آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
جامعه
۱۳

محسن هاشمی برای چندمین بار از رسیدگی نکردن دولت به مطالبات حمل و نقل عمومی پایتخت انتقاد کرد: تلاش برای زنده کردن یک قول 20هزار میلیاردی

در جریان افزایش شوک آور قیمت بنزین و حواشی هفته گذشته محملی پیش آمد تا موضوع روی زمین مانده اختصاص ندادن ناوگان مورد نیاز برای حمل و نقل عمومی پایتخت دوباره زنده شود و مطالبات قدیمی بازتعریف شوند؛ اما آیا این پیگیری ها که فعلا رئیس شورای شهر تهران بیش از شهردار تهران پی آن را گرفته، نتیجه می دهد!؟ محسن هاشمی در چند روز گذشته و در جلسات شورای شهر تهران چندین بار درباره وضعیت نگران کننده مترو و اتوبوس رانی صحبت کرده و گفته دست کم در شش سال اخیر دولت حتی یک اتوبوس هم به تهران اضافه نکرده است. او در عین حال به تهدیدآمیز بودن وضعیت اتوبوس های فرسوده و آلوده کننده تهران اشاره کرده و گفته است: «اگر توقف عمدی چند خودروی عمومی یکی از عوامل تشدید اغتشاشات هفته گذشته بود، باید گفت که در تهران به طور متوسط روزانه شاهد خرابی 300 دستگاه اتوبوس هستیم که این اتفاق به علت فرسودگی و جایگزین نشدن رخ می دهد». رئیس شورای شهر تهران به انتظار مردم و رهبری از مسئولان و دستگاه های مختلف برای کاهش مشکلات مردم و افزایش اشتغال و تولید اشاره کرد و گفت: حوادث هفته گذشته نشان داد که آستانه صبر عمومی کاهش یافته و اگر تدبیری برای حل مشکلات و کاهش فشارها به جامعه اندیشیده نشود، انباشت نارضایتی ها مجددا ممکن است با جرقه ای مشتعل شود».

او هفته گذشته در واکنش به تغییرات قیمت بنزین و تبعات آن بر حمل و نقل عمومی گفته بود که برآورد می شد بعد از سهمیه بندی بنزین بیش از 15 تا 20 درصد افزایش مسافر داشته باشیم؛ اما با توجه به سردی هم زمان هوا این استقبال بیشتر بود. در عین حال این افزایش تعداد مسافران در حالی بوده است که ناوگان حمل و نقل شهرداری تهران توان افزایش ناوگان را ندارد.

او گفته بود که در حال حاضر حدود 30 درصد از هزار واگن فعال در مترو باید اورهال شوند؛ اما به اجبار باید از این قطارها استفاده کنیم که ممکن است در حین سرویس دهی دچار حادثه یا خرابی شوند و دقت داشته باشید که اگر یک واگن یا یک قطار مترو نتواند به درستی کار کند، کل سرویس دهی خط و حتی شبکه مترو را دچار اختلال می کند.

هاشمی در عین حال با اعلام اینکه سال هاست تعداد ناوگان اتوبوس رانی تهران از شش هزار دستگاه بیشتر نشده و متوسط عمر اتوبوس ها به جای پنج سال به 11 سال رسیده است، گفت: به عبارتی بخش زیادی از ناوگان اتوبوس رانی در حال حاضر فرسوده است و روزانه بیش از 300 مورد توقف ناشی از خرابی اتوبوس در تهران رخ می دهد.

رئیس شورای شهر تهران به بدقولی های دولت ها در حداقل یک دهه گذشته اشاره کرده و گفته است: با وجود مصوبات مثبت شورای اقتصاد و هیئت وزیران درباره افزایش حمل و نقل عمومی، گره های بوروکراتیک و نا هماهنگی دستگاه های مسئول مانند وزارتخانه های نفت و کشور، بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و... این مصوبات را متوقف نگه داشته است.

هاشمی همان هفته گذشته پس از دیدار با نماینده ای در دولت برای پیگیری این موضوع و جلسه ای که با معاون اول رئیس جمهور داشت، درباره این دیدار گفته بود: دیدار مشترک خوبی بین معاون عمرانی وزارت کشور و معاون اول رئیس جمهور داشتیم که در نتیجه آن قرار شد با فوریت در سازمان برنامه و بودجه درباره تامین اتوبوس و واگن مترو تصمیماتی اتخاذ شود و اگر اعتبارات تامین شود، با توجه به وجود 10 کارخانه اتوبوس سازی و چهار کارخانه واگن سازی تامین هرچه سریع تر اتوبوس و واگن امکان پذیر خواهد بود.

اما رئیس شورا روز گذشته در پیگیری اظهارات و پیگیری های هفته قبل خود از جلسه مشترک دیگری با معاون اول رئیس جمهور با همین محور خبر داد که امروز قرار است برگزار شود. هاشمی به خبرنگاران گفته اگر دو مصوبه روی زمین مانده دولت اجرائی شود، بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد. اول اینکه در سال 96 دولت مصوبه ای درباره مترو داشت که براساس آن هزار واگن باید به متروی کلان شهرها از جمله تهران داده می شد؛ اما به دلیل تحریم ها و مشکل فاینانس این مهم رخ نداد و در سال 97 نیز شورای اقتصاد مصوبه ای درباره خرید 19 هزار دستگاه اتوبوس داشت که حداکثر پنج هزار اتوبوس به تهران می رسید که متاسفانه محقق نشد. در صورت اجرای این دو مصوبه بیش از 20 هزار میلیارد تومان بودجه به شهرداری می رسد و درخواست ما نیز اجرای این مصوبات است؛ اما متاسفانه ناهماهنگی ها در وزارتخانه های صنعت، راه، بانک مرکزی و... موجب اجرائی نشدن این مصوبات شده است و خواسته ما از آقای جهانگیری نیز پیگیری اجرای این مصوبه به نفع حمل و نقل تهران و مردم تهران است.

