آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۲۰
حوادث
۱۲

اخبار

شلیک 6 گلوله برای دستگیری سارق

گروه حوادث/  سارق سابقه دار که یک پراید را از شهریار سرقت کرده بود در عملیات تعقیب و گریز در اتوبان امام علی با تیراندازی از سوی پلیس دستگیر شد.

به گزارش خبرنگار حوادث «ایران»، ساعت 3:15 بامداد روز دوشنبه اکیپی از ماموران گشت پلیس آگاهی در محدوده بزرگراه امام علی(ع) به یک دستگاه خودروی سواری پراید که در حال حرکت بود ظنین شدند و پس از بررسی و استعلام از مرکز فرماندهی پلیس مشخص شد خودرو یک هفته قبل در شهرستان شهریار به سرقت رفته است. به همین خاطر ماموران بلافاصله به راننده خودرو دستور ایست دادند اما او بدون توجه به دستور پلیس فرار کرد. بدین ترتیب عملیات تعقیب و گریز آغاز شد.

سرهنگ کارآگاه گزافی رئیس مرکز پشتیبانی عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ در رابطه با جزئیات دستگیری این سارق گفت: ماموران با استفاده از علائم هشدار و آژیر دوباره به راننده دستور ایست دادند اما سارق بازهم توجهی به دستور پلیس نکرد و وارد خیابان دماوند به سمت میدان امام حسین(ع) شد. این بار افسر پلیس برای حفظ جان شهروندان و جلوگیری از آسیب رساندن به خودروهای عبوری از سوی سارق با رعایت قانون به کارگیری سلاح اقدام به شلیک 3 تیر هوایی کرد. اما راننده به فرار ادامه داد و افسر پلیس برای متوقف کردن خودرو اقدام به شلیک 3 تیر به لاستیک خودروی پراید کرد که لاستیک جلو و عقب خودروی مسروقه پنچر و خودرو متوقف شد و ماموران، سارق به هویت فرزین - 35 ساله - را دستگیر و به اداره آگاهی منتقل کردند.

بررسی ها نشان می دهد که سارق سوابق کیفری متعددی در زمینه سرقت خودرو دارد. متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم احتمالی در اختیار ماموران اداره دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.

تعرض شوهرخاله به دختر نوجوان

گروه حوادث/ مرد شرور که به بهانه ارتباط با ارواح و اجنه خواهرزاده همسرش را اغفال و به وی تعرض کرده بود صبح دیروز در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. به گزارش خبرنگار «ایران»، چندی قبل دختر نوجوانی به همراه مادر و پدرش به پلیس مراجعه کرد و در حالی که از شوهرخاله اش شکایت داشت گفت: این مرد مرا به خانه اش کشاند و به زور به من تعرض کرد.

پس از این شکایت متهم بازداشت شد و سرانجام صبح دیروز متهم به همراه شاکی پرونده در شعبه دوازدهم دادگاه کیفری استان تهران حاضر شدند. در ابتدای جلسه دختر نوجوان گفت: آقای قاضی این مرد شوهرخاله من بوده و در کار رمالی و دعانویسی است. او به من و دوستم گفت می تواند کاری کند که ما در امتحانات نمره بالایی بگیریم و در کنکور هم با رتبه خوبی قبول شویم. ما هم فکر کردیم راست می گوید اما او به این بهانه یک روز مرا به خانه اش کشاند وقتی به آنجا رفتم متوجه شدم خاله ام در خانه نیست بعد او به من تعرض کرد. از شدت ناراحتی تا مرز خودکشی رفتم. افسرده شده بودم و حالم بد بود مادرم مرا پیش دکتر روانشناس برد اما فایده ای نداشت. بالاخره تصمیم گرفتم واقعیت را به مادرم بگویم و شکایت کنیم. در ادامه دادگاه، متهم پای میز محاکمه ایستاد و گفت: این دختر و خانواده اش دروغ می گویند من اصلا در کار رمالی نیستم. ضمن اینکه او به خواست خودش با من ارتباط برقرار کرد. من و همسرم از مدتی قبل با هم اختلاف داریم. مشکل مان هم بر سر خرید یک خودرو است. همسرم می گوید برایم خودرو بخر اما من مخالفم. او هم قهر کرده و رفته و طلاق می خواهد. خانواده این دختر مقصر اصلی دعواها و اختلاف های من و همسرم هستند و زندگی ام را تباه کرده اند حالا هم با این تهمت می خواهند مرا به دردسر بیندازند.

در ادامه دادگاه قاضی با بررسی اظهارات پدر و مادر متهم، رو به او گفت: اما خانواده خودت هم تایید کرده اند که از سال ها قبل برای مردم رمالی و فالگیری می کردی و در این کار فعالیت داشته ای. حتی دوست این دختر نیز ماجرای دعا نویسی را از سوی شما تایید کرده است. متهم گفت: نه این موضوع صحت ندارد. همه اینها نقشه همسرم و مادر این دختر است تا مرا متهم کنند.

