آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۵
اخبار کشور
۱۱

اعلام همبستگی دانشجویان ایرانی با ملت عراق با اهدای گل به سفارت این کشور در تهران

جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران با حضور در مقابل سفارت عراق در تهران ضمن اهدای گل به کارکنان این سفارتخانه، حمایت خود را از ملت عراق اعلام و تاکید کردند که ملت ایران صف آشوبگران و اغتشاشگران در عراق را از صف ملت عراق جدا می دانند.

به گزارش فارس، این اقدام در پی فتنه انگیزی ایادی استکبار در عراق و حمله به کنسولگری ایران در نجف و کربلا برای ایجاد اختلاف بین دو ملت ایران و عراق صورت گرفت.

صف آشوبگران در عراق را از ملت این کشور جدا می دانیم

سعید محمدی، مسئول کمیته بین الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی دانشگاه تهران در این مراسم اظهار داشت: ما به عنوان دانشجویان دانشگاه تهران در اینجا حاضر شده ایم تا بگوییم که ملت ایران صف آشوبگران و اغتشاشگران در عراق را از صف ملت این کشور جدا می دانند.

وی ادامه داد: ما به هیچ وجه کسانی که سرکنسولگری ایران در نجف اشرف را به آتش کشیدند از مردم عراق نمی دانیم و آنها را دست نشانده و ایادی آل سعود و دولت آمریکا می دانیم. محبت بین مردم ایران و عراق از قدیم الایام وجود داشته و در این سال ها هم به لطف زیارت اربعین و محبت زیادی که مردم عراق به زائران ایرانی کرده اند، این محبت بیشتر هم شده است.

محمدی افزود: این محبت آن قدر ریشه دوانده که دشمنان ملت عراق نمی توانند بین این دو ملت تفرقه افکنی کنند.

مسئول کمیته بین الملل و جهان اسلام بسیج دانشجویی دانشگاه تهران گفت: دانشجویان ایرانی دوستدار ملت عراق هستند با این وجود ما آتش سوزی سرکنسولگری ایران در نجف اشرف را کار مردم عراق نمی دانیم.

نمی گذاریم به روابط ایران و عراق  خدشه وارد شود

مفید وهاب، مدیر اداری سفارت عراق نیز در جمع دانشجویان گفت: ملت عراق شیعه و دوستدار ملت ایران هستند با این وجود ما به هیچ عنوان نمی گذاریم به اشتراکات دو کشور خدشه وارد شود.

وی تاکید کرد: آتش سوزی سرکنسولگری ایران در نجف اشرف به هیچ وجه از جانب ملت عراق نبوده است با این وجود ما آینده بسیار خوبی را برای عراق پیش بینی می کنیم.