آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۷
حوادث
۱۱

رخداد

انتشار تصاویر شخصی همسر سابق در اینستاگرام

مردی که با ایجاد صفحه جعلی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر شخصی همسر سابق خود می کرد، شناسایی و با حکم قضائی دستگیر شد.

سرهنگ ستاد امین یادگارنژاد، رئیس پلیس فتای کرمان در این باره گفت: در پی شکایت زنی مبنی بر اینکه مدتی است فردی از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام با  ارسال عکس های شخصی اش، اقدام به  ایجاد مزاحمت و در نهایت تهدید کرده است، بررسی  موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت. 

رئیس پلیس فتای کرمان ادامه داد: با انجام تحقیقات علمی، پلیسی و با بررسی های به عمل آمده از سوی کارشناسان پلیس مشخص شد فردی که اقدام به ایجاد مزاحمت کرده، همسر سابق شاکی است و آن دو چند ماه قبل به دلیل اختلافات از هم جدا شده بودند.

وی افزود: متهم پس از دستگیری به پلیس احضار شد. او ابتدا منکر هر گونه جرمی بود اما با توجه به ادله کافی در بازجویی ها به جرمش اعتراف و  هدف خود را  تسویه حساب شخصی بیان کرد.

یادگارنژاد به کسانی که با آبرو و حیثیت دیگر کاربران بازی می کنند، هشدار داد: هتک حیثیت، مزاحمت سایبری، انتشار شایعه و... از نظر قانون جرائم رایانه ای جرم است و مرتکبان این تخلفات در فضای مجازی یا شبکه های اجتماعی با قانون و دادگاه سروکار خواهند داشت و قانون از تخلف آنها چشم پوشی نمی کند.

دستگیری قاتل پیرزن بعد از 6  سال

قاتل پیرزنی که در آستانه اشرفیه مرتکب قتل شده بود، پس از شش سال به دام قانون افتاد.

فرمانده انتظامی آستانه اشرفیه گفت: ماموران انتظامی مردی 42ساله ای را که سال 93 پس از سرقت طلاجات پیرزنی 61  ساله، وی را کشته بود، دستگیر کردند.

سرهنگ حمید محمدی نسب با بیان اینکه متهم به جرم سرقت های متعدد در زندان رشت بود، افزود: با بررسی اعترافات مجرم به سرقت ها، پلیس آگاهی سرنخ هایی از دست داشتن وی در قتل پیرزن آستانه ای به دست آورد و متهم در بازجویی ها به قتل هم اعتراف کرد.