آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۲۰
اجتماعی
۱۴

اخبار

معاون وزیر بهداشت اعلام کرد : آلودگی هوا؛ علت مرگ 3هزار تهرانی بالای 30 سال در سال گذشته

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تاثیر آلودگی هوا بر بیش از 33 هزار مرگ سالانه در کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکترعلیرضا رئیسی، افزود: در کلانشهرها، آلودگی هوا بویژه ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون وارد ریه و بافت بدن افراد شده و عوارض زیادی به وجود می آورد.

وی اظهار داشت : طی سال های 92 تا 94 شاهد کاهش غلظت آلاینده های هوا بودیم، اما از سال 94 تا 96 افزایش غلظت و آلودگی هوا را داشته ایم و هم اکنون این آلودگی 3.3 برابر حد مجاز جهانی است. رئیسی تصریح کرد: هزینه های مستقیم و غیر مستقیم تحمیلی ناشی از آلودگی هوا بسیار زیاد است که تعطیلی مدارس، دانشگاه ها، بازار بخشی از آن است.

وی با بیان اینکه طبق برآورد سازمان بهداشت جهانی این هزینه در ایران بالغ بر 30 میلیارد دلار و برابر با 2.48 درصد تولید ناخالص ملی است، خاطرنشان کرد: طبق آمار، میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا در تهران در سال 97، بالغ بر 3 هزار نفر از افراد بالای 30 سال بود که بیماران مزمن تنفسی 85 نفر، سرطان ریه 96 نفر، بیماران قلبی 1058 نفر و سکته های مغزی 526 نفر بودند. بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون بهداشت وزارت بهداشت تاکید کرد: برای کلانشهرهایی مانند تهران و اصفهان نیازمند برنامه ها و تمهیدات ویژه هستیم. همچنین، در جنوب، غرب و شرق کشور با پدیده غبارآلودگی نیز مواجه هستیم که راهکارهای این آلودگی ها باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس هلال احمر استعفا کرد

رئیس روابط عمومی جمعیت هلال احمر از استعفای دکتر پیوندی رئیس این جمعیت خبر داد. به گزارش ایسنا، اسماعیلی رمضانی در توئیتی نوشت: «رئیس جمعیت هلال احمر برای حفظ سرمایه اجتماعی این نهاد و ایجاد فضایی مناسب تر برای کار موثر، استعفای خود را به رئیس جمهوری تقدیم کرده است. در صورت پذیرش ایشان، ادامه مسیر قانونی از سوی شورای عالی هلال احمر دنبال خواهد شد.»

احتمال واردات تاکسی های خارجی

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از احتمال واردات تاکسی های خارجی به کشور خبر داد و گفت: امروز 370 مورد از این خودروهای کلاس A توسط سرمایه گذار بخش خصوصی به تاکسیرانی اضافه شده که قرار است این رقم به حدود 900 دستگاه هم برسد.به گزارش شهر نوشت، محسن پورسید آقایی در مراسم رونمایی از ناوگان نوسازی شده تاکسیرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، با اشاره به لزوم ورود شرکت های خصوصی به بحث نوسازی ناوگان تاکسی تهران اظهار کرد: یکی از مسائل مهم و بزرگ در حمل و نقل تهران سرمایه گذاری بخش خصوصی است. در بیشتر شهرهای دنیا تاکسی ها توسط شرکت های خصوصی اداره می شود، در مدیریت شهری تهران نیز در زمینه حمل و نقل در تلاش هستیم سرمایه گذاران و شرکت های خصوصی ورود کنند. به گفته معاون شهردار تهران؛ ورود خودروهای کلاس A توسط سرمایه گذاران گام خوبی در زمینه نوسازی ناوگان تاکسیرانی تهران است. همچنین واردات خودروهای خارجی را دنبال می کنیم که در دولت نیز این موضوع در حال بررسی است که تا اینجا صرفا ورود تاکسی های خارجی در کمیسیون دولت تایید شده است و امیدواریم در جلسه اصلی نیز تصویب شود. وی تصریح کرد: باید شرایط را به گونه ای آماده کنیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی براحتی در این حوزه سرمایه گذاری کنند. همچنین مالکان خودروهای فرسوده نیز برگه اسقاط تا سقف 3 میلیون تومان تهیه و اقدام به نوسازی خودرو کنند.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه این اقدامات گام بزرگی جهت کاهش آلودگی هوا نیست، اظهار کرد: البته این موضوع آلودگی هوای تهران را کمتر می کند؛ امسال نیز آلودگی هوای تهران نسبت به سال های گذشته کمتر است.پورسیدآقایی گفت: امیدواریم سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه نوسازی ناوگان تاکسی به 3 هزار دستگاه افزایش یابد.