در پایان جلسه با توجه به اینکه مدارک و شواهد موضوع تعرض به دختر نوجوان را تایید می کرد متهم با سپردن وثیقه تا صدور رای آزاد شد.

2 قتل به خاطر شاخه های خشک درخت

گروه حوادث / مرد جوان که به خاطر ریختن شاخه های هرس شده درختان در کوچه با زوج همسایه درگیر شده و هر دو نفرشان را با ضربه های چاقو به قتل رسانده بود، بزودی محاکمه می شود. ظهر روز 23 بهمن سال 96 در پی گزارش یک درگیری منجر به قتل، ماموران کلانتری 113 بازار به محل حادثه رفتند و با پیکر بی جان مرد 60 ساله ای به نام ابراهیم و بدن مجروح همسرش جمیله مواجه شدند که او هم پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد.

تحقیقات اولیه نشان می داد که این دو قربانی توسط مرد همسایه به نام فرهاد 40 ساله کشته شده اند که پلیس بلافاصله او را دستگیر کرد و تحت بازجویی قرار داد. فرهاد در همان مراحل اولیه بازجویی اتهامش را پذیرفت و گفت: شهرداری پس از هرس کردن شاخه درختان، آن را در خیابان انداخته بود و این زوج شاخه هایی که جلوی خانه شان بود را جمع کرده و جلوی خانه ما گذاشته بودند. من به آنها اعتراض کردم اما گوش نکردند و همین مساله باعث درگیری ما شد. آن دو نفر آنقدر به من ناسزا گفتند که در یک لحظه از شدت عصبانیت به داخل خانه رفتم و کارد آشپزخانه را برداشتم و چند ضربه ای به آنها زدم اما قصدم کشتن آنها نبود. به دنبال اعتراف های این مرد و بازسازی صحنه جرم کیفرخواست او صادر و پرونده اش به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد. این در حالی است که فرزندان این زوج خواستار حکم قصاص برای قاتل شده اند.

انتقام 500 میلیونی از مرد لوستر فروش

گروه حوادث/ شاگرد مغازه لوستر فروشی برای انتقام از صاحب کارش نقشه ربودن او را طراحی کرد.

به گزارش خبرنگار جنایی «ایران»، چندی قبل مرد جوانی به پلیس رفت و از ربوده شدنش خبر داد. او گفت: من مغازه لوستر فروشی دارم و دیروز هنگامی که به خانه می رفتم، چهار مرد سوار بر خودرو راه را بر من سد کردند. آنها گفتند که مامور هستند و از من خواستند همراه آنها بروم. من هم سوار خودروشان شدم. اما آنها مرا به خانه ای در جنوب تهران برده و تهدید کردند که اگر 500 میلیون تومان به آنها ندهم مرا به قتل می رسانند. من هم از ترس با آنها همکاری کردم. در حساب خودم 100 میلیون تومان پول بود و با خانواده و دوستانم تماس گرفتم و از آنها درخواست پول کردم. به دروغ گفتم که برای یک معامله به این پول نیاز دارم. آنها 24 ساعت مرا در خانه حبس کردند و بعد از اینکه با پول های دریافتی دلار خریدند مرا دست و پا بسته در محلی خلوت رها کردند.با شکایت مرد جوان تحقیقات آغاز شد و کارآگاهان پلیس با بررسی دوربین های مداربسته اطراف محل رهاسازی مرد لوستر فروش موفق شدند شماره پلاک خودروی متهمان را به دست آورند. بدین ترتیب چهار مرد جوان که در این آدم ربایی شرکت داشتند بازداشت شدند. در تحقیقات اولیه یکی از آنها به ماموران گفت: یکی از دوستانمان به نام امیر به ما دستور داد تا این کار را انجام دهیم. او سابقه دار است. با پول های سرقتی دلار خریدیم اما دلارها را تقسیم بر 6 کردیم. نفر ششمی در ماجرا است که ما او را نمی شناسیم و امیر با او در ارتباط بود. با اطلاعاتی که مرد جوان در اختیار تیم تحقیق قرار داد کارآگاهان وارد عمل شده و امیر را دستگیر کردند. امیر در تحقیقات بیان کرد که آدم ربایی را به دستور مرد جوانی به نام شهروز انجام داده است.

بدین ترتیب شهروز بازداشت شد و در بررسی ها گفت: من شاگرد مغازه لوستر فروشی بودم. اما او حقوقم را درست و حسابی پرداخت نکرد و بی دلیل هم مرا اخراج کرد. من که از دست او خیلی ناراحت بودم راز دلم را برای دوستم امیر برملا کردم و درنهایت هم تصمیم گرفتیم با ربودن او، پولی به دست آوریم.

با اعترافات متهمان، تحقیقات در این رابطه ادامه دارد.