آرشیو سه‌شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸، شماره ۵۵۴۰
حوادث
۱۹

تلنگر

محاکمه مرد شکاک به اتهام 3 جنایت

مرد جوان که به خاطر سوء ظن دو زن و مرد جوانی را کشته بود، در دادگاه مدعی شد قربانیان مهدورالدم بودند.

به گزارش خبرنگار جام جم، رسیدگی به این پرونده از تیرماه سال 90 و به دنبال گزارش سه جنایت در محله کمالشهر کرج در دستور کار پلیس قرار گرفت. تیم جنایی با حضور در محل قتل، با جسد زن میانسال، دختر جوانش و پسر جوانی رو به رو شدند که با ضربه های چاقو به قتل رسیده بودند.

مردی هم چاقو به دست در محل حضور داشت که به عنوان عامل این جنایت بازداشت شد. متهم در تحقیقات گفت: مقتولان، همسرم، مادرزنم و خواستگار خواهرزنم بودند. من به رابطه همسرم و مرد جوان مشکوک بودم و فکر می کردم مادرزنم هم از این رابطه خبر دارد. امروز به اینجا آمدم و هر سه نفر را کشتم.

با تکمیل تحقیقات، پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری یک استان البرز ارسال شد و متهم در شعبه یکم دادگاه کیفری به ریاست قاضی قیومی و با حضور قاضی رنجبر محاکمه شد.

در ابتدای جلسه دهقان، نماینده دادستان کرج کیفرخواست متهم را خواند و اولیای دم مجازات قاتل را  درخواست کردند.

سپس مرد جوان در جایگاه قرار گرفت و در دفاع از خود گفت: من و همسرم در ابتدا رابطه خوبی با هم داشتیم اما ناگهان رابطه اش با من سرد شد. بعد هم متوجه رابطه خوب او با خواستگار خواهرزنم شدم. روز حادثه آنها در خانه مادرزنم بودند و با اعتقاد به مهدورالدم بودن، آنها را کشتم.

پس از دفاعیات متهم و وکیل مدافعش قضات دادگاه برای تصمیم گیری وارد شور شدند.

مرد همسرکش در دادگاه بخشیده شد

مرد میانسال که با پرت کردن همسرش به داخل چاه، او را کشته بود با گذشت فرزندانش به حبس محکوم شد.

به گزارش خبرنگار جام جم، هفدهم فروردین امسال، مرد میانسالی با مراجعه به کلانتری باقرآباد به قتل همسرش اعتراف کرد و گفت او را در چاهی عمیق حوالی قرچک ورامین انداخته است. به دنبال ادعای متهم، جسد زن کشف شد و متهم در اولین تحقیقات به ماموران پلیس گفت:  بعد از این که بازنشسته شدم، اختلافات من و همسرم خیلی زیاد شد. او به من می گفت سختگیر هستم. دو بار طلاق گرفته و دوباره رجوع کرده بودیم. اما باز اختلاف داشتیم. شب حادثه باز دعوایمان شد. او لب پنجره رفت که خودش را پایین بیندازد و پسر کوچکم مانع او شد. آن شب خیلی عصبانی شده بودم و وقتی همسرم می خواست از خانه بیرون برود، جلوی او را گرفتم و در را قفل کردم و مانعش شدم. صبح روز بعد به بهانه این که می خواهم طلاقش بدهم، او را به یک بیابان در حوالی قرچک بردم و به داخل یک چاه پرت کردم.

با اعترافات متهم، پرونده برای رسیدگی راهی دادگاه کیفری شد. این در حالی بود که دو فرزند پسر متهم قبل از جلسه دادگاه از قصاص پدرشان اعلام گذشت کرده بودند، اما دو دختر او به قصاص اصرار داشتند، اما آنها نیز در جلسه دادگاه اعلام گذشت کردند. متهم دیروز در دفاع از خود گفت: از این که همسرم حرف خودکشی می زد خیلی عصبانی بودم و وقتی بالا سر چاه رفتیم گفتم اگر می خواهی خودکشی کنی، خودت را داخل چاه بینداز. او هم لجبازی کرد و گفت خودت من را پرت کن. من در یک لحظه از شدت عصبانیت او را هل دادم و بعد پشیمان شدم.

دادگاه پس از این جلسه متهم را به تحمل سه سال حبس محکوم کرد.

کشف جسد مرد ایرانی در استانبول

پلیس استانبول جسد یک شهروند ایرانی را در خانه ای در محله آکسارای کشف کرد.

 به گزارش فارس، پلیس استانبول در پی دریافت گزارشی از همسایگان ساختمانی که متوجه انتشار بوی بد از خانه ای در محله آکسارای شده بودند برای بررسی ماجرا در آنجا حاضر شدند. آنها با ورود به این خانه  با جسد مرد  ایرانی به نام سعید عبدالخراب آباد رو به رو شدند. تحقیقات پلیسی حاکی از این بود که حدود یک ماه بود که  همسایه ها وی را ندیده اند.