آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
حوادث
۱۱

پنج قاره

3 کشته در 2 تیراندازی در آمریکا

وقوع دو تیراندازی جداگانه در ایالت‎های کالیفرنیا و آلاباما  به کشته شدن دست کم سه نفر منجر شد. پلیس کالیفرنیا از کشته شدن دو پسربچه در مقابل یک مدرسه ابتدایی خبر ‎داد. این  تیراندازی در محوطه پارکینگ یک مدرسه ابتدایی رخ داد و قربانیان این حادثه تیراندازی دو پسربچه 11 و 14ساله بودند.گزارش ها نشان می دهد یکی از قربانیان در اثر شدت جراحات در محل حادثه و دیگری در راه انتقال به بیمارستان جان باخت. در این حال، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از کشته شدن یک افسر پلیس منطقه لوندز در ایالت آلاباما با شلیک گلوله خبر ‎داد. فرماندار مونتگومری می‎گوید افسر پلیس منطقه لوندز در یک پمپ بنزین با شلیک گلوله کشته شده است.

نجات 149 مهاجر در آب های ایتالیا

149 نفر به دنبال واژگونی قایق حامل تعدادی مهاجر در نزدیکی جزیره «لامپدوسا» نجات پیدا کردند. مقامات محلی ایتالیا با بیان اینکه این حادثه اواخر روز شنبه و در شرایط نامناسب جوی اتفاق افتاد، اظهار کردند حدود 20 نفر از سرنشینان این قایق مفقود شده اند. بنا بر اعلام گارد ساحلی ایتالیا 133 مرد، 13 زن و سه کودک نجات یافتگان این حادثه هستند و جست وجوها برای یافتن دیگر سرنشینان ادامه دارد. به گزارش خبرگزاری شینهوا، گفته شده است این قایق حامل بیش از 160 سرنشین بود.

36 کشته در حادثه رانش زمین

رانش زمین در کنیا دست کم 36 کشته برجا گذاشت. مقامات محلی اعلام کردند بارش شدید باران در مناطقی از شمال غرب کنیا موجب وقوع رانش زمین شد که در پی آن دست کم 36 نفر از جمله هفت کودک جان خود را از دست دادند.

مقامات محلی با بیان اینکه بارش باران از روز جمعه در منطقه West Pokot در مرز با اوگاندا آغاز شد، اظهار کردند: با تشدید بارش ها سیل و گل ولای جاری شد. همچنین چهار پل به زیر آب فرو رفته و مسیر دسترسی به برخی روستاها مسدود شده است.

مقامات محلی با هشدار نسبت به احتمال به زیر آب رفتن برخی روستاهای این منطقه، اعلام کردند به دلیل رانش زمین و تخریب جاده ها بیش از 500 دستگاه خودرو گرفتار شده اند که تلاش ها برای عادی کردن شرایط در حال انجام است.