آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۱۹
سیاسی
۳

دیگه چه خبر

تهیه فهرست 30 نفره از دانشجویان بازداشتی

  خبر اول اینکه، فاطمه سعیدی، عضو هیات رئیسه فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ، از تهیه فهرست حدودا 30 نفره از دانشجویان بازداشت شده تا هفته گذشته خبرداد و با بیان اینکه در این مدت تعدادی از دانشجویان آزاد شده اند، اعلام کرد که تا آزادی آخرین دانشجوی بازداشتی پیگیر خواهیم بود. به گزارش ایسنا، او اضافه کرد که در همین راستا با مسئولانی از وزارت علوم، روسا و معاونان دانشجویی دانشگاه های تهران و شهرهای بزرگ هم در تعامل و ارتباط دائمی هستیم. سعیدی با اشاره به اینکه کمیته دانشگاهیان فراکسیون امید در حال رایزنی برای آزادی دانشجویان بازداشتی است، از تداوم رایزنی های نمایندگان با قوه قضائیه برای آزادی سایرین خبرداد.  سعد الله نصیری قیداری، سرپرست دانشگاه شهید بهشتی نیز از بازداشت 3 دانشجوی دانشگاه شهید بهشتی در وقایع اخیر کشور خبر داد و گفت: ما در جریان وضعیت آنان قرار داریم و حتی پیگیری های لازم را انجام می دهیم، اما تاکنون خبری درباره حل مشکل این دانشجویان دریافت نکرده ایم و این دانشجویان همچنان در بازداشت هستند.

بازداشت عامل آتش زدن کنسولگری ایران در نجف

  شنیدیم که، یک سایت عراقی از دستگیری یک فرد نفوذی و عامل به آتش کشیدن کنسولگری ایران در شهر نجف خبر داد. به گزارش العالم، تارنمای خبری «آفاق» بدون ذکر نام فرد بازداشت شده، نوشت وی اعتراف کرده است که در مقابل دریافت 30 هزار دلار از سفارت امارات در عراق، اقدام به آتش زدن کنسولگری ایران در نجف کرده است. گروه های خشونت طلب عراقی چهارشنبه گذشته با حمله به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف  که نقض آشکار مصونیت اماکن دیپلماتیک به شمار می رود آن را به آتش کشیدند. از سویی دیگر حسن سلمان تحلیلگر و روزنامه نگار عراقی هم در میزگرد سیاسی در شبکه تلویزیونی «المیادین» با اشاره به نقش امارات متحده عربی در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف گفت: سفارت امارات در بغداد 30 هزار دلار بابت آتش زدن کنسولگری ایران هزینه کرده است. به گزارش ایرنا، وی گروه وابسته به «عدنان الزرفی» استاندار اسبق نجف و همچنین جریان های منحرف یمانی، شیرازی و صرخی را به دست داشتن در آتش زدن کنسولگری ایران در نجف متهم کرد و افزود: فردی که پول از امارات گرفته بخشی از آن را برای خود برداشته و بقیه را بین دیگر گروه های مشارکت کننده در آتش زدن کنسولگری ایران توزیع کرده است.

مرگ شماری از اعضای  منافقین در زلزله آلبانی

  دست آخر اینکه، یک وبگاه ویژه منطقه بالکان مدعی شد در جریان زمین لرزه اخیر در آلبانی برخی عناصر گروهک منافقین کشته یا زخمی شده اند. به دنبال زلزله اخیر در بخش هایی از آلبانی، یک رسانه ویژه پوشش اخبار منطقه بالکان به تخریب بخش هایی از پایگاه «اشرف-3» نزدیک «تیرانا»، پایتخت آلبانی و کشته شدن برخی عناصر گروهک منافقین در جریان این زمین لرزه خبر داد. به گزارش فارس، وبگاه «بالکان پست» در مطلبی در این زمینه مدعی شد که مقر منافقین در فاصله پنج کیلومتری زمین لرزه قدرتمند 5.3 ریشتری قرار داشته و تعدادی از ساکنان پایگاه اشرف-3 در این پایگاه نه چندان مستحکم مجروح یا کشته شده اند. بالکان پست در گزارش خود اشاره کرده که رسانه ها و مقامات آلبانیایی به دلیل حساس بودن این مساله از انتشار آمار تلفات اتباع خارجی در جریان این زمین لرزه و البته هرگونه گزارشی از سرنوشت منافقین خودداری کردند. این وبگاه با اشاره به نحوه کسب اخبار و اطلاعات بیشتر از این ماجرا مدعی شد که خبرنگارانش حین بازدید از یک بیمارستان در پایتخت آلبانی برای کسب اطلاعات جدید در این خصوص، با خودرو های امدادی و پلیس و هشدار های نیرو های حاضر در بیمارستان برای متفرق شدن از صحنه و عدم عکس گرفتن از بیمارستان به دلیل ورود «بیماران بسیار مهم» مواجه می شوند.