آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۵
حوادث
۱۰

خبر

کلاهبرداری میلیاردی از شرکت های بیمه در قم

سرویس شهرستانها: فرمانده انتظامی استان قم از دستگیری صحنه گردان تصادفات صوری و کلاهبرداری از شرکت های بیمه با 15 فقره تصادف ساختگی به ارزش 20 میلیارد ریال در قم خبر داد و گفت: با دستگیری متهم، پنج نفر از همدستانش نیز دستگیر شدند.

سرتیپ «عبدالرضا آقاخانی» گفت: با شناسایی محل سکونت متهم اصلی تحقیقات گسترده کارآگاهان در این زمینه آغاز و نامبرده به همراه پنج نفر از همدستانش دستگیر شد.

وی تصریح کرد: طی بازرسی از مخفیگاه این افراد اوراق سفید امضاء و دارای اثر انگشت و نیز تعدادی سفته سفید و نگارش شده کشف شد.

وی گفت: متهمان به 15 فقره کلاهبرداری از شرکت های بیمه به مبلغ 20 میلیارد ریال اعتراف که در نهایت با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

آقاخانی تصریح کرد: کلاهبرداران با تشکیل باند، اینگونه جرایم خشن را مرتکب می شوند و عمدتا مصدومان خود را از افراد معتاد و یا بی بضاعت انتخاب و با دادن وعده های واهی و حق الزحمه بالا آنان را فریب داده که علاوه بر آسیب دائمی جسمانی، صدمات روحی و روانی زیادی نیز برای آنها و خانواده هایشان به همراه خواهد داشت.

فرمانده انتظامی استان قم از شهروندان در خواست کرد، در صورت اطلاع از فعالیت این گونه شبکه ها، موضوع را به پلیس اعلام کنند. 

گروگانگیری در دشتستان 2 نفر را به کام مرگ کشاند

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: شرور مسلح و یاغی سابقه دار هنگام تعقیب به وسیله پلیس اقدام به گروگانگیری یکی از بستگانش کرد که هر دو جان خود را از دست دادند.

سرتیپ خلیل واعظی، افزود: در اجرای حکم قضایی مبنی بر دستگیری یک شرور مسلح و متهم سابقه دار، پلیس مخفیگاه وی را در یکی از روستاهای شهرستان دشتستان شناسایی کرد.

وی  بیان کرد: بامداد روز یکشنبه (ده آذرماه) تیم عملیاتی پلیس مخفیگاه متهم را محاصره و درخواست کرد خود را تسلیم کند ولی متهم که به سلاح گرم و مقدار زیادی مهمات مسلح بود تهدید کرد در صورتی که راه فرار باز نشود اقدام به تیراندازی خواهد کرد.

وی تصریح کرد: با پیشنهاد و اصرار مادر متهم مبنی بر اینکه دامادش به واسطه رابطه عاطفی که با فرزندش دارد ممکن است بتواند وی را تشویق به تسلیم کند داماد خانواده جهت مذاکره و گفت وگو راهی مخفیگاه متهم شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه لحظاتی بعد داماد خانواده به وسیله متهم گروگان گرفته شد و تهدید کرد در صورتی که زمینه فرارش فراهم نشود خود و گروگانش را خواهد کشت.

فرمانده انتظامی استان بوشهر بیان کرد: با وجود تلاش های فراوان و خویشتنداری پلیس و مقام قضایی فرد گروگانگیر پس از 10 ساعت محاصره، مذاکره و گفت وگو به سمت نیروهای پلیس اقدام به شلیک مستقیم کرد.

وی گفت: پس از شلیک صدها تیر از طرف متهم، در راستای حفظ آرامش و صیانت از جان سایر شهروندان نیروهای عمل کننده پلیس نیز اقدام به تیراندازی متقابل کردند.

واعظی اظهار داشت: با کشته شدن گروگانگیر و گروگانش نیروهای پلیس وارد مخفیگاه وی شدند و بررسی های اولیه بر این  فرض است که گروگانگیر پس از کشتن گروگانش اقدام به خودکشی کرده است.

