آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
ورزش
۴
متن حاشیه

فتحی، زاهدی فر را متهم کرد

اتفاقات عجیب بازی سپاهان و استقلال و پنالتی نگرفتن زاهدی فر و گل دوم سپاهان که به زعم کارشناسان داوری در شرایط آفساید به ثمر رسید، موجب شد همه اهالی فوتبال به قربانی شدن استقلال در آن بازی و منفعت محسوس سپاهان از اشتباهات داوری اعتراف کنند.

آش آن قدر شور شده بود که قبل از رسیدن شکایت استقلال به فدراسیون، زاهدی فر محروم شد. با این حال مسوولان باشگاه استقلال پا را فراتر گذاشتند و با ارسال نامه ای رسمی به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ از زاهدی فر به طور رسمی شکایت کردند.

شکایت از یک داور به خاطر اشتباهاتش موضوع جدیدی در فوتبال ایران نیست و در گذشته بارها شاهد آن بوده ایم که مسوولان یک باشگاه به این شکل اعتراض خود را به نحوه داوری اعلام می کنند.  مدیرعامل استقلال ضمن توضیح درباره شکایت از محمدحسین زاهدی فر به ایرنا گفت: «ما شکایت کردیم و با قدرت آن را پیگیری می کنیم و از حقوق باشگاه استقلال کوتاه نخواهیم آمد. اشتباهاتی که در دیدار سپاهان و استقلال رخ داد برای هیچ کدام از اهالی فوتبال قابل درک نیست. بدون اغراق می توانم بگویم پس از پایان بازی استقلال و سپاهان بیش از صد بار صحنه خطای کی روش استنلی را تماشا کردم و هر بار تعجبم بیشتر از این شد که چرا زاهدی فر خطای پنالتی به این واضحی را اعلام نکرد.»

وی افزود: «مگر می شود داور در چند متری صحنه ایستاده و این هند را ندیده باشد؟ متاسفانه نمی توان اسم این کار را اشتباه داوری گذاشت بلکه یک تخلف بزرگ روی داده است.»

استفاده از واژه تخلف از سوی فتحی ابهام های متعددی را ایجاد کرده است. مدیرعامل استقلال تاکید کرده که عدم اعلام خطای پنالتی واضح کی روش استنلی از سوی زاهدی فر اشتباه داوری نیست و از آن به عنوان یک «تخلف بزرگ» یاد می کند. مساله ای که کاملا سربسته از سوی فتحی مطرح شده و هیچ توضیح بیشتری نیز درباره آن نداده است.