آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۴۷۶۷
خودرو
۱۶

جهان خودرو

دفاع تاوارز از ادغام پژو و فیات

دنیای اقتصاد : کارلوس تاوارز، مدیرعامل جاه طلب و موفق گروه خودروسازی پژو-سیتروئن به تازگی در مصاحبه ای دلایل تمایل خود را برای ادغام این خودروساز فرانسوی با فیات-کرایسلر تشریح کرد. او در توجیه تلاش برای این ادغام جنجالی که به ایجاد چهارمین غول خودروساز جهان بدل خواهد شد می گوید: «دو شرکت در زمینه فناوری های نوین و همچنین جغرافیای بازار های خود می توانند مکمل یکدیگر باشند. از سوی دیگر دو طرف به این پختگی رسیده اند که بهتر است با بزرگ ترین چالش های تاریخ خودروسازی که این روزها گریبانگیر آن است، با یکدیگر مواجه شوند. ادغام دو خودروساز از این رو می تواند ارزش های فراوانی را برای سهامداران ایجاد کند.» او ادامه می دهد: «این توافق می تواند کمک زیادی در زمینه ایجاد منابع لازم برای هزینه های تحقیقات و توسعه و تولید ناوگان خودروهای برقی و خودران برای دو خودروساز فراهم کند. از سوی دیگر حداقل برای گروه پژو-سیتروئن با اطمینان می گویم که ما نتوانسته ایم تاکنون موفقیتی در بازار چین داشته باشیم و این شراکت می تواند در این زمینه مفید باشد.»

 
فروش خیره کننده رنو زوئی

دنیای اقتصاد : امانوئل بوویر، مدیر تجاری بخش خودروهای برقی شرکت رنو فرانسه، به تازگی اعلام کرده که این شرکت سفارش 6هزار و 100 دستگاه خودروی برقی رنو «زوئی» را ثبت کرده است و پیش بینی می شود که روند صعودی استقبال مشتریان از آن در ماه های آینده نیز ادامه داشته باشد.کارشناسان فعال در حوزه خودرو برآورد کرده اند در صورتی که سفارش خودروهای رنو زوئی با همین روند در ماه های آینده تداوم داشته باشد، این خودروساز فرانسوی قادر خواهد بود از رکورد سال 2019 خود یعنی 45 تا 50 هزار دستگاه نیز عبور کند و موفق شود 70 هزار دستگاه زوئی را در سال آینده میلادی بفروشد.با اینکه رنو درمورد چشم انداز میزان فروش خود در سال آینده هنوز پیش بینی نکرده است اما گزارش ها حاکی از آن است که ظرفیت فروش خودروی رنو زوئی در سال 2020 میلادی 80 تا 100 هزار دستگاه خواهد بود. طی سال های اخیر باتوجه به نگرانی از تاثیرات آلاینده های کربنی بر محیط زیست، خودروسازان تلاش کرده اند تا تولید خودروهای پاک را توسعه دهند.

 
توافق فیات-کرایسلر و اتحادیه کارگری

دنیای اقتصاد : شرکت فیات-کرایسلر و اتحادیه کارگران متحد، توانسته اند تا به یک توافق مقدماتی برای پوشش حقوق، مزایا و امنیت شغلی 47 هزار کارگر برای دوره چهارساله دست یابند. به علاوه بر اساس این توافق قرار شد تا 5/ 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید در خطوط تولید و کارخانه ها انجام شود. این سرمایه گذاری می تواند حدود 8 هزار شغل جدید را نیز ایجاد کند. فیات-کرایسلر با تایید این خبر گفت که جزئیات تکمیلی به زودی اعلام خواهد شد. فیات -کرایسلر همچنین متعهد شده است تا در طول این چهارسال هیچ یک از کارخانه های مونتاژ خود را تعطیل نکند. این توافق اولیه پیش از آنکه برای تصویب نهایی در اختیار هیات مدیره قرار بگیرد باید توسط نمایندگان کارگران فیات-کرایسلر هم تایید شود. فیات-کرایسلر قرار است با گروه خودروسازی پژو-سیتروئن ادغام شود. بسیاری از کارشناسان هشدار داده اند که این ادغام می تواند موجب ایجاد ظرفیت تولید مازاد برای شرکت جدید شود و از این رو مقامات دو طرف وادار شوند تا برخی از کارخانه های خود را تعطیل کنند.