آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۲۰
ورزشی
۱۵

اخبار

محرومیت 5 هفته ای داور سپاهان - استقلال

بنابر اعلام هدایت الله ممبینی، داور دیدار استقلال و سپاهان 5 هفته از قضاوت محروم شد. رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال که دیروز در برنامه تلویزیونی حاضر شده بود، گفت:«با قضاوتی که محمدحسین زاهدی فر دراین مسابقه انجام داد و باتوجه به اشتباهاتش، باید محرومیت 5 هفته ای را تحمل کند. طبق آیین نامه های فیفا و AFC با تمام داورانی که اشتباه تاثیرگذار در نتیجه مسابقه دارند، برخورد می شود. وقتی نمره داور از 10 پایین تر از 7.4 باشد، در رده های پایین تر قضاوت می کند تا آمادگی ذهنی و روحی خود را بازیابد.» حال سوال این است که آیا کمک داور و داور پشت خط هم محروم شده اند؟ ممبینی چنین پاسخ داد:«آنها هم چند هفته ای استراحت و در لیگ های پایین تر قضاوت می کنند. محرومیت کلمه خوبی نیست و من از استراحت استفاده می کنم. یک بازیکن هم اگر پنالتی را از دست بدهد محروم که نمی شود. شاید مربی او را در ارنج نگذارد یا تنبیهش کند. داوران هم به استراحت می روند.» گفتنی است، باشگاه استقلال اعتراض خود را نسبت به داوری زاهدی فر به فدراسیون فوتبال اعلام و تاکید کرده تصمیم این داور در صحنه خطای هند کی روش استنلی و اعلام نکردن پنالتی را نه یک اشتباه بلکه یک تخلف می داند.

برگزاری مراسم روز معلولین با حضور وزیر ورزش

دیروز (سه شنبه 12 آذرماه) همزمان با روز جهانی معلولین، مراسمی با حضور مسعود سلطانی فر وزیر ورزش وجوانان و جمعی از همکاران و فعالان دارای معلولیت در وزارت ورزش برگزار شد. در این مراسم درباره مسائل و مشکلات افراد دارای معلولیت در ورزش گفت و گو شد. زهرا نعمتی، قهرمان پارالمپیکی تیروکمان با بیان اینکه خوشحال است افراد دارای ویژگی های خاص با ورزش امیدبخش و الهام بخش جامعه هستند، گفت:«امیدوارم اینگونه دیدارها ادامه دار باشد و ورزشکاران معلول ما بتوانند خواسته های خود را به طور مستقیم به وزیر ورزش بگویند.» ورزشکار پارالمپیکی کشورمان ادامه داد: «سهمیه پارالمپیک را گرفته ام و امیدوارم سهمیه المپیک در بخش تیمی تیروکمان را با هم تیمی هایم سال آینده در مسابقات جهانی آلمان بگیریم.»

مصدومیت دیاباته در تمرین استقلال

تمرین روز گذشته آبی های تهرانی زیر ریزش باران و از ساعت 15 در مجموعه ورزشی انقلاب آغاز شد و 90 دقیقه طول کشید. میلاد زکی پور و سیاوش یزدانی که مصدومند، غایبان این تمرین بودند. استراماچونی ابتدا با بازیکنان صحبت کرد و سپس گرم کردن بدن و اجرای کارهای تاکتیکی صورت پذیرفت در این تمرین شیخ دیاباته در جریان فوتبال درون تیمی مصدوم شد. وضعیت این بازیکن برای بازی روز پنجشنبه مقابل شهرخودرو مشخص نیست.

بازگشت «آقای خاص» به اولدترافورد

در ادامه هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال انگلیس، امشب 6 مسابقه دیگر برگزار می شود و مورد توجه ترین مسابقه چهارشنبه شب مصاف تاتنهام با منچستریونایتد در اولدترافورد است زیرا ژوزه مورینیو، سرمربی تاتنهام را مقابل تیمی قرار می دهد که سال پیش در همین موقع از هدایت آن برکنار شد. هدف سران یونایتد از کنار گذاشتن آقای خاص از پست مربیگری این تیم، کسب نتایجی بهتر بود اما مورینیو در مصاحبه ای با مطرح کردن این پرسش که آیا یونایتد از اقدام فوق ثمری واقعی برده، فلسفه های این کار را زیر سوال برده و به واقع مدیران این باشگاه هم به این نتیجه رسیده اند که اوله گونار سولسشر، سرمربی منتخبشان که جای مورینیو را گرفت، گزینه ای مناسب برای پایان بخشیدن به دوران کم ثمر سال های اخیر یونایتد نبوده است. در جدول رده بندی یونایتد با 18 امتیاز به رده نهم تنزل کرده است ولی تاتنهام که پس از آمدن مورینیو هر سه مسابقه خود را فتح کرده، با صعودی چشمگیر از رده چهاردهم به رتبه پنجم ارتقا یافته و امیدوار شده که در پایان فصل سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را بگیرد.