آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
ورزش
۱۷

صالحی امیری: سیاست سلطانی فر تشویق است نه ایجاد استرس برای کسب مدال

روسای فدراسیون ها قرار بود اسپانسر بیاورند!

سید رضا صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در نشست خبری که صبح دیروز در محل این کمیته برگزار شد، گفت: همه ورزشکاران که امید به کسب سهمیه آنها وجود دارد، در معرض نظارت و آنالیز دقیق ما هستند تا مسائل و مشکلات مربوط به آنها بررسی و حل و فصل شود. حمایت ما تا المپیک ادامه دارد.

وی درباره انتظارات زیاد مسوولان از فدراسیون ها و ورزشکاران برای کسب سهمیه و مدال گفت: سیاست سلطانی فر، ایجاد استرس نیست، بلکه می خواهد تشویق کند. در ستاد بازی ها انتظارات مطرح شده جنبه تشویقی دارد، نه جنبه استرسی. به صراحت می گویم ما و وزارت ورزش و کمیته پارالمپیک با هماهنگی کامل حرکت می کنیم.

وی درباره شرایط کیانوش رستمی در وزنه برداری هم گفت: با قهرمانان زیادی ارتباط دارم و وظیفه اخلاقی خودمان می دانیم که از آنها حمایت کنیم. برای مثال آیا تلاش برای ایجاد ارتباط سازنده میان او و فدراسیون در راستای منابع ورزش بود یا نه؟ در خصوص میلاد وزیری در تیراندازی با کمان چطور؟ باید به گذشته قهرمانان توجه کرد.کیانوش و بقیه قهرمانان ملی هستند و از او حمایت خواهیم کرد. المپیک توکیو پایان دنیا نیست و باید از این ظرفیت ها بهره ببریم.

رئیس کمیته ملی المپیک درباره بودجه تیم فوتبال امید گفت: ما تا امروز طی توافق سه جانبه با وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال، مسوولیت این تیم را به فدراسیون واگذار کردیم و هیچ مداخله ای نداشته ایم. وظیفه ما حمایت مادی و معنوی است و تا الان 400 میلیون نیز کمک کرده ایم. قطعا نتایج اخیر رضایت بخش نبوده، اما توصیه می کنم تیم امید را تشویق کنید، نه تخریب. تاج هم جلساتی را با سلطانی فر در این باره داشته و من امیدوارم این تیم بتواند از این پیچ سخت عبور کند و به المپیک برسد.

وی در پایان درباره مشکلات مالی بعضی از فدراسیون ها گفت: ما که نمی توانیم به همه نیازها پاسخ بدهیم. همه روسا گفته بودند اسپانسر می آورند، اما متاسفانه این اتفاقات کمتر می افتد. ما 90 درصد کمک به ژیمناستیک را داشته ایم و حتی چیزی بیشتر نیز داده ایم. ما 27 میلیارد کمک و پنج میلیارد نیز خارج از مصوبه به فدراسیون ها کمک کرده ایم و کارهای دیگری نیز انجام می دهیم.