وی افزود: تحقیقات در خصوص روشن شدن بخش آخر این ماجرا به وسیله متخصصان و کارشناسان ادامه دارد.

واعظی گفت: از مخفیگاه متهم یک قبضه اسلحه کلاش، 230 فشنگ جنگی و بالغ بر 120 پوکه فشنگ شلیک شده از طرف متهم کشف شده است.

دستگیری فردی با 44 میلیارد تومان کلاهبرداری در البرز

سرویس شهرستان ها: فرمانده انتظامی استان البرز گفت: فردی که به بهانه سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و خرید ابزارآلات صنعتی، 440 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

سرتیپ عباسعلی محمدیان گفت: در پی ارجاع پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اینکه فردی به بهانه سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و خرید ابزارآلات صنعتی، 440 میلیارد کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد؛ متهم با همکاری دو نفر دیگر با شناسایی افرادی که تمکن مالی بالایی داشتند با توسل به ترفندهای متقلبانه و دادن وعده های واهی، آنها را به مشارکت در سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و خرید ابزارآلات صنعتی دعوت می کردند و پس از دریافت مبالغ هنگفت، تلفن خود را خاموش کرده و محل زندگی خود را ترک و از آن جا نقل مکان می کردند.

این مقام ارشد انتظامی، با بیان این که متهم از کلاهبرداران سابقه دار و حرفه ای است، گفت: در ادامه ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند، خودرو سمند متهم در پارکینگ مترو گلشهر کرج پارک است که خودرو را تحت نظر قرار دادند و پس از چند ساعت، دو زن که از افراد خانواده  متهم بودند، سوار بر خودرو شده و به سمت «صفادشت» استان تهران حرکت کرده و در یک منزل مسکونی مستقر شدند.

وی تصریح کرد: خودرو مورد نظر همچنان تحت تعقیب کارآگاهان بود تا این که دو زنی که وارد منزل شده بودند پس از دقایقی به وسیله یک دستگاه خودروی پراید، از مخفیگاهشان خارج و در منطقه «خرمدشت» به متهم اصلی پرونده ملحق شدند.

محمدیان اظهارکرد: ماموران پس از تعقیب و مراقبت خودرو مورد نظر، در یک فرصت مناسب متهم را دستگیر کردند و در این میان تعدادی افراد ناشناس قصد فراری دادن نامبرده را داشتند که با هوشیاری پلیس در این کار ناکام ماندند و متهم اصلی نیز دستگیر شد.

وی گفت: در ادامه هر دو همدست متهم که برای پیگیری موضوع به پلیس آگاهی مراجعه کرده بودند با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: متهمان در بازجویی های صورت گرفته، ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری شدند، اما در مواجهه با مستندات و در حضور تعدادی از مالباختگان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به 40 فقره کلاهبرداری به ارزش 440 میلیارد ریال اقرار کردند.

محمدیان، گفت: متهمان پس از شناسایی طعمه های خود به بهانه سرمایه گذاری در شرکت خرید و فروش ماشین آلات صنعتی و واردات پوشاک،  آنها را به سرمایه گذاری و دریافت سودهای سرشار ترغیب کرده و سرمایه گذاران نیز بدون هیچ تحقیقی مبنی بر احراز هویت شرکت، پول زیادی را برای سرمایه گذاری و بردن سود زیاد به وی داده و متهم نیز پس از رسیدن به مقاصد خود از محل متواری شده و دیگر پاسخگوی سرمایه گذاران نبوده است.

فرمانده انتظامی استان البرز در پایان با بیان این که تاکنون 21 نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، یادآور شد: تحقیقات برای شناسایی سایر مالباختگان ادامه دارد.

فوت یک نفر بر اثر آنفلوآنزا در رامسر

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر از شناسایی50 بیمار مشکوک به آنفلوآنزا و فوت یک نفر در این شهرستان خبر داد.

