آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
ورزش
۴

پیوس: باشگاه فشار را از روی علیپور برداشت

فرشاد پیوس، مهاجم تکرار نشدنی باشگاه پرسپولیس اعتقاد دارد کنار گذاشتن جونیور براندائو، فشارهای روانی را از روی دوش علی علیپور برداشت و قاعدتا او باید از این پس، عملکرد بهتری در میدان داشته باشد. پیوس که رابطه صمیمانه ای خارج از زمین فوتبال با علیپور دارد و بارها از این مهاجم تعریف و تمجید کرده، به خبرنگار جام جم گفت: «علی را مثل پسران خودم دوست دارم و دلم می خواهد پیشرفتش را ببینم. او بازیکن بسیار خوبی است که توانسته آقای گل لیگ شود. قطعا بازیکنی در این سطح، می تواند باز هم نجات دهنده پرسپولیس باشد، اما باید در شرایط قرار بگیرد. شرایط فعلی برای علی مناسب نیست.»

پیوس اضافه کرد: «من بارها این بحث را مطرح کردم که هافبک های پرسپولیس نمی توانند به خوبی علی را در موقعیت گلزنی قرار بدهند. مهاجمی که توپ نداشته باشد، فضای کار و گلزنی ندارد. این شرایط سبب می شود خودش از لحاظ روحی افت کند و در این صورت، همه ارکان تیم آسیب می بینند. مشکل اصلی البته از هافبک ها هم نیست؛ مشکل تیم از تاکتیک سرمربی است. گابریل کالدرون با تصمیمات اشتباهی که در این مدت گرفته، روحیه همه بازیکنان را به پایین ترین حد خود رسانده است. او نتوانسته انتظارات را برآورده کند و اگر می بینید که پرسپولیس در 11 بازی فقط 11 گل زده به خاطر همین تاکتیک هاست.»

 این پیشکسوت سرشناس اضافه کرد: «یک روز مهدی ترابی مهاجم است، هفته بعد مدافع چپ می شود و یک بازی دیگر او را هافبک راست می بینیم. محمد نادری یک روز هافبک دفاعی است، یک روز مدافع وسط و بعد هم وینگر می شود در حالی که خودش یک دفاع چپ تخصصی است. این وضعیت برای پرسپولیس اصلا خوب نیست. من نمی دانم قرار است چه اتفاقی رخ بدهد، اما افت علیپور فقط به خاطر خودش نیست. تیم طوری بازی نمی کند که به گل برسد و این ایراد باید برطرف شود.»

پیوس در نهایت گفت: «به نظر من، باشگاه با فسخ قرارداد جونیور براندائو، می تواند روحیه علیپور را بالاببرد. از این به بعد، علیپور این احساس مسوولیت را دارد که تنها بازیکن نجات بخش پرسپولیس است و باید به جای همه بازیکنان گل بزند. وقتی گفتند قرار است بازیکن خارجی بیاورند، روی روحیه علی تاثیر گذاشت، اما وقتی این بازیکن را فسخ کردند، طبیعتا باید علیپور را با روحیه بهتر و شرایط فنی بارزتری در زمین ببینیم.»