آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۲۲۳۴۵
حوادث
۱۰

حوادث کوتاه از کشور

دستگیری سارق

کیش - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی و دریابانی کیش از شناسایی و دستگیری پنج سارق منزل در این جزیره خبر داد.

سرهنگ علی اصغر جمالی، افزود: سارقان که بصورت غیر مجاز وارد جزیره شده بودند و اقدام به چندین فقره سرقت پیچیده از کارگاه ها و مشاعات و منازل کیشوندان می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

وی اضافه کرد: در یک عملیات مشترک با نیروی انتظامی بندر چارک در  رابطه با باند مواد مخدر، ارسال مواد به کیش دو قاچاقچی حرفه ای شناسایی و دستگیر شدند.

 وی افزود: قاچاقچیان با هدف اینکه قصد داشتند 33 کیلو مواد مخدر را از طریق بندر چارک به جزیره کیش حمل کنند با هوشیاری و همکاری نیروهای انتظامی کیش و بندر چارک  شناسایی ودر دام پلیس مبارزه با مواد مخدر کیش گرفتار شدند.

کشف کالای قاچاق

اصفهان - خبرنگار کیهان : فرمانده انتظامی شهرستان لنجان از کشف و جمع آوری چهار میلیارد و 500 ریال کالای قاچاق در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ احمد نیکبخت، گفت: این کالا ها شامل لوازم خانگی، پارچه، لوازم صوتی بودند و در این زمینه پنج دستگاه خودروی سواری توقیف شد.

سرهنگ نیکبخت همچنین ازانهدام باند جعل اسکناس در لنجان خبر داد و افزود: از مخفیگاه این جاعلان اسکناس تقلبی به مبلغ 300 میلیون ریال کشف و سه نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

.قاچاقچیان در دام

هندیجان - خبرنگار کیهان: جانشین فرماندهی انتظامی استان خوزستان از شناسایی و دستگیری سه قاچاقچی مواد مخدر توسط ماموران پلیس هندیجان خبر داد.

سرتیپ سید محمد صالحی، افزود: ماموران ایستگاه امام زاده عبدالله شهرستان هندیجان با کنترل محورهای مواصلاتی اصلی و فرعی دو دستگاه خودروی حمل مواد مخدر را شناسایی و توقیف کردند.

وی اضافه کرد: با بررسی دقیق این دو خودرو 51 کیلوگرم مواد مخدر از نوع حشیش که بسیار ماهرانه جاسازی شده بود کشف و ضبط شدند.

وی در ادامه افزود: در این رابطه سه قاچاقچی دستگیر شده تحویل مرجع قضایی شدند.

کشف مواد مخدر

همدان - خبرنگار کیهان: فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 300 کیلوگرم تریاک با لفافه خبر داد  و گفت: در این رابطه دو قاچاقچی دستگیر شد.

سرتیپ بخشعلی کامرانی صالح ، گفت: با اشراف اطلاعاتی مشخص شد، این باند قصد انتقال مواد مخدر از استان های شرقی و جنوب شرقی به استان های غربی را دارد.

وی افزود: در یک عملیات مشترک با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خوزستان، این باند متلاشی و 300 کیلوگرم تریاک با لفافه کشف و سه دستگاه خودرو توقیف شد.

تصادف خودرو با عابر پیاده

تبریز - خبرنگار کیهان: دو کارگر شهرداری منطقه پنج تبریز بر اثر برخورد خودرو با آنها در حین خدمت جان باختند.

حمید ملک زاده و موسی پاشازاده دو پاکبان شهرداری در حال جمع آوری شیشه های بجای مانده از یک تصادف در اتوبان پاسداران بودند که خودرویی با آنان برخورد و موجب فوت هر دوی آنها شد.

بازداشت حفار غیر مجاز

لاهیجان-ایرنا: مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گیلان از دستگیری دو حفار غیرمجاز و کشف دو دستگاه فلزیاب در شهرستان رودسر خبر داد.

شهرود امیرانتخابی ، گفت: بنا به گزارش مسئول پایگاه حفاظتی رودسر، ماموران گلوگاه ایست و بازرسی شهر چابکسر حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو پژو پارس مظنون شدند که پس از بازرسی و تفتیش از این خودرو و با اخذ دستور قضایی فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان توسط نیروهای یگان حفاظت این اداره کل با همکاری نیروی انتظامی رودسر، تعداد دو دستگاه فلزیاب کشف و ضبط و دو نفر از سرنشینان خودرو دستگیر شدند.

کشف قطعات خودرو های خارجی

بندر عباس - صدا و سیما: ماموران پلیس آگاهی پارسیان محل انباشت قطعه های خودرو های خارجی به ارزش 27 میلیارد ریال در بندر شیو کشف کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: قاچاق چیان خودرو های خارجی را در کشور های حاشیه خلیج فارس پس از اوراق کردن به صورت غیر مجاز وارد پارسیان می کردند.

سرتیپ جعفری افزود: ماموران در بازرسی، بدنه یک دستگاه خودروی هیوندای سانتافه، بدنه یک دستگاه خودروی 206، انواع قطعه های خودرو ها شامل سقف، داشبرد، درب خودرو، سپر و رادیا تور، موتور، گیربکس، کاپوت، اکسل و چهار دستگاه فن چیلر بزرگ صنعتی کشف کردند.

واژگونی خودرو

سمنان - ایسنا: مدیرعامل هلال احمر استان سمنان از واژگونی و حریق یک خودرو سمند در کیلومتر 20 محور سمنان به دامغان خبر داد.

مظفر محمدخانی، اظهار کرد: متاسفانه در این سانحه یک نفر فوت و دو نفر مصدوم شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان سمنان از انتقال مصدمان به بیمارستان سمنان خبر داد و خاطرنشان کرد: سه حادثه دیده شامل یک فوتی و دو مصدوم این حادثه توسط امدادگران هلال احمر و آتش نشانی رهاسازی و با کمک اورژانس سمنان به بیمارستان منتقل شدند.

تصادف مرگبار

ساری - باشگاه خبرنگاران جوان: رئیس پلیس راه مازندران از مرگ راننده و سرنشین خودرو 206 در سانحه رانندگی و برخورد با یک دستگاه کامیون در محور کیاسر خبر داد.

سرهنگ علیرضا قدمی ، گفت: ماموران با حضور در محل حادثه در بررسیهای اولیه دریافتند، یک دستگاه خودرو کامیون با یک دستگاه پژو 206 با دوسرنشین به علت نامعلومی با یکدیگر برخورد کردند.

وی افزود: در این حادثه هر دو سر نشین خودرو پژو 206 به علت شدت جراحات وارده در دم جان باختند و راننده کامیون که مصدوم شده بود به مرکز درمانی انتقال یافت.

کشف انبار دارو

کرج - ایرنا: فرمانده انتظامی شهرستان فردیس اعلام کرد که ماموران انتظامی یک انبار نگهداری داروهای غیرمجاز و تقلبی در این شهرستان را کشف کردند.

سرهنگ بیژن جنتی ، اظهار داشت: در پی دریافت اخباری مبنی بر دپوی داروهای غیرمجاز در انبار یک شرکت در فردیس بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود:  با انجام تحقیقات اولیه، ماموران موفق به شناسایی محل دپوی داروهای غیرمجاز در این شهرستان شده و با هماهنگی دستگاه قضایی  به محل مورد نظر اعزام شدند.

 در بازرسی از این انبار تعداد 30 هزار عدد  قرص غیر مجاز و تقلبی  کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان فردیس گفت: ارزش قرص های مکشوفه یک میلیارد ریال برآورد شده است.