آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
حوادث
۱۱

حادثه ها

کلاهبرداری مرد زن نما  به بهانه ازدواج

فردی که با جعل هویت، در نقش زنی جوان و با شگردی خاص از شهروند شیرازی حدود 80 میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود، ازسوی پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد. سرهنگ حشمت سلیمانی، رئیس پلیس فتای استان فارس، در تشریح جزئیات این خبر بیان کرد: چندی پیش مردی جوان با مراجعه به پلیس از شخصی ناشناس به دلیل کلاهبرداری 80 میلیون ریالی  شکایت کرد. وی اضافه کرد: با آغاز تحقیقات کارشناسان پلیس، مشخص شد شاکی مدت زمانی طولانی با این فرد که خود را زنی جوان و آماده ازدواج معرفی کرده بود، در شبکه های اجتماعی آشنا و وعده ازدواج بین طرفین مطرح شد. سرهنگ سلیمانی گفت: در مدت این آشنایی، فرد ناشناس به بهانه های مختلف  حدود 80 میلیون ریال از شاکی پرونده دریافت کرد تا اینکه بعد از سپری شدن مدت زمانی طولانی، شاکی متوجه رفتارهای مشکوک طرف مقابل شد. این مقام مسئول ادامه داد: با شکایت این فرد و در انجام تحقیقات تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم این پرونده که مردی میان سال بود، شناسایی و در هماهنگی با مقام قضائی در یک عملیات غافلگیرانه  دستگیر شد. رئیس پلیس فتای فارس بیان کرد: متهم در ابتدای امر منکر عمل مجرمانه خود شد اما پس از روبه رو شدن با ادله و مستندات به جرم خود اعتراف کرد.

کشف 30 میلیارد ریال اموال مسروقه از  3 سارق منزل

با دستگیری سه سارق حرفه ای منزل 30 میلیارد ریال اموال مسروقه کشف شد. سرهنگ حسین ترکیان، سرپرست پلیس آگاهی استان اصفهان، اظهار کرد: در پی وقوع چندین مورد سرقت منزل در منطقه شرق اصفهان، بلافاصله کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت وارد عمل شدند. وی افزود: کارآگاهان پس از انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند سه سارق را در این رابطه شناسایی و دستگیر کنند. این مقام انتظامی بیان کرد: سارقان در بازجویی های پلیس به سرقت 30 میلیارد ریال اموال از منازل مردم و فروش اموال به شش مال خر اعتراف کردند. سرهنگ ترکیان با اشاره به دستگیری مال خران این پرونده اظهار کرد: افراد دستگیرشده پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی تحویل داده شدند. سرپرست پلیس آگاهی اصفهان تاکید کرد: اموال مسروقه کشف شده نیز پس از انجام یک سری اقدامات قانونی به مالکان بازگردانده می شود.

سارق لوازم خودرو به دام افتاد

فرمانده انتظامی استان زنجان از شناسایی و دستگیری سارق حرفه ای لوازم داخل خودرو با 22 فقره سرقت از سوی ماموران پلیس آگاهی خبر داد. سردار «رحیم جهانبخش» در تشریح این خبر گفت: در پی وقوع سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو در سطح شهر زنجان، تیم ویژه ای از کارکنان پلیس بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.فرمانده انتظامی استان زنجان افزود: ماموران  پلیس آگاهی استان زنجان پس از بررسی مکان سرقت های صورت گرفته، یک متهم غیربومی را شناسایی و در یک اقدام غافلگیرانه در یکی از استان های غربی کشور دستگیر کردند. وی ادامه داد: متهم در بازجویی های به عمل آمده با مشاهده ادله و مستندات پلیسی لب به اعتراف گشود و به 22 فقره سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو اعتراف کرد. سردار جهانبخش با اشاره به اینکه متهم دستگیرشده دارای سابقه سرقت است، خاطرنشان کرد: این سارق پس از تشکیل پرونده، برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

آزادی گروگان بعد  از  140 روز  اسارت

گروگان 26 ساله زاهدانی پس از 140 روز اسارت از چنگال شش آدم ربا آزاد شد. سردار محمد قنبری، فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان گفت: هشتم تیرماه جوانی 26 ساله هنگام جوشکاری در پروژه ای ساختمانی در یکی از محلات شهر زاهدان، ازسوی سرنشینان یک دستگاه پژو 405 گروگان گرفته شد. او افزود: در تحقیقات پلیس آگاهی مشخص شد فردی که قبلا با پدر فرد ربوده شده در معاملات لوازم یدکی خودرو و لوازم برقی منزل همکاری داشت، با اجیرکردن چند نفر، این گروگان گیری را انجام داده و سپس در تماس تلفنی از کشور عراق، مبلغ یک میلیارد و 360 میلیون تومان مطالبه کرده است. این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان با انجام یک سری اقدامات تخصصی و استفاده از شیوه های نوین پلیسی پس از 140 روز تلاش بی وقفه مخفیگاه دو نفر از عوامل اصلی این آدم ربایی را در یکی از روستاهای شهرستان زاهدان شناسایی کردند. سردار قنبری افزود: تیم های عملیات ویژه پلیس آگاهی پس از هماهنگی قضائی صبح روز گذشته در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه این دو آدم ربا را دستگیر و فرد ربوده شده را صحیح و سالم  از چنگال آنها رها کردند. فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: با دستگیری عوامل اصلی این آدم ربایی مخفیگاه چهار عضو دیگر این باند نیز در شهر زاهدان شناسایی شد و کارآگاهان  پلیس آگاهی آنان را در چند عملیات هماهنگ و ضربتی دستگیر کردند. سردار قنبری با اشاره به توقیف خودروی پژو 405 استفاده شده در این آدم ربایی خاطرنشان کرد: متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.