حمیدرضا مبشری در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه توده هوای سرد را در هفته جاری پیش روی داریم و پیش بینی می شود در هفته جاری موج افزایش افراد مبتلا به آنفلوآنزا در رامسر  افزایش یابد، اظهار کرد: جلسات تخصصی با هدف پیشگیری و آمادگی حوزه سلامت در داخل شبکه بهداشت برگزار و امکانات لازم مهیا شده است.

وی تصریح کرد: روز سوم این بیماری برای کادر درمان بسیار مهم است که در این راستا از روسای ادارات خواسته می شود تا مرخصی های کافی برای کارمندان مبتلا و به خصوص کارمندانی که فرزندانشان دچار این بیماری شده اند را در نظر بگیرند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر با اشاره به اینکه از این 50 نفر پنج مادر باردار و چهار کودک بودند که آزمایش آنها منفی بوده است، گفت: آنفلوآنزا در این افراد حاد نبوده و روند بیماری در آنها طی شده است.

مبشری با بیان اینکه آموزش و پرورش نقش مهمی در کنترل این بیماری دارد، ادامه داد: در صورت غیبت 15 درصد دانش آموزان هر مدرسه باید گزارش فوری از سوی آموزش و پرورش به شبکه بهداشت ارسال شود تا اقدامات لازم صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: افراد مسن، کودکان و نوجوانان، افراد دچار بیماری های تنفسی و زمینه ای و افراد مصرف کننده داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی بیش از دیگر افراد جامعه در معرض ابتلا به آنفلوآنزا هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان رامسر با اشاره به اینکه آنفلوآنزای پرندگان به راحتی به انسان منتقل می شود، افزود: خوشبختانه تاکنون با اقدامات انجام شده توسط دامپزشکی در رامسر نمونه مثبت گزارش نشده است.

مبشری از بستری 50 بیمار مشکوک به آنفلوآنزا در بیمارستان رامسر خبر داد و گفت: تاکنون یک نمونه مثبت شناسایی شد که متاسفانه فرد بیمار به دلیل داشتن سابقه بیماری ریه فوت کرد.

پلمب آرایشگاه زنانه در رشت به دلیل انجام عمل جراحی

رشت - خبرنگار کیهان: مدیر نظارت و اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تعطیلی یک آرایشگاه زنانه در رشت به دلیل دخالت در امور درمانی و انجام اعمال جراحی غیرمجاز خبر داد.

زهره تیموری، اظهار کرد: در راستای اجرای دستورالعمل ابلاغی معاونت درمان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در خصوص برخورد قانونی با سالن های زیبایی که مجاز به ورود به حیطه پزشکی و دخالت در امور درمان نمی باشند، پیرو شکایات مردمی واصله، تیم بازرسین نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان به اتفاق کارشناس سازمان تعزیرات حکومتی استان، ضمن بازدید از یک آرایشگاه زنانه و عدم رعایت موازین نسبت به پلمب آن اقدام کردند.

وی تصریح کرد: محل موسسه به دلیل دخالت افراد فاقد صلاحیت در امور درمانی و انجام اعمال جراحی غیرمجاز و نیز تهدید علیه سلامت عمومی تعطیل و پرونده جهت برخورد قانونی از طریق کمیسیون ماده 11 دانشگاه به مراجع قضایی مربوطه ارجاع شد.

زندگی دوباره محکوم به قصاص با گذشت خانواده مقتول

رئیس شوراهای حل اختلاف مازندران از گذشت خانواده مقتول و بخشودگی یک محکوم به قصاص در شهرستان قائمشهر خبر داد.

به گزارش ایسنا ، حجت الاسلام  اسماعیل نژاد، گفت: با شکایت اولیای دم، پرونده پس از رسیدگی های قانونی، منجر به صدور حکم قصاص از سوی مرجع قضایی شد.

