آرشیو چهار‌شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸، شماره ۷۲۲۰
فناوری
۱۱

اخبار

200 هزار پیامک مردمی برای آذری جهرمی در یک روز

پس از انتشار شماره تلفن همراه شخصی وزیر ارتباطات برای دریافت پیشنهادها و درد دل های مردم (09122997821)، 200 هزار پیامک برای او طی یک روز ارسال شده است.به گزارش «ایران» در متن پیامکی که آذری جهرمی به مردم پاسخ داده، آمده است: «سلام. وقت شما بخیر. بیش از 200 هزار پیامک برایم ارسال شده است. ممکن است کمی زمان ببرد تا پیامک شما را بخوانم اما مطمئن باشید در خدمت خواهم بود. از اینکه بزرگوارانه به این خادم کوچک خود اعتماد فرمودید و پیامک ارسال کردید بسیار ممنونم.»

140 درصد ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور

آخرین آمار منتشر شده از آمار و اطلاعات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور تا پایان نیمه اول امسال نشان می دهد که ضریب نفوذ تلفن همراه در آستانه 140 درصد قرار گرفته است.به گزارش «ایران»، بر مبنای آماری که از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری) منتشر شده و مربوط به بازه زمانی 6 ماهه اول سال 98 است، ضریب نفوذ تلفن همراه در کشور 139.70 درصد برآورد می شود. این درحالی است که تا پایان سال 97 ضریب نفوذ موبایل در ایران 113.34 درصد بود. این آمار نشان می دهد که بازار موبایل در کشور هنوز به اشباع نرسیده است.در همین حال این آمار حاکی از آن است که تعداد مشترکان تلفن همراه نیز که در سال 97 حدود 93 میلیون و 36 هزار نفر اعلام شده بود، تا پایان شهریورماه 98 به 116 میلیون و 51 هزار و 668 نفر رسیده است. همچنین مطابق این اطلاعات، 86.42 درصد جاده های اصلی، فرعی و ریلی کشور تحت پوشش تلفن همراه قرار دارد.

توسعه استارتاپ های ایرانی با حضور در نمایشگاه باکوتل

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات باهدف گسترش روابط و توسعه بازار منطقه ای و بین المللی برای استارتاپ ها و شرکت در نمایشگاه فناوری اطلاعات و صنایع های تک باکو (باکوتل) وارد جمهوری آذربایجان شد.

به گزارش «ایران»وزیر ارتباطات به دعوت رسمی وزیر ارتباطات و حمل و نقل جمهوری آذربایجان برای شرکت در بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نوآوری و فناوری های پیشرفته باکو موسوم به «باکوتل» در راس هیاتی متشکل از 14 استارتاپ ایرانی وارد باکو شد.  

آذری جهرمی در بدو ورود به باکو ابراز امیدواری کرد که استارتاپ های ایرانی حاضر دراین نمایشگاه بین المللی بتوانند با برنامه ریزی و مذاکرات صورت گرفته، موفق به پیدا کردن بازارهای جدید منطقه ای و بین المللی شوند. وزیر ارتباطات دراین سفرعلاوه بر حضور در نمایشگاه بین المللی «باکوتل- 2019» و همایش بین المللی «خلاق یت باکو» دیدارهای دوجانبه ای به منظور توسعه همکاری های دوجانبه و چندجانبه با همتایان خود و همچنین مقامات بین المللی حاضر دراین همایش بین المللی نیز خواهد داشت.  گفتنی است بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی ارتباطات، نو آوری و فناوری های پیشرفته باکو موسوم به «باکوتل» طی روزهای 3 الی 6 دسامبر (12 و 15 آذرماه) جاری با حضور 238 شرکت از 23 کشور برگزار می شود.