البته اعضای شورای شهر تهران از هفته گذشته پیگیری همراه با فوریت موضوع حمل و نقل عمومی را در دستور کارشان گذاشته بودند. مهدی هاشمی هفته گذشته با تاکید بر همین تاخیر 10ساله در اجرای قوانین حمایتی از حمل ونقل عمومی که باعث تضعیف حمل ونقل عمومی شده است، گفته بود: «در زمان هدفمندی یارانه ها نیز قرار بود سهمی برای حمل ونقل عمومی دیده شود؛ اما این بخش برای توسعه حمل ونقل در نظر گرفته نشد و در افزایش قیمت بنزین باز هم حمایت از حمل ونقل پیش بینی نشده است». هاشمی خطاب به دولت و تمام دستگاه های تصمیم گیر در این زمینه درخواست کرده بود که سهم حمل ونقل عمومی به فوریت تزریق شود. محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای اسلامی شهر تهران هم تاکید کرده بوده که سهم حمل ونقل عمومی از افزایش درآمدهای دولت باید در نظر گرفته شود؛ در غیر این صورت مردم ضرر می کنند. او گفته بود: اینکه هیچ پولی از محل افزایش قیمت بنزین به حمل ونقل عمومی اختصاص نیابد، اشتباه است و یکی از راه های کمک دولت به مردم توسعه حمل ونقل عمومی آسان، ارزان و در دسترس است و به نظر من کسانی که این کار را نمی کنند، درک درستی از حمل ونقل عمومی ندارند.

اما در این میان پیروز حناچی، شهردار تهران که در سه سال اخیر درهای پاستور به رویش باز است و فرصت گفت و گو و مذاکره و پیگیری مستقیم دارد، کمترین اظهار نظر و پیگیری را درباره موضوع حمل و نقل عمومی پس از افزایش قیمت بنزین داشته است. او از هفته گذشته که دست کم در دو جلسه هیئت دولت حاضر بوده، ورودی به شرایط مترو و اتوبوس رانی و تاکسی رانی نداشته و حتی روز گذشته هم از رئیس شورا یک تذکر گرفت. حناچی پیش تر قول داده بود که هر ماه یکی از ایستگاه های مترو در خطوط جدید (6 و7) را افتتاح کند، در ماه آبان برنامه افتتاح نداشت و هاشمی درباره این بدقولی به او تذکر داد. به عبارتی شهردار تهران غیر از شنبه بعد از گرانی بنزین که همراه با بارش برف و انسداد شریان های شهری بود و تصاویری از او در اتاق کنترل معاونت ترافیک رسانه ای شد، هیچ اظهار نظر و پیگیری و توضیحی درباره وضعیت این روزهای تهران نداشته است؛ حتی قرار بود گزارش خسارات تهران در اتفاقات اخیر و مقصران ترافیک غیر معمول را ارائه دهد که هنوز این مهم انجام نشده است. رئیس شورای شهر تهران روز گذشته گفت که قرار بود گزارش عملکرد روز برفی شهرداری و برخورد با مقصران حادثه از سوی شهردار تهران به شورا ارائه شود؛ اما هنوز این گزارش را ارائه نداده است.

حناچی این روزها کجاست؟

روز بعد از گرانی بنزین که برف همه چیز را تحت الشعاع خودش قرار داد، شهرداری تهران علاوه بر مواجه شدن با اعتراضات در برخی خیابان ها و بزرگراه های تهران، در بخش های زیادی از شهر غافلگیرانه نمی دانست باید چه کند. در همان حال و احوال بود که مدیر کل روابط عمومی شهرداری تهران عکسی را منتشر کرد و نوشت که شهردار تهران از اتاق کنترل معاونت حمل و نقل، وضعیت ترافیک و مسدودشدن معابر را رصد می کند. اما این تنها تصویر و حضور حناچی در این روزهای مهم و حساس برای تهران و تهرانی ها بود. در روزهای دیگر اگر چه حناچی مثلا به جلسات هم اندیشی شورای شهر می رفت، اما خبرنگاران او را ندیدند و در جلسات هیئت دولت هم با لبی خندان و دست در جیب در کادر مشاهده می شد. در برخی از خبر ها هم آمده بود که او در جریان بررسی لایحه درآمد پایدار شهرداری ها هم در مجلس حضور داشته است. اما همه اینها آن نقشی نیست که شهردار تهران باید در چنین روزهای پر تنشی داشته باشد؛ به ویژه در روزهایی که مسئله حمل و نقل عمومی شهر تهران و شهروندانش به یکی از کلیدی ترین مسائل شهر بدل شده است و به همین دلیل محسن هاشمی در قامت رئیس شورای شهر هر بار که تریبون به دستش رسید، از آن سخن گفت. اما پیروز حناچی که نقشی اصلی و اجرائی در این زمینه دارد، یک بار هم حرفی در نقد یا حتی توصیف وضعیت نزده است. حال آنکه با حضور در جلسات هیئت دولت می توانست یا می تواند این مهم را پیگیری و مطرح کند.