وی تصریح کرد: حکم قصاص در مرحله اجرا بود که به شعبه ویژه صلحی زندان قائمشهر ارجاع شد و با تلاش اعضای این شعبه پس از چندین مرحله دعوت از اولیای دم، معتمدین و ریش سفیدان محلی، خانواده مقتول از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و قاتل را بخشیدند.

رئیس شوراهای حل اختلاف مازندران خاطرنشان کرد: این یازدهمین محکوم به قصاص است که امسال با پادرمیانی شورای حل اختلاف و گذشت اولیای دم در استان مازندران بخشیده شده است.

مفقود شدن 3 کوهنورد در ارتفاعات موشنگاه رشت

رشت- خبرنگار کیهان: مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از مفقود شدن سه تن در ارتفاعات موشنگاه از توابع شهرستان رشت خبر داد.

مهدی ولی پور ، گفت: برای یافتن گمشدگان در ارتفاعات موشنگاه دو تیم امداد و نجات از شهرستان شفت و فومن به منطقه اعزام شده اند.

تیم اعزامی امداد و نجات هلال احمر برای یافتن افراد گمشده در ارتفاعات موشنگاه را افراد محلی راهنمایی می کنند.

خبر مفقود شدن سه نفر از ارتفاع نوردان را که در موشنگاه گرفتار شده اند را افراد محلی به نیروی انتظامی اطلاع داده اند و روز یکشنبه ساعت 13 و 30 دقیقه هلال احمر در جریان مفقود شدن آنها قرارگرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از کوهنوردان و ارتفاع نوردان خواست هنگامی که قصد صعود به ارتفاعات ناآشنا را دارند ابتدا با یک بلد محلی عزم صعود کرده و همچنین در ایامی که هواشناسی اعلام هشدار می کند صعود خود را به روزهای بعد موکول کنند.

از هویت افراد مفقود شده و همچنین از سلامت آن ها تاکنون اطلاعاتی به دست نیامده است.

دادستان فردیس از بازداشت عوامل تمسخر کودک کار خبر داد

دادستان عمومی و انقلاب فردیس گفت: عوامل تمسخر یک کودک کار در این شهرستان شناسایی و بازداشت شدند.

به گزارش ایرنا، حسن جهانشاهلو افزود: ظهر روز یکشنبه در پی انتشار کلیپی در فضای مجازی که نشانگر رفتار اهانت آمیز یک جوان به کودک کار بود، گزارش هایی به دادستانی فردیس ارائه که حکایت از وقوع این حادثه در شهرستان داشت.

وی اضافه کرد: این کلیپ به شدت مردم کشورمان را متاثر کرد که با احراز محل وقوع جرم، دستورهای قضایی برای شناسایی و تسریع در بازداشت عوامل این حادثه صادر شد.

وی تعداد بازداشت شدگان را دو نفر اعلام و اظهار داشت: از آنجایی که متهمان متواری شده بودند، با کمک دستگاه های اطلاعاتی در ساعت های اولیه صبح روز دوشنبه بازداشت و روانه زندان شدند تا به اتهام آنها که اذیت و آزار یک نوجوان و توهین و هتک حرمت است رسیدگی شود.

این در حالی است که سایت خبری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی اعلام کرد: عاملان آزار کودک زباله گرد خود را به نیروهای امنیتی معرفی کردند.

سرتیپ «احمد نوریان» درباره انتشار کلیپ جنجالی در فضای مجازی مبنی بر آزار کودک زباله گرد که از سوی فردی به داخل سطل زباله انداخته می شود، اظهار داشت: با توجه به تشویش اذهان عمومی و نیز حسب دستور فرمانده نیروی انتظامی، پیگیری این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه چندین تیم پلیسی تحقیقات خود را برای دستگیری عاملان این اقدام قبیح آغاز کردند، گفت: با توجه به تحقیقات گسترده پلیسی، و نیز انتشار گسترده این کلیپ در فضای مجازی و بازخوردهای منفی به این عمل قبیح، خاطیان این پرونده که عرصه را بر خود تنگ دیدند، خود را به نیروهای امنیتی تسلیم کردند.