آرشیو پنج‌شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸، شماره ۳۵۷۷
اقتصاد
۵

خبر

سکه 4150 میلیون تومان و  دلار 11900 تومان شد

قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تهران دیروز به چهار میلیون و 158 تومان، طلای 18عیار 423 هزار و 100 تومان و قیمت دلار نیز در بازار آزاد به زیر 12هزار تومان رسیده است.

به گزارش تسنیم، روز گذشته در بازار آزاد قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و 158 هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم چهار میلیون و 129 هزار تومان معامله شد.

در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی دو میلیون و 188 هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و 389 هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی 859 هزار تومان فروخته شد. قیمت طلای 18عیار هم 423 هزار و 100 تومان ارزش گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت 1477.79 دلار معامله شد.

قیمت طلای 24 عیار 564 هزار و 800 تومان و هر مثقال طلا یک میلیون و 837 هزار تومان تعیین شده است.

در زمان تنظیم این خبر،قیمت دلار در بازار آزاد 11 هزار و 945 تومان، قیمت درهم امارات سه هزار و 381 تومان و قیمت پوند انگلیس 15 هزار و 902 تومان تعیین شده و به فروش می رسید. قیمت یورو نیز 13095 تومان تعیین شده است.

صرافی های بانک ها روز یکشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم 11هزار و 900 تومان اعلام کردند. این صرافی ها دلار را از مردم با قیمت 11هزار و 800 تومان خریداری می کردند، بر همین اساس در روز چهارشنبه قیمت فروش یورو در صرافی های بانک ها 13 هزار و 100 تومان اعلام شد؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی ها 13 هزار تومان بود.

جزئیات صادرات گوجه فرنگی به پاکستان

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه صادرات گوجه فرنگی به پاکستان از حدود دو هفته اخیر آغاز شده است، گفت: هرکیلوگرم گوجه به قیمت یک دلار و 10 سنت به پاکستان صادر می شود.

سیدرضا نورانی در گفت وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه صادرات گوجه فرنگی به کشور پاکستان حدود دو هفته است که آغاز شده، اظهار کرد: میزان صادرات در حال حاضر محدود است و قرار بود برخی شرکت ها با طرف پاکستانی توافق کنند و بنده نمی دانم که این توافق ها حاصل شده است یا خیر. به همین دلیل فعلا نمی توان آمار دقیقی درباره حجم صادرات اعلام کرد.

او با اشاره به اینکه گوجه صادراتی تولیدات گلخانه ای هستند، افزود: در حال حاضر در ابتدای تولید محصولات گلخانه ای داریم و به تدریج میزان برداشت و صادرات زیاد می شود.

نورانی با بیان اینکه هر کیلوگرم گوجه فرنگی گلخانه ای در پاکستان یک دلار و 10 سنت تحویل داده می شود، گفت: قیمت گوجه فرنگی گلخانه در داخل کشور بین شش تا هفت هزارتومان در هر کیلوگرم است که هزینه های بسته بندی، سورت، حمل ونقل و... نیز به آن افزوده می شود.او با اشاره به اینکه سرمای زودهنگام در کشور به گوجه فرنگی تولیدی در فضای باز خسارت زده است، ادامه داد: تولید گوجه فرنگی گلخانه ای نیز تازه آغاز شده و به تدریج به تولید انبوه می رسد.

ابطال کارت سوخت خودروها و موتورسیکلت های فرسوده

سخنگوی شرکت ملی نفت و فراورده های نفتی گفت: براساس مصوبه هیئت دولت به خودروهای بالای 25 سال و موتورسیکلت های بالای 10 سال کارت سوخت تعلق نمی گیرد.

 فاطمه کاهی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه براساس آیین نامه هیئت دولت خودروهای دارای شرایط فرسودگی کارت سوخت شان ابطال می شود، اظهار کرد: برای این مسئله کارگروهی تشکیل شده بود که در نهایت هیئت دولت در مورد آن تصمیم گیری کرد.براساس آیین نامه هیئت دولت خودروهای سواری شخصی با عمر 25 سال، سواری دولتی با عمر 15 سال، تاکسی با عمر 10 سال، مینی بوس با عمر 15 سال، اتوبوس درون شهری با عمر 10 سال، اتوبوس برون شهری با 15 سال، کامیون و کشنده با 15 سال عمر، وانت با 15 سال، موتورسیکلت با 10 سال و سایر وسایل نقلیه با گذشت 25 سال از تاریخ ساخت به عنوان خودروی فرسوده و از رده خارج محسوب می شوند.براساس این تصمیم که از سال 1388 تاکنون جاری است، تمام وسایل نقلیه ای که شامل این قانون می شوند امکان برخورداری از کارت سوخت را ندارند و باید از سهمیه آزاد بنزین استفاده کنند.