آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۵
اخبار کشور
۱۱

سخنگوی ستاد انتخابات کشور: 1260 نفر طی دو روز گذشته برای شرکت در انتخابات مجلس ثبت نام کردند

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: از روز یکشنبه تا بعد از ظهر دوشنبه در مجموع 1551 نفر مراجعه داشتیم که از این تعداد 1260 نفر ثبت نام شان تکمیل شده است. 91 درصد از آقایان و مابقی خانم هستند.

فرآیند ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از روز یکشنبه آغاز شده بود، دیروز نیز ادامه یافت و تا 16 آذر نیز ادامه دارد. روز گذشته شماری از نمایندگان فعلی مجلس و تعدادی از نمایندگان ادوار از جمله ثبت نام کنندگان بودند.

سید شهاب الدین صدر رئیس جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی، لاله افتخاری نماینده ادوار مجلس، حجت الاسلام محمد شاهی عربلو نماینده ادوار پنجم، ششم و هفتم، حجت الاسلام عبدالحمید خدری نماینده فعلی بوشهر، ولی آذروش نماینده اردبیل، نمین و نیر در دور ششم و هفتم، محمود احمدی بیغش استاندار اسبق خراسان شمالی و نماینده مردم شازند در دور هشتم، محمد خدابخشی نماینده فعلی الیگودرز، وهاب عزیزی دبیرکل جبهه جهادگران ایران اسلامی، محمد عباسپور نماینده دوره های چهارم، ششم و هفتم مجلس، سلیمان فهیمی نماینده پارس آباد و بیله سوار دوره هفتم، حمیدرضا پشنگ نماینده خاش، میرجاوه، نصرت آباد، نوک آباد، کورین و کارواندر در دوره نهم، هادی مقدسی، نماینده بروجرد در دور هشتم، محمد سعید احدیان مدیر مسئول روزنامه خراسان، توحید نوبخت، فرزند رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از جمله چهره هایی بودند که در دومین روز ثبت نام ها به وزارت کشور آمدند و برای شرکت در انتخابات پیش روی مجلس نام نویسی کردند.

سید اسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور بعدازظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران حاضر شد و درباره تعداد ثبت نام کنندگان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: تا این لحظه 605 داوطلب مراجعه و 380 نفر نهایی و مابقی در حال ثبت نام و بررسی مدارک هستند. به گزارش فارس، وی ادامه داد: در مجموع از روز گذشته تاکنون 1551 نفر مراجعه داشتیم که از این تعداد 1260 نفر ثبت نام شان تکمیل شده. 91 درصد از آقایان و مابقی خانم هستند. نظام ملک شاهی، معاون سیاسی اجتماعی فرماندار تهران نیز در محل ثبت نام داوطلبان شرکت در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران خاطرنشان کرد: طی دیروز و امروز 222 نفر در مجموع در وزارت کشور و در فرمانداری در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر ثبت نام کرده اند.