تعیین ساختار مقابله با فتنه ها در نیروهای مسلح

همچنین سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، در گفت وگو با خبرگزاری مهر، از تعیین ساختار مقابله با فتنه های دشمن در نیروهای مسلح خبر داد و گفت: آموزش های لازم در این راستا به نیروها داده شده و البته آمادگی های لازم نیز کسب شده است.