آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۷
ورزش
۱۴

خبر

فدراسیون فوتبال: به جام جهانی 2022 صعود می کنیم

روابط عمومی فدراسیون فوتبال با صدور اطلاعیه ای درباره وضعیت تیم ملی، تاکید کرد که تیم ملی راهی جام جهانی 2022 قطر خواهد شد.

امیدهای تیم ملی فوتبال کشورمان پس از دو شکست پیاپی مقابل بحرین و عراق در انتخابی جام جهانی 2022 قطر و جام ملت های 2023 چین، کمتر شد. هرچند با تساوی عراق و بحرین، بار دیگر امیدها به اردوی تیم ملی بازگشته و سرنوشت صعود در دستان خودمان است. روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره شرایط تیم ملی اطلاعیه ای صادر کرده است. متن پیام روابط عمومی فدراسیون فوتبال که روی سایت این فدراسیون منتشر شده، به شرح زیر است: «لحظه شمار برای شروع دوباره زودتر از آنچه بتوان فکرش را کرد، آغاز شده است. میدان هنگ کنگ و بعد کامبوج و در ادامه بحرین و عراق نزدیک تر از هر زمان دیگری است. صرف نظر از دو بازی گذشته که البته محک فردا شد، نگاه ها به نخستین روزهای سال نو و بهار آینده است. اینک که سرنوشت تیم ملی دست خودش افتاده، نیک می دانیم چراغ این خانه هرگز خاموش نخواهد شد. فدراسیون و تیم ملی هم صف و یک صدا با مردم، در راه موفقیت شب و روز نمی شناسند و در این راستا هر اقدامی برای موفق شدن لازم باشد، انجام خواهند داد و بی شک تصمیم گیران فوتبال از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد. برنامه ای جامع برای موفقیت پیش پای تیم ملی قرار دارد و مردان مرد ملی هیچ مانعی را بر نمی تابند. صرف نظر از گمانه زنی های غیر واقعی مطرح شده، هر اتفاقی که بتواند تیم ملی را به عنوان تیم نخست به مرحله بعد رهنمون کند، میسر خواهد شد. ما به جام جهانی 2022 قطر صعود می کنیم».

چهره 20 تیم راه یافته به یورو 2020 مشخص شد

تیم ملی فوتبال ولز با پیروزی برابر مجارستان به یورو 2020 صعود کرد تا چهره 20 تیم راه یافته به مرحله نهایی مشخص شود. به گزارش ایسنا، آخرین دیدارهای مرحله گروهی انتخابی یورو 2020 سه شنبه شب برگزار شد. تیم ملی فوتبال ولز با پیروزی 2 بر صفر برابر مجارستان بیستمین تیم حاضر در مرحله نهایی یورو لقب گرفت. آرون رمزی گل های ولز را در دقایق 15 و 47 به ثمر رساند. در دیگر بازی این گروه اسلواکی توانست با 2 گل جمهوری آذربایجان را شکست دهد؛ اما تاثیری در صعودش نداشت. آلمان با پیروزی 6 بر یک مقابل ایرلند شمالی به عنوان صدرنشین گروه C به دور بعد راه یافت. سرژ گنابری هت تریک کرد و لئون گورتزسکا دو گل به ثمر رساند. آخرین گل ژرمن ها را جولین بارنت به ثمر رساند. در دیگر بازی این گروه هلند با نتیجه 5 بر صفر استونی را شکست داد. جورجینیو واینالدوم هت تریک کرد و میرون بودو و ناتان آکه دیگر گل های نارنجی پوشان را به ثمر رساندند. بلژیک و روسیه هم در گروه I، جشنواره گل به راه انداختند. شاگردان روبرت مارتینس با شکست 6 بر یک رکورد بی نظیر 10 پیروزی از 10 بازی را به ثبت رساندند. مارتینس توانست رکورد مارک ویلموتس را برای انتخابی جام جهانی 2014 برزیل بشکند. در آن زمان بلژیک از 30 امتیاز ممکن 28 امتیاز به دست آورده بود. روسیه در این گروه با پنج گل سن مارینو را شکست داد و اسکاتلند 3 بر یک برابر قزاقستان پیروز شد. بازی های گروه G نیز در این شب برگزار شد. اتریش با یک گل لتونی را مغلوب کرد و لهستان با نتیجه 3 بر 2 برابر اسلوونی پیروز شد.

تیم های راه یافته به یورو 2020

گروه A: انگلیس (صدرنشین) و چک (تیم دوم) / گروه B: اوکراین (صدرنشین) و پرتغال (تیم دوم) / گروه C: آلمان (صدرنشین) و هلند (تیم دوم) / گروه D: سوئیس (صدرنشین) و دانمارک (تیم دوم) / گروه E: کرواسی (صدرنشین) و ولز (تیم دوم) / گروه F: اسپانیا (صدرنشین) و سوئد (تیم دوم) / گروه G: لهستان (صدرنشین) و اتریش (تیم دوم) / گروه H: فرانسه (صدرنشین) و ترکیه (تیم دوم) / گروه I: بلژیک (صدرنشین) و روسیه (تیم دوم) / گروه J: ایتالیا (صدرنشین) و فنلاند (تیم دوم) چهار تیم دیگر شانس حضور در مرحله نهایی یورو را دارند که برای کسب سهمیه در پلی آف رقابت می کنند. 

حقوق مورینیو در تاتنهام : مشخص شد؛ 2 برابر  پوچتینو!

آقای خاص سالانه 15 میلیون پوند در تاتنهام درآمد خواهد داشت که دو برابر درآمد سالانه مائوریسیو پوچتینو است. به گزارش تایمز، سران باشگاه تاتنهام بعد از نتایج ضعیف در لیگ برتر دست به تغییر و تحول زدند و ژوزه مورینیو را به عنوان سرمربی جدید خود انتخاب کردند. این مربی سالانه قرار است 15 میلیون پوند از تاتنهام درآمد داشته باشد. نکته دیگر این است که مورینیو تمایل زیادی به خرید بازیکن جدید و گران دارد و این را در باشگاه های قبلی خود نشان داده است؛ ولی در تاتنهام چنین روندی را شاهد نبودیم. این تیم در 48 ماه هیچ خریدی نداشت و منتظر ماند تا باشگاه ورزشگاه خود را تکمیل کند.