آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
ورزش
۱۷

منهای فوتبال

اعلام اسامی بازیکنان تیم ملی والیبال

روابط عمومی فدراسیون والیبال، با نظر ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی ایران 18 بازیکن را برای حضور در مرحله اول اردوی آماده سازی به منظور حضور در مسابقات انتخابی المپیک به تیم ملی دعوت کرد. اسامی بازیکنان دعوت شده به این ترتیب است: مجتبی میرزاجانپور، مسعود غلامی و علی اصغر مجرد (شهرداری ورامین) / جواد کریمی، محمدرضا موذن، پوریا یلی، رضا عابدینی و سلیم چپرلی (پیکان) / محمد طاهر وادی، سعید جواهری، امین رضوی و محمود رسولی (سپاهان) / امیرحسین اسفندیار، علی رمضانی (کاله) / امین اسماعیل نژاد و محمدجواد معنوی نژاد (سایپا) / علی شفیعی و محمدرضا حضرت پور (شهرداری ارومیه). بازیکنان دعوت شده باید روز چهارشنبه (13 آذر) در فدراسیون والیبال حضور پیدا کنند. با اعلام کولاکوویچ، درهای تیم ملی به روی افراد دعوت نشده نیز همچنان باز است و احتمال دعوت سایر بازیکنان در اردوهای بعدی وجود دارد.

بازگشت کولاکوویچ

ایگور کولاکوویچ، سرمربی تیم ملی والیبال بامداد دیروز به تهران برگشت. او که پس از پایان مسابقات جام جهانی به مرخصی رفته بود، بامداد دیروز به ایران برگشت. کولاکوویچ دیروز جلسه ای با محمدرضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال درباره وضعیت تیم ملی و برنامه ملی پوشان برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک داشت. مسابقات حساس والیبال انتخابی المپیک در آسیا، 17 تا 22 دی در جیانگمن چین برگزار خواهد شد و تیم ملی والیبال ایران با تیم های چین، قزاقستان و چین تایپه همگروه است.

آمریکایی ها دعوت ایران را رد کردند

به رغم دعوت رسمی ایران از آمریکا برای حضور در رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان، این کشور قصدی برای حضور در این رقابت ها ندارد. هومن توکلیان، سرپرست ایرانی تیم ملی کشتی آمریکا درباره این که آیا آمریکا دعوت ایران برای حضور در رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان 2019 را قبول کرده یا خیر اظهار کرد: آمریکا قصدی برای اعزام تیم به این رقابت ها ندارد و قطعا تیمی از این کشور راهی ایران نخواهد شد.

 به گزارش ایسنا، سرپرست ایرانی تیم ملی کشتی آمریکا، درباره دلایل این تصمیم گفت: امسال سال المپیک است و تمرکز آمریکا به طور کامل روی موفقیت کشتی گیران این کشور در رقابت های المپیک توکیوست، بنابراین از ابتدای سال 2019 و در زمان بستن تقویم نیز تصمیم بر این شد که در رقابت های جام باشگاه های جهان شرکت نکنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اهمیت حضور آمریکا در این رقابت ها و اعلام فدراسیون کشتی مبنی بر آمادگی پرداخت تمامی هزینه های سفر به ایران، آیا امکان تجدید نظر در این باره وجود دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: زمان کمی تا پایان سال میلادی باقی مانده و معمولا مسابقات در سراسر جهان به گونه ای برنامه ریزی شده که با این ایام تداخل نداشته باشد. ضمن این که تنها دو هفته تا آغاز این رقابت ها زمان باقی مانده و عملا فرصت کافی برای این کار وجود ندارد.

 توکلیان تصریح کرد: برای انجام هماهنگی باید حداقل سه ماه قبل اقدامی صورت می گرفت تا در صورت توافق، امکان سفر آمریکا به ایران مهیا باشد. رقابت های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان هفته پایانی ماه جاری در بجنورد برگزار می شود.