آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
سیاست
۲

کوتاه

پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی درگذشت آیت الله میرمحمدی

پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری: حضرت آیت الله خامنه ای در پیامی درگذشت عالم پرهیزکار آیت الله حاج سیدابوالفضل میرمحمدی را تسلیت گفتند.

 متن پیام مقام معظم رهبری به این شرح است: بسم الله الرحمن الرحیم؛ درگذشت عالم پرهیزکار آیت الله آقای حاج سیدابوالفضل میرمحمدی رحمت الله علیه را به خاندان مکرم و فرزندان محترم و دیگر بازماندگان و به همه ارادتمندان و دوستان ایشان تسلیت عرض می کنم. این عالم بزرگوار عمر بابرکتی را با نزاهت و سلامت نفس گذرانیده و در دوران جمهوری اسلامی منشا خدمات بوده اند، سال ها نمایندگی در مجلس خبرگان و عضویت در شورای عالی قضائی و نیز اشتغال در دانشگاه در شمار مسئولیت های ایشان بود. از خداوند متعال مغفرت و رحمت و حشر با اجداد طاهرین را برای ایشان مسئلت می نمایم».

 همچنین مراسم بزرگداشت آن مرحوم از سوی مقام معظم رهبری، دوشنبه 4 آذر 1398 پس از نماز مغرب و عشا در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار می شود.

پیام تسلیت رئیسی در پی درگذشت آیت الله میرمحمدی

ایسنا: رئیس قوه قضائیه در پیامی درگذشت آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی، نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تسلیت گفت. متن پیام سیدابراهیم رئیسی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم، اذا مات العالم ثلم فی الاسلام ثلمه لا یسدها شیء، رحلت عالم جلیل القدر، حضرت آیت الله سیدابوالفضل میرمحمدی زرندی(ره) نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را به محضر مقدس حضرت ولی عصر (عج) مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حوزه های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده؛ از خداوند متعال برای آن مرحوم آرزوی رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان معزز، اجر و صبر  مسئلت دارم».

خواهر رئیس جمهور درگذشت

شرق: «صدیقه فریدون» همشیره رئیس جمهوری درگذشت. بر همین اساس دفتر رئیس جمهوری در اطلاعیه ای آورده است: «با کمال تاسف و تاثر به اطلاع عموم می رساند بانوی مومنه خانم «صدیقه فریدون» خواهر گرامی رئیس جمهور محترم روز یکشنبه 3 آذر 98 پس از یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت».

این دفتر همچنین با صدور اطلاعیه ای زمان و محل مراسم تشییع، تدفین و ترحیم مرحومه مغفوره «صدیقه فریدون (نجار)» همشیره رئیس جمهور را اعلام کرد. 

به گزارش ایسنا در این اطلاعیه آمده: «به اطلاع هموطنان عزیز می رساند مراسم تشییع و تدفین مرحومه مغفوره خانم «صدیقه فریدون (نجار)» خواهر گرامی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، روز دوشنبه چهارم آذر ماه ساعت 15 در زادگاه آن مرحومه در شهرستان سرخه سمنان برگزار و مجلس یادبودی، همان روز پس از نماز مغرب و عشا در حسینیه شهدای سرخه برگزار خواهد شد.

 همچنین مجلس ترحیم آن مرحومه روز شنبه مورخ نهم آذر از ساعت 14 الی 15:30 در مسجد بلال سازمان صداوسیما واقع در خیابان حضرت ولی عصر(عج) تهران برگزار خواهد شد».

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور نیز اعلام کرد سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان شرقی روز چهارشنبه انجام می شود. علیرضا معزی گفت: «با توجه به اینکه مراسم تشییع و تدفین مرحومه مغفوره «صدیقه فریدون (نجار)» همشیره گرامی ریاست محترم جمهور روز دوشنبه (امروز) برگزار می شود، ضمن ادای احترام به مردم غیور آذربایجان شرقی سفر ایشان به این استان روز چهارشنبه ششم آذرماه انجام می شود.

تسلیت ظریف به رئیس جمهوری

ایسنا: وزیر خارجه در پیام های جداگانه ای به حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور و حسین فریدون درگذشت خواهر آنها را تسلیت گفت و برای آن بانوی فقیده رحمت و مغفرت و برای خانواده و دیگر بازماندگان محترم صبر و اجر از درگاه خداوند بخشنده و مهربان مسئلت کرد. معاون اول رئیس جمهوری و رئیس دفتر حسن روحانی نیز در اطلاعیه هایی جداگانه به رئیس جمهوری تسلیت گفتند.