آرشیو دو‌شنبه ۴ آذر ۱۳۹۸، شماره ۳۵۸۰
ورزش
۱۴
گزارش

بررسی یک ادعای عجیب ساموئل زنده است

اظهارات خواهر جی لوید ساموئل، بازیکن انگلیسی و سابق تیم فوتبال استقلال، بار دیگر این پرونده معمایی و عجیب را به کانون اخبار بازگرداند. به گزارش «ورزش سه»، جی لوید ساموئل زنده است! این حرف لسلی آن ساموئل، خواهر جی لوید است که بعد از گذشت یک سال وشش ماه از انتشار خبر مرگ این بازیکن فوتبال، این پرونده را تبدیل به معمایی عجیب کرده. 

سه شنبه، 25 اردیبهشت، خبر درگذشت جی لوید ساموئل، بازیکن سابق تیم های استون ویلا، بولتون، کاردیف سیتی و استقلال، در اثر یک سانحه تصادف رانندگی منتشر شد؛ خبری که خیلی زود و با انتشار حرف های هلیا سهیمی، همسر ایرانی جی لوید، تبدیل به یک معما شد: «جی لوید ساموئل زنده است». در آن زمان عنوان شد که جی لوید ساموئل بعد از اینکه فرزندش را به مدرسه می رساند، در جاده چشایر در منچستر، دچار سانحه رانندگی شده است.

این خبر که پلیس چشایر اولین بار در اختیار رسانه های انگلیسی قرار داد، با تقاضای همسر ایرانی و خانواده جی لوید برای آزمایش DNA جسد و ممانعت های پلیس ابعاد تازه ای پیدا کرد. با وجود پیگیری های هلیا سهیمی، همسر ایرانی جی لوید، حالا حرف های خواهرش شرایط ماجرا را معمایی تر می کند. لسلی آن در متنی که در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده، همسر انگلیسی جی لوید ساموئل را به صحنه سازی و کلاهبرداری از بیمه متهم کرده و اعلام کرده که از پلیس چشایر به خاطر اجازه ندادن برای انجام تست DNA از جسد شکایت کرده است.

هلیا سهیمی، همسر ایرانی جی لوید ساموئل که از همان روزهای اول، مرگ این فوتبالیست را باور نکرده و همواره اعلام می کرد که او زنده است، در این رابطه گفت: «من هر روز با خانواده جی لوید در تماس هستم. در جریان این موضوع بودم و این خبر جدیدی برای من نیست».

او افزود: «از سپتامبر سال گذشته من و خانواده جی لوید این مسئله را پیگیری می کردیم، اما قصدمان این بود که حاشیه سازی نشود، اما این برای اولین بار است که بعد از یک سال وشش ماه خواهر جی لوید رسما اعلام می کند که او زنده است».همسر ایرانی ساموئل درباره اینکه چرا پلیس اجازه تست DNA  را نداده است، گفت: «شخصا برای خود من جالب است که پلیس منطقه چشایر نخواستند که در این مدت صدای ما را بشنوند. موضوع این است که با توجه به اتفاقات و شواهدی که وجود داشت و تهدیداتی که می شدیم، می دانستیم که جی لوید زنده است و در تصادف نبوده». اما آنچه مسئله مرده یا زنده بودن این بازیکن فوتبال را به یک پرونده معمایی پیچیده بدل کرده این است که در صورتی که جی لوید ساموئل در آن تصادف نبوده، پس کجاست؟ چراکه در صورتی که این فرضیه درست باشد، یا او گروگان گرفته شده یا خودش در این مسئله دست داشته است. هلیا سهیمی در این رابطه گفت: «ما هم از اول واقعا نمی دانستیم و همیشه قطعه هایی از پازل ما کامل نیست. کاش می توانستیم بفهمیم که خودش این کار را کرده یا نه! آخرین پیامی که من از جی لوید گرفتم، چهار دقیقه قبل از این اتفاق بود».بر اساس اعلام همسر ایرانی جی لوید ساموئل، قرار است روزهای 26، 27 نوامبر آخرین دادگاه مربوط به این بازیکن برگزار شود: «این آخرین دادگاه است و می خواهند پرونده را ببندند. اما اتفاقی که ما می خواهیم این است که در دادگاه فیلمی را که در ماشین بوده نشان دهند، هرچند دادگاه گفته است این کار را نمی کند». سهیمی افزود: «این پرونده در اختیار پلیس چشایر در منچستر است و ما حتی به مجلس انگلیس رفتیم، اما آنها گفتند نتوانسته اند کاری انجام بدهند».او افزود: «الان یک سال وشش ماه وچندروز گذشته و از آن زمان روزی چندبار با خانواده جی لوید صحبت می کنم».او با اشاره به روزی که این اتفاق رخ داد هم گفت: «من وقتی این خبر را شنیدم، در فرودگاه مراکش بودم و آن را باور کردم، اما بعدا با چیزهایی که جی لوید برایم از زندگی اش گفته بود، پازلی در ذهن من شکل گرفت، ضمن اینکه تا 21 روز اجازه ندادند ما جسد او را ببینیم. دائم در مقابل اصرار ما برای دیدن جسد می گفتند الان جای دیگری است یا...».سهیمی در ارتباط با همسر جی لوید ساموئل که گفته می شود در این ماجرا دست دارد، گفت: «من قبلا هم پستی در این ارتباط گذاشتم؛ این خانم مصرف کننده الکل و کوکائین است و من فکر می کنم کسی که در روز خاک سپاری قلابی به جای عزاداری، شادی می کند، می تواند دست به کارهای دیگری هم بزند».او همچنین دراین باره که آیا فکر می کند ساموئل گروگان گرفته شده، گفت: «اینکه یک سال وشش ماه کسی را گروگان بگیرند کمی دور از ذهن است. این موضوع فکر خودم را هم درگیر کرده و نمی دانم او را به زور برده اند یا خودش هم در جریان بوده است».او اضافه کرد: «با اطمینان به شما می گویم که DNA جسد با جی لوید یکی نیست و اگر اجازه قانونی دراین باره صادر شود، حقیقت روشن خواهد شد».