آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
رسانه: شبکه
۷

اخبار

تعبیر رویای آمریکایی در مستند «پایان بازی»

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند، جدیدترین قسمت از فصل سوم برنامه تلویزیونی «به اضافه مستند»، با پخش و بررسی مستند «پایان بازی» به کارگردانی سید حامد قاسمی از شبکه مستند پخش خواهد شد. در این قسمت و پس از پخش اثر، ابراهیم متقی، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و علی رهجو یکی از نویسندگان و کارگردانان مستند پایان بازی مهمان میز کارشناسی برنامه خواهند بود و به بررسی موضوع این فیلم مستند از دید کارشناسان می پردازند. علاوه بر این، محمدتقی فهیم و سعید قطبی زاده به نقد و بررسی فرمی این مستند خواهند پرداخت.

مستند پایان بازی روایتی دقیق و مستند از زندگی در آمریکا، وضعیت معیشتی مردم این کشور و رویای هالیوودی از آن است و چهره واقعی ایالات متحده را به تصویر می کشد. همچنین در این فیلم مستند با پژوهشی عمیق نشانه های افول همه جانبه آمریکا به تصویر کشیده شده و واقعیت دقیقی نسبت به این مساله از دیدگاه اندیشمندان و کارشناسان بین الملل ارائه شده است.

این فیلم مستند با پژوهشی دقیق و با درنظرگیری نظرات کارشناسان تلاش کرده است تاریخ آمریکا، اوج و افول آن را در سه فصل «یک رویا، یک امپراتوری و یک فروپاشی» به نمایش دربیاورد.

این مستند که در مرکز بسیج صداوسیما تولید شده است، به مناسبت 13 آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی رونمایی شد و حالا همزمان با روز دانشجو برای اولین بار در شبکه مستند و برنامه به اضافه مستند به نمایش درخواهد آمد. این قسمت از برنامه روز سه شنبه 12 آذر ساعت 20 و 30 دقیقه از شبکه مستند پخش خواهد شد و بازپخش آن روزهای چهارشنبه 13 آذر ساعت 9 و جمعه 15 آذر ساعت 13 و 30 دقیقه است.

به اضافه مستند، مجموعه برنامه تلویزیونی شبکه مستند است که به پخش مستندهای دیده نشده در تلویزیون و بحث کارشناسی پیرامون موضوع مستند می پردازد. این برنامه با اجرای سیدمحمدعلی صدری نیا و کارگردانی محمدرضا رضاییان با دکوری جدید و بخش های متنوع سه شنبه های هرهفته ساعت 20 و 30دقیقه روی آنتن شبکه مستند می رود.

رادیو اقتصاد پیگیر طرح حمایت معیشتی مردم

لیلا امید یگانه تهیه کننده برنامه #6369* از پیگیری مشکلات مردم در خصوص طرح حمایت معیشتی خبر داد .

به گزارش رادیو اقتصاد لیلا یگانه با بیان این که برخی از مردم در جریان ثبت نام طرح حمایت معیشتی دچار مشکل و سردرگمی شده اند، گفت: از آنجا که پیامک های بی شماری درخصوص این طرح به رادیو اقتصاد ارسال شد، به نظر رسید یکی از مناسب ترین راهکارها در جهت رفع مشکل مردم و شفاف سازی و کسب اعتماد عمومی ارائه یک برنامه از طریق رسانه ملی است.

وی بیان کرد: در برنامه #6369* با حضور حسین میرزایی، سخنگوی شناسایی طرح حمایت های معیشتی به بررسی پیامک های مردمی که به سامانه پیامکی رادیو اقتصاد ارسال شده است پرداخته و راهکارهای عملی به صورت شفاف ارائه می شود.

یگانه با اشاره به آمار بالای پیامک های مردمی که مشکلات و کد ملی خود را به منظور پیگیری به رادیو اقتصاد ارسال کرده اند، گفت: رادیو اقتصاد یک مرجع پیگیری به مشکلات و پاسخگویی به مخاطبان است ولی مهم ترین شرط بررسی این پیامک ها ثبت نام اولیه مشمولان در سامانه است و این رادیو از نظر حقوقی قادر به ثبت نام افراد یا در اختیار گذاشتن کدهای ملی به این طرح نیست. وی متذکر شد: این برنامه صرفا در مورد پیگیری مشکلات طرح حمایت های معیشتی است و به سوالات مربوط به یارانه های ثابت پاسخ داده نمی شود. یگانه خاطرنشان کرد با برنامه ریزی به عمل آمده و دسته بندی پیامک ها به عمده درخواست ها و مشکلات مردم رسیدگی می شود.

این برنامه شنبه، دوشنبه و چهارشنبه از ساعت  13 و 5 دقیقه تا  13 و 30 دقیقه به تهیه کنندگی لیلا امید یگانه و گویندگی زهرا تقی ملا از موج FM ردیف 98 روی آنتن می رود و شنوندگان قادر خواهند بود برای دریافت فایل صوتی به سایت رادیو اقتصاد مراجعه کنند.