آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۵۲۶
ورزش
۱۴
خبر

بمب نقل وانتقالات فرمول یک منفجر می شود؟

فراری در تعقیب همیلتون

لوییز همیلتون فصل 2019 فرمول یک را با یک پیروزی قاطع در پیست ابوظبی به پایان رساند. راننده تیم مرسدس که پیش از مراحل پایانی قهرمانی اش را مسجل کرده بود در امارات نیز موفق شد هم جایگاه پول پوزیشن را به دست آورد و هم به عنوان نفر نخست از خط پایان عبور کند. اما آنچه بعد از رقابت پیست یاس مارینا مورد بحث قرار گرفته آینده حرفه ای این ورزشکار است. از گوشه و کنار خبر رسیده که ممکن است این راننده انگلیسی فصل بعد به عنوان یکی از راننده های تیم فراری در مسابقات حاضر شود. توتو وولف یکی از مدیران تیم مرسدس اعتراف کرده است که 25 درصد احتمال دارد همیلتون مرسدس را ترک کند.

بعد از هفت سال حضور در مرسدس، همیلتون تنها یک فصل دیگر با این تیم قرارداد دارد و شایعاتی مبنی بر اینکه این راننده 34 ساله دوست دارد دوران حرفه ای اش را با فراری به پایان برساند به گوش می رسد. او ملاقات با جان الکان مدیر تیم فراری را رد نکرده است و همچنین به این نکته اشاره کرده که مشغول فکر کردن به چگونگی اتمام دوران ورزشی خودش در فرمول یک است. همیلتون در این رابطه گفت: «مسلما آنچه در پشت درهای بسته اتفاق می افتد بین نفرات حاضر در جمع می ماند و این یک چیز خصوصی است. من جایی که هستم را دوست دارم، بنابراین عجله ای برای تصمیم گیری ندارم. ولی نشستن و فکر کردن به آینده کاری ام امری هوشمندانه و عاقلانه است.»

وولف که همزمان با همیلتون در سال 2013 به مرسدس پیوسته بود و موفقیت چشمگیری با هم به دست آوردند، تصدیق کرد که تمدید قرارداد همیلتون قطعی نیست. وی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال دارد نابغه فرمول یک در این تیم بماند، گفت: «75% احتمال دارد. من امیدوارم که همکاری ما ادامه پیدا کند ولی چیزهایی در ورزش حرفه ای وجود دارد که ما قادر به کنترل آن نیستیم. این یک ورزش پویاست و همیشه احتمال تغییر وجود دارد.»

همیلتون در رقابت های امسال به سختی برای رسیدن به عنوان قهرمانی جنگید. در مقابل فراری نیز تلاش زیادی انجام داد اما خطاهای عملیاتی و اشتباهات راننده ها باعث شد این تیم در مجموع فقط 3 پیروزی به دست بیاورد که آنها را در کنار تیم ردبول قرار داد. بهترین راننده فراری یعنی لکلرک 43 ثانیه با همیلتون فاصله داشت و از این بدتر فراری تلاش کرد تا به برگزارکنندگان مسابقات کلک بزند که نتیجه این امر جریمه 50 هزار یورویی آنها بود. مدیر فراری در مورد عملکرد تیم در این فصل گفت: «ما بهترین تلاش خودمان را کردیم، اما از عملکرد خود ناراضی هستیم، چراکه این تلاش کافی نبود. ولی ما باید به آینده نگاه کنیم.»