آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
ورزش
۱۴

فوتبال

الهلال عربستان قهرمان آسیا شد

نماینده عربستان در لیگ قهرمانان آسیا با برتری برابر نماینده ژاپن، برای اولین بار به مقام قهرمانی رسید. در جریان دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا، تیم فوتبال اوراواردز ژاپن روز گذشته میزبان الهلال عربستان بود که این دیدار در نهایت با برتری دوگله تیم عربستانی به پایان رسید. برای الهلال در این دیدار سالم الدوساری در دقیقه 74 و گومیس در دقیقه 93 گلزنی کردند. دیدار رفت این دو تیم نیز با برتری یک بر صفر الهلال به پایان رسیده بود و حالا با این نتیجه تیم عربستانی در مجموع دو بازی رفت وبرگشت اوراواردز ژاپن را شکست داد و قهرمان لیگ قهرمانان آسیا در فصل 2019 لقب گرفت. الهلال عربستان پیش از این دوبار در سال های 2000 و 1992 قهرمان آسیا شده است، اما در شیوه جدید برگزاری این مسابقات با عنوان لیگ قهرمانان آسیا، اولین بار است که به مقام قهرمانی می رسد.

وزارت ورزش: ابقا یا تغییر ویلموتس برعهده فدراسیون فوتبال است

سخنگوی وزارت ورزش و جوانان گفت: برای ابقا یا تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال تصمیم نهایی و فنی با فدراسیون فوتبال است. مازیار ناظمی، مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، درباره تحولات کادر فنی تیم ملی فوتبال گفت: برای ابقا یا تغییر سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال مسئولیت کامل دارد و تصمیم نهایی و فنی با فدراسیون است.سخنگوی وزارت ورزش در ادامه عنوان کرد: نتایج تیم ملی در راه جام جهانی قطر تاکنون مورد رضایت مردم و هواداران پرشمار فوتبال نبوده است و امیدواریم فدراسیون فوتبال با تصمیمات لازم و موثر شرایط امیدبخش را برای ششمین حضور ایران در جام جهانی مهیا کند.

فوتسال ایران همچنان در رتبه نخست آسیا

تیم ملی فوتسال ایران در جدیدترین رنکینگ اعلام شده از سوی سایت «فوتسال وورلد رنکینگ» همچنان تیم چهارم جهان و اول آسیاست. سایت «فوتسال وورلد رنکینگ»، دیروز (یکشنبه) 24 نوامبر، جدیدترین رده بندی تیم های ملی فوتسال را اعلام کرد که تیم ملی کشورمان با کسب 1644 امتیاز همچنان در جایگاه چهارم جهان و اول آسیا قرار گرفت. شاگردان محمد ناظم الشریعه به زودی در تورنمنت مشهد شرکت خواهند کرد. در این رده بندی برزیل، اسپانیا و روسیه بالاتر از ایران قرار دارند و آرژانتین، پرتغال، قزاقستان، ایتالیا، اوکراین و کلمبیا در رده های پنجم تا دهم حضور دارند.

سخنگوی فدراسیون فوتبال: نتیجه مذاکرات درباره سرمربی تیم ملی به اطلاع عموم می رسد

سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: نتیجه مذاکرات با سرمربی تیم ملی و برنامه های آینده به اطلاع عموم خواهد رسید. در چند روز اخیر ماجرای برکناری مارک ویلموتس و روی کارآمدن برانکو ایوانکوویچ به اصلی ترین بحث رسانه های داخلی تبدیل شده است. امیرمهدی علوی، سخنگوی فدراسیون فوتبال، درباره اینکه آیا مارک ویلموتس در تیم ملی می ماند، عنوان کرد: فدراسیون در ادامه حمایت های قاطع در حوزه برنامه های تیم ملی و چهار بازی حساسی که در پیش است، تمامی مراحل پشتیبانی را در نظر دارد.او در ادامه هم بیان کرد: درحال حاضر موضع فدراسیون تایید برخی گمانه زنی ها نیست، اما به طورحتم نتیجه مذاکرات با سرمربی تیم ملی و برنامه های آینده به اطلاع عموم خواهد رسید. امیدواریم حالا که سرنوشت تیم ملی در دستان خودش است، با یک وفاق و همدلی ملی بتوانیم برنامه ها را به خوبی پیش ببریم.

مدارک نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تکمیل شد

ثبت نام مدارک نمایندگان ایرانی حاضر در فصل جدید لیگ قهرمانان فوتبال آسیا انجام شد. دپارتمان امور بین الملل فدراسیون فوتبال از تکمیل و ارسال تمام مدارک نمایندگان فوتبال ایران در رقابت های فصل آتی لیگ قهرمانان باشگاه های آسیا خبر داد.بر این اساس تمام مدارک مرتبط با ثبت نام نمایندگان فوتبال ایران در فصل آتی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا انجام شده و تکمیل فرم های مربوطه درخصوص چهار باشگاه پرسپولیس، سپاهان، استقلال و شهر خودرو انجام شده است.