وی ادامه داد: وضعیت آب و هوا در سال 97 نسبت به 50 سال گذشته در تهران قابل مقایسه نیست و نمی توان آن را با سال جاری مقایسه کرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران، به موضوع فرسودگی خودروها از جمله فرسودگی تاکسی ها اشاره کرد و گفت: این موضوع در آلودگی هوا تاثیر گذار است، هر چند این مساله چند بعدی بوده و عوامل دیگری نیز در آن دخیل هستند. معاون شهردار تهران یادآور شد: همچنین امروز اولین سری تاکسی های گازسوز که از امکانات ماده 12 برخوردار است استفاده می شوند و با توجه به این ماده، بابت صرفه جویی در سوخت، شرکت نفت بخشی از هزینه ها را برمی گرداند، به طور مثال امروز این قرارداد که 4000 دلار هزینه آن است را مورد توجه قرار دهیم، 3800 دلار آن را شرکت نفت پس می دهد و دولت پذیرفته این موضوع محقق شود. وی اعلام کرد: با صرفه جویی سوخت هر تاکسی سمند، با این شرایط طی مدت 7 سال پول به سرمایه گذار برمی گردد و این موضوع در مسیر نوسازی بسیار حائز اهمیت است و خبری خوش برای خودروسازان محسوب می شود که تولید سمند پایه گازسوز را اجرایی کنند.

9 درصد مساحت تهران روی گسل زلزله

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با اشاره به اینکه 81کیلومترمربع یا 9 درصد شهر تهران در حریم و پهنه گسل های اصلی زلزله قرار دارند، گفت: ممنوعیت احداث ساختمان های مهم روی گسل زلزله به شهرداری مناطق ابلاغ شده است. به گزارش فارس، محمد شکرچی زاده با اشاره به اینکه در قانون جدید مدیریت بحران وظایف جدیدی به مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی سپرده شده است، گفت: در این ابلاغیه 7 وظیفه به این مرکز سپرده شده که مهم ترین آن فراهم کردن الزام های تاب آور شدن شهر هاست. وی با اشاره به اینکه تکالیفی که قانون مدیریت بحران، مصوب شهریورماه 98 در بند «ض» برعهده مرکز تحقیقات نهاده است، الزامات تاب آور کردن شهر ها را از اولویت های مرکز برشمرده و تاکید کرد: مقاوم سازی و بحث فرونشست زمین از دیگر اولویت های ابلاغی به مرکز تحقیقات است. بنابراین با درخواستی که به سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت خوشبختانه برای سال آینده برای تاب آوری بودجه ای در نظر گرفته شده است.به گفته وی، اگر در خصوص سیل امسال که خسارتی بیش از 30 هزار میلیارد تومان برای کشور داشت رویکرد ما پیشگیرانه بود می توانستیم بهتر عمل کنیم.

شکرچی زاده خاطرنشان کرد: در خصوص مقاوم سازی ساختمان هایی که در پهنه گسل های اصلی و همچنین بافت فرسوده شهر ها هستند، هشدار های لازم به شرکت ها، سازمان ها، نهادها و دستگاه های مرتبط اعلام و تاکید شده که مقاوم سازی ساختمان های حریم گسل های اصلی در بافت فرسوده شهر ها حتما انجام شود. وی با اشاره به اینکه هنوز آمایش و پایش سراسری در خصوص گسل های زلزله انجام نشده است، ادامه داد: مصوبه ای داشتیم که نباید ساختمان های مهم در گسل ها و پهنه های اصلی زلزله احداث شود.

وی افزود: با وظیفه ای که از شورای عالی شهرسازی و معماری به ما و به شهرداری مناطق ابلاغ شده قرار است که در قانون جدید با اولویت شهر های مهم (تبریز، تهران، کرج، مشهد و کرمان) این موضوع پیگیری شود.

شکرچی زاده افزود: نقشه حضور ساختمان های مهم، بیمارستان ها و مراکز حیاتی در حریم گسل های اصلی این شهر ها تهیه و تصویب شده و در حال احصا است تا مقدمات جابه جایی آنها فراهم شود. در کشور هنوز آمار آمایش و پایش در زمینه گسل های زلزله انجام نشده است.